ÇirkinlikBahçıvanlık

Pepper'in hastalığı - Sen bahçıvanlar bilmek gerekir

Biber - bahçıvanlar kültür arasında çok popüler. Bu biberler mükemmel tat bahsetmiyorum, vitamin ve mineraller açısından zengin olmasından öncelikle kaynaklanmaktadır. Örneğin, C vitamini, birçok diğer popüler sebze bitkileri daha fazlasını içeriyor. Tatlı biber asitleme ve tuzlama ile sebze yemekleri, salatalar, pişirme ev kadınları için kullanılır.

Ne zaman biber büyüyen zararlıları ve hastalıkları hasardan mahsulü korumak için önleyici tedbirler gözlemlemek önemlidir: Hasat sonrası atık imha biber yetiştirilmektedir yuvalandığı ve seralarda dezenfeksiyon yürütmek için zamanında sebze bitkileri birbiri ile uyumlu ve dikim tohum kazınmış için.

En kötü hastalık biber toprak ve havanın yüksek nem çıkar, nedenle bitki ve düzenli gevşetin toprak için en uygun koşulları yaratmak için önemlidir. Aynı zamanda aktif hastalığın yayılmasını önlemek için hasarlı meyve ve yaprakları kaldırmak için zamanı olmalıdır.

Litraknoz - köklerini etkiler ve tabanını kök biber hastalığı. Bitki gelişiminin herhangi bir aşamasında ortaya çıkabilir. biber litraknozom enfekte olursa, onun kökleri genellikle kahverengi lekeler ile kaplıdır ve bitki kendisi büyümesinde çok gerisinde olduğunu. Hastalıktan etkilenen meyve günü, aktif büyüklüğü artmaktadır sulu lekeler belirir. litraknoz biber hastalığı sadece gelişmeye başladı, bu bitkilerin% 0.4 çözelti tedavi edilebilir bakır oksiklorür veya Bordeaux karışımı (tercihen% 1 çözeltisi kullanmak için).

Blackleg - tüm bahçıvanlar biber hastalığına da bilinir. Genellikle koyu sonra aktif incelme ve çürür kökünde bir bitkinin kök. Hastalıklı numuneler çıkarıldı ve daha sonra bir çözelti ile toprak tedavisi gereken bakır sülfat. Blackleg yataklarda hem fide ve serada genç biber yanı sıra yetişkin bitkiler etkileyebilir.

Ne zaman Verticillium Wilt bitkinin alt yaprakları yavaş yavaş kurumaya başlıyor, ancak sapları ve kökleri damar demetleri renk fark edebilirsiniz dibinde. biber hastalığı varsa ilerlemeye başladı, bitkiyi kaldırmak için gereklidir. Ayrıca, bu hastalık solgunluk ve sarı apikal bitki ile, hastalıklı örnekleri ve fuzarnoznom soldurma (solma) kaldırıldı vurur.

gri küf gibi biberler hastalığı, genellikle bitki her yerinde kendini gösterir. ve ölü yapraklar üzerinde daha sonra koyu gri renkli ve sporlar ile kaplı hale grimsi lekeler, görünür kaynaklanıyor. En aktif hastalık seralar ve seralarda, hem de meyve depolama sırasında yoğun plantasyon kendini gösterir.

Biber viral hastalıklar en çok yaz yüksek olduğunda aktive nem. Etkilenen bitki virüsleri az gelişmiş ve bu tür bitkilerin meyveleri genellikle küçük, yaprakları doğal olmayan bir renge sahip olabilir. biber, virüs enfeksiyonunun kütle imha edilmesini engelleyecek önleyici tedbirler, viral hastalık taşıyan yaprak bitlerine karşı dikim malzemesi ve bir koruma reddi olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.