SağlıkTıp

Neden hamilelik ginipral sırasında uymaları gerekiyor

Hamilelik boyunca, tüm sessiz ve sakin gider. teslim tarihi henüz gelmemişti kadar rahim aktif arada azaltılabilir ve meyve olgun değil - en doğrudan olduğu düşük yapma tehdidi. Bu nedenle, doktorlar hamilelik sırasında ginipral reçete. Bu ilaç rahim kaslarının prematüre kasılmalar önlenmesine yardımcı olur.

deysvtiya prensibi ginipral

İlaç tamamen bronş tüpleri ve rahim kasları gevşetmek için izin verir. Ginipral yoğunluk ve en aza indirmek için doğumda kişiye kasılmaları frekansını emek hızıyla sonuçlanır, rahim kendiliğinden doğa.

İdrar çıkışı - uyuşturucu intramüsküler enjekte ise, anında vücut kendi eylem dönem sonra, karaciğerde parçalanır. Tablet formunda ilaç alırsak, aksiyon işlemine benzer.

Ginipral talimat:

Ginipral aşağıdaki durumlarda durumunda, hamilelik sırasında ve doğum kullanılan:

 • Rahim tonu posle12 haftalık gebelik artırdıysanız
 • Prematüre kasılmaları durdurulacak başlasaydı
 • Ne zaman çocuğun sağlık durumunu etkileyen güçlü düzensiz Svatko

Hamilelik sırasında Ginipral onun kontrendikasyonları vardır:

 • İlaç hamileliğin ilk 12 hafta içinde alınmamalıdır
 • glokom varlığında
 • tiroid fonksiyon geliştirilir ise
 • kalp-damar hastalığı vardır
 • böbrek ve karaciğer hastalıkları
 • rahim enfeksiyonu
 • kanama
 • plasenta Erken müfrezesi
 • ilaç bileşenlerinden birine karşı artan bir duyarlılık halinde

hamile kadınların tedavisinde, bu ilaç bazı yan etkileri olabilir: ödem ve sıvı tutma görünümünü, kandaki potasyum düzeyinin azalması, karaciğer başarısız olabilir, kandaki şeker seviyesi, bağırsaktaki motor aktivitenin azalmasına, kan basıncında bir düşüş, içinde kalp ağrısı, kalp atış hızı, çarpıntı, aşırı terleme, vücut titreme veya bacaklarda, baş dönmesi, baş ağrısı bozulmaların ortaya çıkabilir.

Hamilelik sırasında Ginipral genellikle şu durumlarda uygulanabilir:

 • Rahim azalır ve içindeki basıncın atlar arasında ilaç olmadan basitçe bir hacimde, rahim kas gerginliği (hipertoni) durumunda yapamaz. Genellikle bel ve karın bölgesinde ağrı hissetti ve gebelik büyükse yeterli süre kramp ağrı oluşur.

Ginipral sadece jinekolog hamilelik için reçete. Bilinçli olarak bu durumda mümkün değildir. İlaç hala size atanmışsa, her gün kalp hızı ve kan basıncı ve diyabet varlığı kan şekeri izlemeleri gerekir ölçmek için gereklidir. İdeal bir varyant ilaç uygulanması - HIC günlük gözlem durumunu netleştirmek için rahim sesi ve fetüs.

Eğer ginipral almaya başladı ise şişme her türlü önlemek için sıvı ve tuz tüketimi miktarını azaltmak gerekir. İstenmeyen etkiler ginipral kahve ve çay kötüleştirebilir.

aşırı dozda ilaç

anne artan kalp hızında aşırı doz, artan terleme durumunda, baş ağrısı oluşur. Derhal tedavi reçete edilir - doz derhal azaltılmalıdır. semptomlar daha karmaşık olursa, gövde üzerinde hızlı bir şekilde ginipral etkisini nötralize tahsis ginipral antagonistlerinin kullanımı.

İlk bakışta ilaç tamamen zararsız olduğunu görünebilir, ama öyle değil. tıbbi sitelerde Ginipral yorumlar bu ilacın hamile kadınların% 70 Taşımak zor olduğunu düşündürmektedir. Ama, onun etkisi sayesinde, meyve saklanabilir. En önemlisi, zaman, risk seviyesi ve vücudunuz için gerekli olan dozu belirlemek mümkün olacak bir uzmana (jinekolog) görmek için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.