SağlıkTıp

Bir çocukta Soğuk algınlığının tedavisi

burun mukozasında iltihap rinit veya rinit denir. mevcut rinit doğası gereği akut veya kroniktir. Bu nedenle, soğuk algınlığının tedavisi bir çocukta hastalık ve nedenleri şeklinde bağlıdır.

Çocuklarda Koriza bağımsız hastalığı gibi komplikasyonları ve diğer hastalıklara (viral ve bakteriyel enfeksiyonlar, kızamık, vs.) birlikte belirti olabilir. Çökeltici faktörü esas olarak kimyasal veya mekanik tahrişe neden daha az olabilir, hipotermi vermektedir. Genellikle soğuk algınlığından nedeni alerjiktirler. Koriza hep burun pasajı hem yakalar.

burun ve boğaz, hapşırma içinde nezlesi gösterilen küçük rahatsızlıkları, kuruluk veya yanma hissi başlatın ve ses kısıklığı katılabilirler. koku bozulur ait nedeniyle burun mukozasının şişmesine gözlerde sulanma ve mantıklı görünmektedir. Ayrıca ortaya çıkan ve burun pasajda gelen bol mukoz. Enflamatuar süreç, hemen hemen her zaman kulak iltihabına neden olan en azından paranazal sinüsler ve östaki borusu ve işitsel membranında, nazofarenkse uygulanır. muayenede, sen tıkanmış ve ödemli mukoza görebilirsiniz. Akut formu komplikasyon olmadan gerçekleşir ve çocukta rinit doğru tedaviyi taşınan, o yaklaşık on gün çalışır.

Akut dönemde çocuğun Rinit tedavisi enfeksiyon kontrolü (antibiyotik endikasyon ve komplikasyonları altında), ısınma ve dikkat dağıtıcı sıcak ayak banyoları dahil, bir damar daraltıcı çocuklar soğuk algınlığı damla tuz deniz ile burun yollarını durulama, (Nazivin, Nazol, Naphthyzinum pediatrik formülasyonlar, ve diğerleri) su. Eh burun yollarının ultraviyole ışınlarına maruz bırakıldığında. En iyi soğuk algınlığı için tedavi - bunlar burun mukozasında yumuşatıcı ve antibakteriyel etkiye sahip olduğundan damar daraltıcı bir kombinasyonu, petrol tabanlı (Pinosol, Sanorin ve diğerleri) damlacıklara bölünür. Belki antibiyotik ve otlar ile inhalasyon.

Bebeklerde Rinit hep süreçte larinks tutulumu, trakea veya bronşlar ile gerçekleşir. çocuk kötü hissedecek, orada burun tıkanıklığı. Ağız ağız mukozasında tamamen kuruma yol açar, nefes orada olan uyku sırasında horlama, çocuk huzursuz olur. Genellikle sıcaklık yükselir.

bebekte rinit tedavisi tuzlu su ile burun pasajları yıkama indirgenir. küçük çocuklar burnunu nasıl bilmiyorum beri birikmiş mukus özel sprey aspire edilir. Bundan sonra, küçük bir çocuk için uygun bir dozda her fırsatta vazokonstriktör ilaç kazmak. mentol, küçük çocuklar reçete yok otlar ile yağ solüsyonu ile ilaçlar.

Çocuklarda Kronik rinit genellikle burun yollarının gerekli önemin akut iltihap neden olur. Ayrıca alerji bir tezahürü olabilir. Bu form klinik tezahürü periyodik burun tıkanıklığı, renksiz bir mukus akıntı tekrar edilir. Genel durum genellikle etkilenmez. kronik olarak vazokonstriktör ilaçların uygulamasından sonra belirtilerin tamamen ortadan kalktığını gösterir. Değilse, hipertrofik rinit varlığı üstlenmelidir.

kronik formlarının tedavisi akut formu hemen hemen benzer bir işlem. Zaman burun tıkanıklığı tatbik vazokonstriktör ilaçlar (Galazollin, nafazolin, Sanorin ve diğ.). alerjiler kullanılan antihistaminikler zaman. Burun muamele yağ (ayçiçeği ya da zeytin yağı). o atrofiye gitmesine olarak damar daraltıcı damla, dörtten fazla gün sürmesi tavsiye edilmez. İyi inhalasyon kabartma tozu çözeltisi yardımcı (alkalin inhalasyon) veya anti-bakteriyel çözelti. Doğru tedavi ile hastalığın olumlu prognoz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.