Entelektüel gelişimiDin

Ne zaman Aziz Peter ve Paul bayram

dünyanın en yaygın din birisi Hıristiyanlık olduğunu. Bu 1-m. Göründü, Ve doğum ve ilk günah esaretinden Tanrının oğlu ve insanlığın kurtarıcısı olarak kabul edilir İsa, Tanrı'nın kanunlarını vaaz ile bu olayı bağladı.

yön ve eğilimlerin çokluğuna sahip, Hristiyanlık bir grup fazla 2,4 milyar insan bir araya getiriyor. Bu sadık sayısını değil, aynı zamanda onun yayılmasını coğrafyasını da etkiler. Hemen hemen her ülke, dünyanın her yerleşim köşe dinin belli bir temsilini vardır. Kilise tarihindeki bazı devlet daha büyük işaretli olması şaşırtıcı değildir. Buna bir örnek Havariler Peter ve Paul bayram. Onunla ilgili bugün ve biz konuşacağız.

Memorial gün

Bu kilise tarihleri tam adı - Sts Günü Peter ve Paul. Peter ve Paul Ortodoks Hıristiyanlar tarafından kutlanır zaman? O Gregoryen takvimde 12 Temmuz'da geldi.

Aynı zamanda değiştirilebilir takvim birçok dini kutlamalar aksine, St Peter ve Paul Ortodoks bayram belirli bir günde kutlanır, belirtmek gerekir. Bu kilise tarih, İsa'nın havarilerinden hafızasını onurlandıran, onların ölüm gününü aldı. İnsanlara Allah'a iyilik, umut ve inanç tohumları kalplerinde ekmek umuduyla, Peter ve Paul ve insanlara taşınan onların inanç ve inanç, uğruna şehit edildi bir yıl farkla, 12 Temmuz tarihinde oldu.

ilk söz

Peter ve Paul ilk kez kutlandı zaman? Bu sadık tarafından sorulan oldukça yaygın bir soru. Bunun ilk söz IV yüzyıla aittir. Mekan gelenek yerel piskoposlar tanıtıldı Roma, kenti oldu. Ne yazık ki, günümüze kadar o günlerde devam etmekte olan olaylar hakkında hiçbir güvenilir bilgi gelmedi yoktur.

havariler - Kim bunlar?

Bildiğiniz gibi, Peter ve Paul havariler idi. Bu kavram çeşitli anlamları vardır, ancak bunlar bir peygamber ya da herhangi bir fikrin bir takipçisi demek. Kelimenin anıldığında hemen hemen tüm kişilerde ortaya çıkar ana derneği, Hıristiyanlığın onun öğretileri öğrenmek Mesih'in vardır.

Mesih'i eşlik Havariler Farklı mesleklerden erkekti sadece 12. oldu. Hepsi nüfusun farklı kesimlerinden idi. Ne şehir ne de işgal - hiçbir şey bu insanları bir araya getirir. tek Tanrı ve oğlu İsa iman başka bir şey yok.

işlerine Samimi tutum, seçilen yol ve çevrelerindeki insanları ikna yeteneği doğruluğu içinde derin bir inanç - o kütlenin geri kalanından bu insanları ayıran ve kendi öğrenci seçiminde Mesih'in seçim belirlendi budur. Kardeşler James ve John, Bartholomeos, Thomas Philip, Iakov Alfeev, Matta, Simon Zilot, Judas Iscariot, Judas Yakup ve kardeşler Peter ve Andrew - Tanrı'nın oğlunun hayatı ile cennet krallığının gelecekteki büyüklüğünün ışık öğrenilen Mesih'in ilk havarilerin, isimleri.

Apostol Petr

Peter Mesih'in havarilerine en sevilen biri ve en yakın oldu. Bu Mesih olarak onu adlandırılır ve şevkle tüm emirlerine yapıyor, ona hizmet eden o oldu. taş anlamına adı Peter, o yeni inanç kabulünden sonra İsa'dan almıştı.

Bu noktaya kadar, o laik adı Simon giydiği sıradan bir balıkçı, bir karısı ve iki çocuğu vardı. havari hayatında dönüm noktası havarilerine onu çağırdı Tanrı'nın Oğlu, ifşa mucizenin görünüşü vardı: Iisus Hristos doğru su onun balıkçı teknesi geldi. Ve o bir fırtınaya yapmış ve daha sonra azgın unsurları azarladı etmiştir.

Mesih üç kez sevdiği öğrencisine cezaevinde bittikten sonra onu evlatlıktan reddetti Bir zamanlar oldu. Ama bu hareket gelecekteki ilişkilerinde bir etkisi olmadı. tövbe sonra affetti, ama inançları nedeniyle onun daha da faaliyetlerini kanıtladı daha fazladır.

eğitimsiz adam olmak, Peter zaten onun ilk vaazını fazla 3000. İnsanın gerçek dine dönmüştü. O insanları iyileştirmek için bir yeteneği vardı ve olayların pek tahmin edebildi. Hatta onun ölümü o önceden tahmin, ama bunun korkmuyordu ve sonuna kadar seçilen yol oldu. '67 Peter Roma meydanlarından birinde çarmıha gerildi.

Elçi Pavlus

Paul, havarilerin çoğunluğu aksine, hayatında Mesih'in öğrencisi değildi. Saul Hıristiyanlığın kabulü Küçük Asya doğdu Pavlus'un adıydı, ben eğitim için çok iyi bir zaman geçirdim ve Hristiyanların en ateşli persecutors biriydi. Bu İsa ve inancına yolu uzun ve dikenli olan bu nedenle içindir.

o şehirde Hristiyanların başka katliamın Şam'da ardından, o ilahi ışıkla kamaştırdı ve takipçileri zulüm nedenleri hakkında sordum Mesih'in sesini duyuldu. İsa havarilerine onu aradım ve tövbe ilerletmek için. Paul'un insanları beraberindeki hiçbir ışık, hiçbir ses, görülmeyen ve duymamış olması şaşırtıcıdır.

Hastanın Mesih'in havarilerinden biri döndükten sonra Paul Tanrı'nın gücü ve her bireye kadar getirmek için ihtiyaç nihayet ikna oldu. İyi eğitimli olmak, Paul de filozoflar ve zamanının alimleri mükemmel hatip ve kolayca sadece sıradan değil insanların kalplerinde bir yolunu bulduk ama. O, diğer havarilerin gibi birçok insanı şifa, büyük işler ve hatta ölümden onları artırabilir.

İlk Paul Hristiyanlığın yazılı miras bıraktı. Roma İmparatorluğu'nun yasaları, o, bir vatandaş olarak, çarmıhta çarmıha edilemedi gibi o kafa yoksun şehit ölümünü aldı.

Peter ve Paul arasındaki farklar

genel fikirler, amaçlar ve aynı yönde rağmen, bazı tartışmalara büyük havariler arasında yer aldı. Paul Eski Ahit zamanlarında kaynaklanan bazı alışkanlıkları ve eylemlere Peter tolerans destekçisi değildi. Peter, sırayla, ifadelerine bazı noktaları göz önünde onun benzeri düşünen birkaç anlaşılmaz ve sindirilemeyen. Tabii ki, bu farklılıklar hayatta böyle farklı pozisyonlarda neden eğitimde farklılıklar öncelikle idi.

Kilisede, Aziz Peter ve Paul bayram şehitlik anı ve kefaret hac ile ilişkilidir ve bu kilise hizmetlerine yansımaktadır.

halk gelenekleri

insanlarda, kutsal gün Aziz Peter ve Paul her zaman çok onur vardır. Oluşması gençlerin gününde şafak karşılamak için dışarı çıktı. Bu güneş özel bir şekilde bir gün parlar ve güzellik, güç ve uğur getirebilir inanılıyordu. İnsanlar bu gün su günahları silsin ve ruh hafifletmek inanıyordu. Ama insanlar su çünkü yüzmek korkuyorlardı "kurban almak." akışları ve göllerde Yıkanma arındırmak için onların arayışı içinde çiftçilere yardımcı olmuştur. Bu gün de sık sık hasat devam balıkçılar ve çiftçiler, elverişli idi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.