Spor ve SağlıkEkipman

Bisiklet zincir yağlayıcı - daha da

bisiklet pazar zincir yağı pek çok çeşit ile temsil edilmektedir üzerinde seçim çok büyük bir sorun olduğunu. Her üretici ürününün daha iyi olduğunda ısrar ve satıcının kendi faziletlerine dair söylüyorum, en pahalı ürün satmaya çalışıyor. Bu yazının odak - Ne için bisiklet bisiklet zincirinden yağlayıcı, nasıl kullanmak ve rekabet farklılık.

Yağlama yağları Türleri

Bisiklet gres pazarlarda her biri yarışma özel nitelikleri arasından sıyrılıyor, birkaç tür bulunabilir.

  1. Aerosol yağlama maddesi. Yüksek basınç altında, birlikte hava ile yağlanması ile köpük biçiminde devreyi edecek ve bağlı agregasyonu kendi durumuna sert bileşenleri içine nüfuz eder. 10-15 dakika bekledikten sonra, maddenin kuru bez kalıntıları ile kurulayın gerekir. Böyle bir bisiklet zincirinden kayganlaştırıcı is sadece dayanıklı değil, aynı zamanda en etkili, çünkü püresi kuru devre is not etmek çekmek tozu. Dezavantajı biri - bir sürü zamanı is harcanan üzerinde temizlik gres artıkları zinciri.
  2. Sıvı yağlar. yağlayıcı en popüler türü prosedürü kolaylığı için özel bir dağıtıcı ile satılmaktadır. Sıvı yağ pazarında bir kuruş maliyeti, ancak tüm yarışmacılara alt etkinliği üzerine.
  3. İki bileşenli yağlayıcı. yoğun bir yağ ile, uçucu solvent devresine uygulanmaktadır. Kayganlaştırıcı penetre içine sert düğümleri, çözücü buharlaşır ve petrol isimli katılaşmış.

popüler teflon

Teflon bileşiminde mevcut olan gibi bir aerosol ve yağlayıcı olarak mevcuttur TF2 bisiklet yağ, kir ve toz için en iyi direnç rakiplerinin farklıdır. Tamamen kir zincir temizlemek ve de kuru olmalıdır uygulama öncesinde. Bu operasyonun dayanıklılığını garanti üretici, ana gerekliliktir. Yağ zincire eşit bir şekilde uygulanan ve dikkatli bir şekilde yağ sızıntıları silinir. 10-15 dakika sonra, devre kuruyana kadar bir bez ile silinmelidir. Teflon yağ bileşeninin toz ve kir püskürtmek olacaktır tüm yüzey üzerinde bir kaplama film oluşturmak gerekir imalatçı tarafından onaylanmış. kilometrelik bir çift sonra temizleme geçtikten sonra, bisiklet zincirleri için yağlayıcı tekrar damlacıklar şeklinde yüzey üzerinde durduğu görülmektedir. Bu, işlem sırasında devrede ısı ve basınç meydana gelir. Fazla yağ bezle temizlenmesi gerekir. Kuru arazi devrelerinde 150-200 kilometre gibi etkili bir yağlayıcı ile bir toz veya kir korkar değildir.

bisiklet bileşenleri üreticisinden Gres

Shimano marka için bileşenler varsa, o servis ve bakım için aksesuarlar markadan ayırt olması gerektiği anlamına gelir. Tabii ki, onların kalite markasını aynı olmalıdır. Bisiklet Gres Shimano ISLAK 100 profesyonel bisiklet segmentinde en iyi olarak kabul edilir. Gres tasarlanmış için ıslak hava, çünkü is kompoze bileşenleri buna sahip yüksek bağlama özellikleri. Eklenmesinin, sonra su geçirmez kayganlaştırıcı filmi olan biçim üzerinde devre yüzey, hangi teneke kolayca başa ile sadece nem, aynı zamanda çamur. düşük bir fiyata, bu sürümü kirlenmesini önlemek için çalışıyoruz, parça bisiklet dönen kayganlaştırılmış zincirine ek olarak pas ve korozyon oluşumunu, pek çok sporcu önleyen içeriğe sahiptir. kırılganlık - Bu kapsamlı işlevsellik tek dezavantajı var. döngüsü yarışın sonunda, tüm yağlanan bileşenleri tamamen temiz ve kuru yeniden yağlamak silin gerekir.

Rus marka konumunda arkasında uzakta değil

bisiklet zincirleri için en iyi yağ, birçok Rus alıcılar, Japon, Alman ve Amerikan markaları savunan kendi aralarında tartışmaya bittiğini merak. Az sayıda insan Rus pazarı bisiklet zincirleri için bir yağlayıcı kendi üretim olduğunu biliyoruz. rakiplerinin aksine o Rusya topraklarında mevcut şartlar altında çalışabilen en kısa sürede. kışın ülke yollarda tuz, serpin dahil reaktiflerin her türlü içerir korozif ortamda, karşı koruma sağlamak bileşenlerden oluşur çünkü Nanoprotech bisiklet gres, dünyada hiçbir analogları vardır. Üretici bakım kolaylığı sunmak için, aerosol formunda ürünü serbest bırakmak için seçti. Başlangıçta üreticiye tüm sorular ortadan kışın doğruluğundan şüphe fakat aktif hizmet ay sonra herhangi bir bilginin silindir çok. Uzmanları tavsiye yağlama Nanoprotech tüm bisikletçi kullanarak taşıt tüm yıl boyunca.

kum fırtınası

Bisiklet Gres Motorex zincir yıl boyunca değil. O biraz farklı bir iştir. Biyobozunur yağ nem düşük fiyatla maksimum toz koşullarında kullanılmak üzere oluşturulur. kum, taş ocakları, dağ yamaçlarında yarış - Çarşamba. Zincir üreticisinin ek olarak hareketli parçalar yanı sıra, fren kabloları ve anahtarları işlemek için aynı gres kullanmanızı önerir. aerosol formundaki ve meme şeklinde üretilir. Gelen bizim pazar, İsviçre üretici Motorex iyi bilinen ürünler için servis amortisman çatallar bisiklet. Düşük maliyetli ve yüksek kaliteli hemen alıcı çekti. Ancak, bisiklet zincirinden yağ markası Motorex açıklanamaz en pahalı niş alır ve birçok bisiklet sahipleri için çok pahalı olur.

Biyo nesil için doğa koruma

Üreticiler Zefal bisiklet ile Bisiklet zincirli yağ doğada ayrıştırmak için kullanımdan sonra doğası kirletmeden yeteneğine sahip bir organik madde olarak pazarlanmaktadır. XXI yüzyılda bu üretici ZEFAL dahil Biyo kötü kazanmak kelime, acil sorun ve birçok üretici olduğunu. mantıklı düşünmek eğer Sonuçta, organik bir bazda oluşturulan tüm gres, sadece paket üzerinde göstermedi. gres kullanıcı ile yakından tanıdıkça ince kalite sezonu kutlayacak. Yetenek soğuk ve sıcak hava ile sert ortamlarda çalışmak. Düşük fiyat, böylece satın alma sırasında eksik ivme, verecektir.

Pazar elit yağlar

lüks reklam olmadan, yurtdışından detours ithal ve Amway kozmetik gibi yayılır yağlar ve küresel ölçekte bir pazar kurulmaktadır. Biz bisiklet zincirinden yağlayıcı bilinmeyen bir marka, kötü kalite dan alıcı tarafından önerilen diyemem. Belki de pazar lideri daha iyi olacaktır. Ancak, hiçbir güvencesi kabın içerikleri veya meme üretici ne diyor olduğunu yoktur. piyasadaki tüm mal sonra kalite sertifikaları olmadan geliyor ve kimse bunun için sorumludur. Örnek olarak, aşağıdaki markalar bulabilirsiniz:

  1. LIDER. Made in Germany. çok yüksek kalitede Yağlama. bileşim zincirli yüksek sıcaklıklarda uzun süre ve korozif ortamlarda çalışmasına izin veren bir molibden disülfid, yer alır. bir şişe maliyeti, düşük maliyetli bisiklet ikinci el fiyatına karşılaştırılabilir 25 bin ruble, kadar ulaşabilir.
  2. Silikon yağ isimleri olmadan. Bunlar, ancak zincir için, sürtünme yüzeyleri için tasarlanmıştır.

Evrensel yağlayıcı WD-40

medyada Yorumlar başlıkları dolu olduğunu bisiklet zinciri için en iyi yağ - WD-40. WD-40 aktif kayganlaştırıcı bileşenler, aynı zamanda sürücülerin, traktör sürücüleri ve yağ kirliliği ile ilgili diğer uzman yıkama bisiklet ile sadece kullanılan beyaz ispirto, oluşmaktadır, çünkü bu doğru değildir. Doğal olarak, materyal, yağlama rol olarak hiçbir şekilde hareket, yağ temizliği yapmak için özel olarak dizayn. WD-40 ile böyle saçmalık yapmaya zincir yağlama fiyatı çok yüksek değildir. Ama kötüye kullanma, cebinde ağır bir darbe sürecinde başarısız olur yeni bileşenler satın alma.

Sonuç olarak

Sonradan anlaşıldı ki, bisiklet zinciri yağlayıcı farklı varyasyonlarda birçok üretici tarafından piyasada tanıtıldı. için düşük fiyat ünlü markaların sadece alıcılar çekmek. Bu markalar bu exist in pazar, birçok sporcu tavsiye edilen doğurup seçim için yerli üretici, hangi odak öncelikle üzerinde iklim arasında ülke ve bilir tam bir uzman yılında alanı. sahte satın şansı% 100 içindedir gibi, belgesiz ürünlerin doğru bakmak gerekli değildir ve bir ürün için yüksek ithalat fiyatı değersiz emtia yatırım yapmaya neden olacaktır. Doğal olarak, WD-40, sadece temizlik ve başka hiçbir için kullanılmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.