Ev ve AileÇocuklar

Ne yapacağını ve sebebi nedir: Nazolabial üçgen bebeklerde maviye döner?

ebeveynlerin büyük endişeler biri - çocuklarının sağlıktır. Bu çocukları çok genç ve onlar hakkında endişe ne söyleyemem annelerden ve babalardan özellikle doğrudur. durumda belirtiler ciddi bir hastalık kaçırmamaya, gerçekten tehlikeli olduğunu bilmek yararlıdır. Pediatristler anne uyarmalıdır endişe verici durumlara bir dizi salgılar. Örneğin, mavi dönüm eğer Nazolabial üçgen bebeklerde.

Bu olay genellikle yenidoğanlarda olur ve sağlıklı bir bebek olarak ona eğilimindedir ve hastalık olanlar. farklı sebeplerden dolayı olabilir kanda oksijen keskin bir düşüş, neden olduğu Mavimsi belirti. tıp, bu fenomen siyanoz denir.

Daha güvenli ...

Gerçek bir felakete dönüşebilir çünkü yenidoğanın sağlığı ile ilgili konularda, ihmalkar olmamalıdır. Genellikle çocuklarda hastalık çok daha hızlı çıkar, nedenle tedavi gecikme değil ve değerli zaman kaybetmez tavsiye edilir. Ebeveynler için ana kural - çocuk genç, o kadar çok uyanık olması gerekiyor.

uzman yardımına Zamanında erişim komplikasyonları önlemek için. Bebeklerde Mavimsi Nasolabial üçgen - ziyaret ve bir çocuk doktoruna başvurmak tartışmasız nedenidir.

Bakım ve teyakkuz

Ebeveynler çocuk herkesten iyi bilir ve onun herhangi bir davranış değişikliği fark. Ama bazen nedeniyle tıbbi bilgi eksikliği belirtileri ortaya çıkar ve düzgün tehlike derecesini değerlendirmek olamaz gözardı. Ama deri rengi dış değişiklikler anne anksiyete ve panik neden olur. bebeklerde mavi Nasolabial üçgen dönerse bu ciddi bir hastalık belirtisi olabileceğinden, son derece titiz davranılması gerekmektedir.

karşısında mavi nedenleri

görünüşte değişikliği tanımak çok zordur, çünkü yaşamın ilk aylarında yeni doğan çocuk doktoru, annelere davranışı ve yürümeye başlayan uyku ile ilgili sorular çeşitli sorar. nazolabiyal bölgede mavi renk görünümü kardiyovasküler sistem ihlalini gösterebilir. ebeveynlerin bebeklerde mavimsi el ve ayaklarını fark ederseniz, derhal acil bakım çağırmalıdır.

Bebek hafif ve ince cilt ise, nazolabial üçgen mavidir durum, normal bir seçenek olabilir. Yaşamın ilk günlerinde de göz alanının gölge değişebilir.

mavimsi renk tonu nedir açıklar?

Ebeveynler kalp hastalığı bu belirti ile belirlenir bilmelidir. Cilt nedeni maviye döner kandaki iki tip karıştırma: venöz ve arteriyel. Bu organizmanın bir sonucu olarak oksijen eksikliğinden muzdariptir. Çok nadiren, ani değişim tonu nazolabial üçgen yenidoğan. Tipik olarak, bebek endişe başlar. Bazen hafif bir titreme vardır.

anne bebeğinde bu işaretleri görürseniz, acil tıbbi yardım isteyin veya evde yardım çağırmak gerekir. Uzman semptomlar ve tüm değişiklikler bebek ile meydana gelen ayrıntılı olarak açıklanmalıdır. burun dudak üçgen yenidoğan rengini değiştirerek, bu sinir sistemi hastalıkları ile ortaya çıkan ya da kalp duvarların uygun olmayan yapıya bağlı olabilir. Bazen ameliyat gerekebilir, bu nedenle gecikme çok tehlikelidir.

Anket - bir zorunluluktur!

Eğer çocuğun derisinin rengini değiştirdiğinizde bir anket atanır. Daha iyi bir danışma çocuk doktoruna ile başlamak - o bebeğin durumunu değerlendirmek ve bir sonraki hangi eylemin söyleyecektir. Karmaşık eylemler nihai tanı koymak ve sonra yeterli tedavi atanır. Şüpheli değişiklikler doktorunuza söyleyin emin olun.

Sağlıklı bir çocuğun Mavimsi Nasolabial alanı

Bazen olur mavi Nasolabial üçgen döner sağlıklı bebeklerde,. Bu hipotermi nedeniyle olabilir, bu nedenle oda sıcaklığına dikkat ve bebek kalın giyinmiş olup olmadığını kontrol edebilir. Bebek çok soğuktur başka bir odaya taşındı Bu belirti de göze çarpar. Ani değişiklikler mavimsi belirti nazolabial alanı neden olabilir.

huzursuz Ebeveynler ve kaprisli çocuklar genellikle böyle bir fenomen var dikkat edin. Renk Tonu sinir suşuna bağlı olarak meydana gelir ve kandaki oksijen seviyesini azaltmak. Çocukların büyük olsun, bu fenomen kaybolacaktır.

solunum yolu ile ilgili sorunlar

Yeni doğmuş siyanoz görülmektedir, bu solunum hastalıkları nedeniyle olabilir. Ne zaman pnömoni veya bebeklerde akciğer hastalığı devlet nazolabial üçgen mavi. Ancak bu durumda bulunan ve diğer belirtiler olması gerekir: nefes darlığı, solgun ve nefes nefese. Kritik anlarda, bu alanda parlak mavi bir renk olur.

acil yardıma ihtiyacım olduğunda?

Bebeğin maviye çalmak fark ettiyseniz Ebeveynler acil hizmetleri çağırmalıdır ama ağlamıyor ve merak etmeyin, yavaş yavaş davranması ve eylemler kendisine yöneltilen yanıt vermez. Bu Kalp yetmezliğinin belirtisi olabilir. bebeklerde mavi Nasolabial üçgen açarken gecikme ve gecikme süresi son derece tehlikeli olabilir.

Ama her durumda kendi kendine ilaç siyanoz nedeni, buna değer değildi neyse. Bu belirti ihmal ve dikkatsizlik tahammül etmez. Ebeveynler derhal bu konuda doktorunuza bilgilendirmek ve gerekli tüm kontrolleri geçmek zorundadırlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.