Ev ve AileÇocuklar

Yaramaz çocuk. Ne yapmalı?

liste sonsuz - Muhtemelen herkes uzakta bir araba, bir tüfek, bir bebek, şeker, dondurma almasını gerektiren 4-5 yaşındaki çocuğu çığlık sayaç kolu çekmeye çalıştığını genç bir anne zaman markette veya pazarda en kötü sahneyi izlemek zorunda kaldı. Tüm onun girişimleri beyhude vardır - onun çığlık çocuktan enerji ile şarj ve onun ağlama ve sinir krizi geçirmek gitmek çığlık eğer.

Onu sakinleştirmeye çalışıyor kadınların destekçilerinin çok. Kimse yakından onun etrafında neler olup bittiğini izliyor o küçük "şantajcı" önem veriyor. biz bir noktada tüm dönüp kendi şey yapmak için başladığını düşünürsek, bebek çok hızlı sakinleşip başka bir şeye çevirdi.

Genellikle huysuz çocuk - öğretemedi biridir konuşmaya, iletişim kurmaya hakkı ve araçlarının yaptığı cephaneliği bir yıla kadar kazanılan arzu sadece deneyim elde etmek. Yani - yalan ve ağlamak.

Bir yaşından küçük bir çocuğun psikolojisi tamamen öncelikle anne ile, çevredeki yetişkinlerle iletişim odaklanmıştır. İlk başta, o ağlıyor kullanarak kendilerine dikkat çekiyor. Ne yazık ki, bu silahların gerekli önemin yokluğunda yıllardır genç elinde kalır.

Sonra, birçok anne üzmek istemem, ama bir huysuz çocuk varsa Onun için bir otorite değildir. kaide ebeveynlerin çöküşü gösteren bir çok yaygın bir durum düşünün. Genç anne heyecanla neredeyse bir saat boyunca onun arkadaşı ile telefonda konuşurken.

Bir çocuk bilmeden daire etrafında dolaşır ne yapacağını. Ona bir elma vermek için annesini sordu. Anne onu odasına ve sürücüleri atıyordu. Ama bırakmaz, o yan yana ağlamaya başlıyor duruyor o sesi sızlanan, yere düşer. Bildiğiniz gibi, bir arkadaşla bir konuşma şımarık, anne tahrişi buzdolabı gider ve bir çocuğa iki elma getiriyor.

Çocuk çabuk annenin "hayır" olmadığını fark eder nihai nedenle, anne dinlemek gerekli değildir ve ana evin - o bir elma, hatta iki tane çünkü.

Kaprisli çocuk annesi o gerçekten bir elma, ve dikkat değildi gerekeni kesinlikle kayıtsız olduğunu anlamaya başlar. vefa klasik resim var. çocuk, daha pahalı bu anne böyle ikame dikkat mal olacak olan yaşlı.

? Çoğu zaman çocukla iletişim, birkaç takım antrenörü düşürüldü pek çok anne - "Böyle bir anne dediğinde vb:" "eli kaldırıldı, "dedim, otur" Ben yaramaz bir çocuk var, onunla ne yapacağız", cevap .. yüzeyde, göründüğü gibi. Biz hayvanları yetiştirmek yeteneği hem iletişim onu durdurmak zorundadır.

Çocuk, büyüdükçe değişiklikler ve veliler genellikle onun için zamanım yok. sevdikleri çocuğa ebeveynlerin ilişkisi değişmez ise onun kaprislerine bile yıllar kaybolmayacaktır. Eğer yaramaz bir çocuk var aslında şikayetçi önce, kendinle başlar. Yaptığınız her kararı kendi kapris herhangi gerçekleştirmek çocuğa açıklamak kalkmayın, bir yetişkin değil, bir "lisp" olarak onunla iletişim öğrenin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.