SağlıkMüstahzarlar

Ilaç 'Famotidin'. kullanma talimatları

ilaç "famotidin" - gastrointestinal sistem hastalıkları kullanılan ilaç. Bu histamin rekabetçi bir antagonistidir. Means parientalnyh hücrelerinde histamin H2 reseptörlerinde amaçlanmaktadır eylem "Famotidin" mekanizması önemli ölçüde üretimini azaltır hidroklorik asit farklı uyaranlarla yol açtı. Pepsinojen salgılanması daha düşük bir ölçüde inhibe edilmektedir. Hazırlama "Famotidin" hidroklorik asit ve pepsin aktivitesi azalma doza bağlı olarak bastırılmasını sağlar kışkırtır. ilaç alırken plazma gastrin seviyesinde önemli bir değişiklik oldu.

ilaç tek doz etki süresi, dozaja bağlıdır. on iki ila yirmi dört saat için - Kural olarak, etki süresi olarak.

Anlamı "famotidin" talimatı önerir alevlenmesi olan yetişkin duodenum ülseri veya mide, aşındırıcı gastroduodenit, iki kez semptomatik ülser günde bir kez ya da kırk miligram yirmi miligram bir gün. doktor ile uyumlu olarak, gerekirse günlük doz 80-160 mg artırılabilir. Tedavi süresi - birinden iki ay.

dispepsi semptomları ortadan kaldırmak için, ilaç "famotidin" talimatı günde bir veya iki kez yirmi miligram alarak önerir mide fonksiyonunun geliştirilmiş salgılanmasını provoke.

peptik ülser hastalığının yeniden ortaya çıkmasının önlenmesi için 20 mg (gece), günde bir kez reçete edilir.

Yemek borusundaki geri akış tedavi, günde iki kez 20-40 mg dozunda ilaç uygulanmasıyla gerçekleştirilir. Tedavi süresi - üç ay kadar sürmektedir.

kullanılmak üzere ilaç "famotidin" talimatları üç yaş arası çocuklar atanmasını sağlar. tavsiye edilen doz - iki ya da 20 mg günde bir, ancak en fazla 40 mg (on kilogram ağırlığı ile) bir kilogram vücut ağırlığı başına 2 mg.

advers olaylar arasında uygulamaya vasıta "famotidin" talimat alarak gelişimini notları ise akut pankreatit, bir hepatit, artan karaciğer enzimleri, iştah bozukluğu. İlaç yıkama şişkinlik, ağız kuruluğu, ishal, halüsinasyonlara neden olabilir. olumsuz yan etkileri hakkında da psikoz, anksiyete, depresyon, uyku hali, yorgunluk, kulak çınlaması sayılabilir. Muhtemelen görünüm baş dönmesi, uykusuzluk. Olumsuz belirtiler bulunur AV blok, aritmi, bradikardi, vaskülit, basınç azaltma, bronkospazm, akne, kuru cilt, aşırı duyarlılık reaksiyonları.

uzun süreli tedavinin ilaç "Famotidin" iktidarsızlık işaretli olduğunda, kandaki üre artış konsantrasyon, libido, eklem ortaya kas ağrıları, ateşli devletleri azalmıştır.

Dikkat

tedavinin başlamasından önce dışlanması gerektiğini nedeniyle belirtilerini gizlemek için ilaç "famotidin'in" yeteneği, duodenumda malign tümörlerin bir hastayı, yemek borusu veya mide sahip olasılığı.

ülser semptomları ortadan kaldırılması sürekli tedaviyi tavsiye sonra röntgen veya endoskopi sonuçlarına gibi zaman yara onaylanmayacaktır kadar.

ilaç "famotidin" nedeniyle muhtemel "geri tepme" sendromuna, kademeli olarak kesilmelidir.

tedavi sırasında stres altında hastanın uzun süreli tedavi, hem de belirlenmesi enfeksiyonun daha sonra yayılması ile mide bakteriyel nitelikte tahribata yol açabilir.

Aşırı dozda işaretlenmiş çöküşü, taşikardi, titreme, hipotansiyon, motorlu uyarma olarak. Mideyi yıkamak veya kusma kışkırtmak için gereklidir. Daha sonra semptomatik tedavi gösterilmiştir.

analogları "famotidin" vasıtasıyla örneğin "Atodin" olarak ilaçlar arasında, "Atsipep", "Famotsid", "Gastrozidin" ve diğerleri.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.