FormasyonDiller

Geçmiş Mükemmel: kurallar, örnekler

Oldukça sık birçoğu için İngilizce dilinde kez olmak bir engel. Ama aslında, bu oldukça basit: sadece oturmak ve kuralları anlamak ve daha metinleri okumak gerekiyor.

Geçmiş Mükemmel: zaman ne tür

tüm eylem geçmişte gerçekleşir, ancak belli bir noktaya kadar biter veya diğer işlemleri (veya olaylar) başlamak Bu sözde pluperfect zaman geçmişte de vardır. Başka bir deyişle, bu başka bir şey oldu daha önce oldu hepsi bu (bu da sona yönetilen). Bütün belirli bir zamana bakın veya bir saat zaten yaşamış ve geçti. hiç, hiç, henüz zaten: Genellikle Past Perfect kurallar olay daha önce de belirten çoklu zarflarının kullanımı için temin . Örnek: Julia binasına geldiği sırada, Mary gitmişti. - Juliya lazım andan tarafından binanın Mary zaten bırakmıştı.

Geçmiş mükemmeldir: Eğitim

Burada her şey çok basittir. Bu sefer kullanmak için, bir saniye almak gerekir fiilin formu var (zaten tanıdık vardı) ve gereken fiil anlamda üçüncü bir formu (yani, geçmiş zaman olduğu). alınmış ve sözlükte ezberlenir yanlış düzenli fiiller anda, kapatma -ed basit eklenmesi yoluyla oluşturulur.

  1. Olumlu formu: I / Sen / O / Onlar / O okumuştu.
  2. Olumsuz formu: I / O / O / Sen / Onlar okumak (olmasaydı) etmemişti.
  3. Sorgulayıcı formu: I / Sen / O / Had O / Onlar okumak?

Geçmiş Mükemmel: kurallar ve kullanım örnekleri

daima dikkate alınmalıdır ve unutmamak için iki seçenek vardır zamanın uyumu.

  1. tarif edilen eylem, geçmişte belirli bir noktadan önce oluştu. Örnek: 2000 yılına gelindiğinde, bu dünyaca ünlü bir şarkıcı oldu. - 2000 yılı o dünyaca ünlü bir şarkıcı olmuştu . Böylece, hemen bir referans noktası öncesinde ve o 2000 veya daha önceki bunu elde etti başarı (yani belirli bir olay veya zaman geçmişte yoktur) göstermektedir.
  2. etkinlik veya işlem de geçmişte başka eylemin başlamasından önce ortaya çıktıysa. Aynı anda Geçmiş mükemmel (kurallar bu konuda söylenecek) daha önce meydana gelen etkinliğe tanımlamak için kullanılır. Ne oldu sonra açıklanır belirsiz geçmişte. Örnek: Benim izlemişti çünkü dün gece sinemaya bizimle gelmek istemedi "Yüzüklerin Efendisi". - O gitmek istemiyordu o zaten görmüştü çünkü dün bizimle sinema «Halkalar Efendisi». Biz zarf hemen açıklanan eylem ve olayların tür diğer öncesinde yaşananların gösterir kullandı.

diğer geçmiş zamanlarda farklı olarak

Mükemmel Geçmiş, böyle Basit Geçmiş gibi diğer zamanlarda, farklı (oluşum kuralları çok basit ve mantıklı) (kurallar Mükemmel sunun onların oluşum da oldukça kolaydır: Herhangi sualtı olmadan, birinci yalnızca fiil değiştirerek oluşturulur ve geçmişte yapılan basit bir eylemdir taşlar, ikinci bir olay veya işlem geçmişte meydana gelen, ama bu belirtilen süre için zaman tamamlanmış veya fiil anlam ve gerekli şimdiki zaman sahip fiilin kullanılması ile elde edilmektedir, sadece artık tamamlanmıştır belirtir. Teklif) ve oldukça kolay bu farkı yakalamak. Bunu yapmak için, eğitimin bir form öğrenmek değil, aynı zamanda kelimesi kelimesine tercüme, onun mantığını ve anlamını değil yakalamak için, bir bütün olarak cümlenin anlamını anlamaya çalışmak sadece. İkinci durumda, kelimeler karıĢtırılmaktadır ve metnin anlaşılması olacaktır. Ancak, yazılı metin ve konuşma hem anlayış ile İngilizce gramer zorluklar düşünceli yaklaşım ortaya çıkacak zaman.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.