Sanayi

Ne temperli cam: Üretim, işleme ve uygulama özelliklerini

binaların iç mekanları ve cam cepheli olarak en geniş uygulama bulundu. hayal etmek imkansızdır olmadan pencere inşaat ve şeffaf mobilya imalatında herhangi uzun iş vaat eden bir tip olmuştur. keskin kenarlı parçalar arası üzerinde oluşturulur, bir kaza neden olabilir: Ancak pozitif özelliklerine ek olarak dezavantajları vardır. temperlenmiş kullanılarak bu durumları önlemek için, cam (stalinite), küçük parçacıklar çok sayıda ayrılır hasar.

üretim

imalat işleminin hemen hemen tamamen aynı geleneksel teknoloji ile. Tarafından ısıl işlem yaprak haddeleme ile şekillendirilir, şeffaf, kütleye göre oluşturulan bir viskoz durumuna kum, kuvars karışımı.

Bundan sonra, çok sayıda tavlama işlemi gerekli ürünlerin fiziksel özelliklerini değiştirmek için kullanılır. Profesyonel üretim katkılı cam yaklaşık 700 ° C'ye kadar bir yüzey ısıtılmasıyla yapılmaktadır ve daha hızlı soğutmak için soğuk hava akışı üflenir. örneğin maruz kalma sonucu mekanik strese karşı yüksek direnç sebebi cam yüzeyi, sıkıştırma kuvvetinin üzerinde cereyan ettiğinde. Yük kaldırıldığı zaman, ancak, ürünün tüm yüzeyinin hızlı yok - dışı akut kenarlı birçok küçük parçalar halinde parçalar.

dikkatle fiziksel parametreleri gözden geçirmelidir cam kurmadan önce.

özellikleri

imalat teknolojisi temperli cam Tabi eşsiz performans özellikleri kazanır. Bunlar yüksek güvenlik uygulamaları ve neredeyse tamamen ortadan kaldırılması olarak ifade edilmiştir kazalar kesikler ve yaralanmalar -.

Buna ek olarak, sıradan cama kıyasla gücünde artış dikkati çekiyor. yüzeyde maksimum yük 1 metrekare başına yaklaşık 300 kg olabilir. Önemli sıcaklık değişimleri de ürün özelliklerinde değişiklik etkilemez. Ama temperli cam çeşitli dezavantajları vardır:

  • yüzey işlemi üretilmesinden sonra pratik olarak imkansızdır. Sabit su soğutmalı elmas bıçak - Kesme temperli cam sadece özel ekipmanlar yardımıyla yapılabilir.
  • geleneksel ürünlere kıyasla yüksek maliyet.
  • orantılı olarak arttırın.

temperli cam eşsiz özellikleri hayatın pek çok alanında kendi uygulanmasına izin vermektedir.

İşleme ve kesme

Değişim temperli cam yapısı doğrudan işleme prosedürleri etkiler. Bu cam bir sertleştirme işlemine tüm çalışma gerçekleştirmek için en iyi olan istenen şekli vermek için ürün konfigürasyonu, delikler ve benzerleri. D. değişikliği belirtmektedir.

Ama bu her zaman mümkün değildir - bazı durumlarda zaten bitmiş bir ürünü kesmek için gereklidir. varsa takım tezgahı yapılandırma değişiklikleri için özel bir prosedür zor olmayacaktır. Belirli bir programın kesme belirtmek yeterlidir. Elle işlenmiş cam çok problemlidir. Ancak bazı durumlarda bu mümkün. Hemen belirtilmelidir ki, 5 mm bir maksimum kalınlığa sahip geleneksel bir cam kesme işlenmiş ürünler kullanılmıştır. Kısmi suşu için kabartma tavlanmış cam yüzeyi çözücü "beyaz ispirto" ile temizlenir. Daha sonra, tek bir hareketle ara meydana geldiği, bir kesik yapma gereklidir. Çabalar bağlı küçük ayırmak ve her durumda camına dokunun olamaz.

cam

temperli camın benzersiz özellikleri sayesinde lüks mobilya imalatı için pencere tasarımında kurulumu ile başlayan birçok alanda kullanılabilir. Onun gücü ve güvenlik popülerlik için temel faktörlerdir.

Ama temperli cam temel amacı hala binaların cephelerinin için şeffaf yapıların üretimidir. Bir panorama oluşturmak için, büyük boyutlu yapılarını kullanırlar. En zayıf temperli cam sona olduğundan, daha sonra bakım penceresi çerçevesi üzerindeki kurulum kadar alınmalıdır. Gelecekte, başarılı tasarımı yüksek rüzgar yükleri ve mekanik etkisini dayanabilir.

farklar

Sıradan temperli üründen ayırt etmek görünüş olarak neredeyse imkansız. Sonuç sadece tatilinde görünür veya soru olduğunda temperli cam kesmeye olarak? Bu değişen teknolojiyi en uygun konfigürasyonun seçimi için gereklidir. girişimi bir elmas disk ile bir makinede sıradan cam kesmek için, bu kırılma, kendi hasarının bir sonucu olarak ortaya çıkabilir.

farkı belirlemek için birkaç yol vardır:

  • Camın tipini belirlemek için özel cihaz. Bu endüstrilerde kullanılır.
  • Farklı ses zaman hafif bir kılavuz çekme. Sertleştirilmiş yüzey dalgası düşük tonda yankılanır. Ses örtülü olduğunu.
  • temperli cam yüzeyinde polarize lensler aracılığıyla bakıldığı zaman küçük ızgara hatlarını görebilirsiniz.

Ama en iyi yolu cihazı noktası kullanılmasıdır. Onun maliyeti nispeten yüksektir, ama çabuk yanlış ürüne işlenmesi sonucu elde edilen üretime olası hasarları kapsamaz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.