SeyahatYol tarifi

Cherepovets - ne alan?

Çok nadir durumlarda, ikincisi daha büyük bir bölgesel merkez, olmayan bir şehir. Ve bu kasaba Cherepovets ifade eder. Ne alanı olduğunu bilerek hala değer. Sonuçta, yüzden size her bakımdan bu harika şehri ziyaret etmeye karar verirseniz, gezinmek için daha kolay olacaktır.

Cherepovets: coğrafya ve iklim

kuzey batısındaki Rusya Cherepovets olduğunu. Bu ne alanı, birçok muhtemelen tahmin - Vologda. Bu bölgesel merkez Cherepovets 120 km mesafededir.

yakın Yagorbe ve Sheksna - iki nehir üzerinde yer almaktadır Rybinsk Rezervuar. Volga-Baltık suyolu, doğu-batı demiryolu ve gaz boru hattı güzergahı: Cherepovets birkaç yollarının geçiş noktasıdır.

Şehirde hava koşulları gelince, onlar ılıman iklim kuşağında konumu kaynaklanmaktadır. Kışlar yaz ayları sıcak ve bazen sıcak, soğuk. sık yağmur ve bulutlar ile karakterize Cherepovets İlkbahar ve sonbahar.

Cherepovets tarihçesi

Hatta ikinci binyıl arkeologlar göre. e. Bugün Cherepovets bulunduğu yerde yerleşim birimi bulunmaktadır. Ne alan o sonra toprak bölüm neydi bilinen olmadığı için bile, düşünmek gerekmez, o günlerde oldu. Ancak bu yerleşimin ilk yazılı söz geri XV yüzyıla kadar uzanır.

sonradan modern Cherepovets haline Sheksna bulunduğu şehir, sağ kıyısında IX-X yüzyıllarda. 1360 yılında Diriliş Manastırı etrafında ticari ve ekonomik merkezi bir tür oluşmuş, kendi ülkesinde kuruldu. 1777 yılında, İmparatoriçe Catherine Cherepovets şehir statüsü verilen Buna göre bir karar çıkardı.

adını gelince, onun görünümünü çeşitli sürümleri vardır. bir Cherepova göre - araçları tercüme yerleşim, Fin adıdır "dağa balık kabile." İkincisi, görünüşe göre, Katedral Tepesi oldu. Antik dil uzmanları üzerinde olarak adını tercüme "tepede yerleşim." Bu sürümlerin hangisi kendisi için her karar inanmak. modern insan şehir hakkında bilgi almak için de, hangi alanda öğrenmek için yeterli olacaktır Cherepovets ve onu ziyaret.

Kentin ünlü kişilikleri

dahil olmak üzere tüm Rusya, Vologda Bölgesi, Cherepovets, gibi, birden fazla nesil sahiptir ünlü kişilikleri, doğduğu oldu. Aralarında Alekseeva A. A. - Cherepovets sanat öğretmeni. sanat ve müzik okulları kentinde olan girişimi üzerine açılmıştır. Buna ek olarak, o yerel İrfan gelişmesine büyük katkılarda bulunmuştur. Bugün Cherepovets Çocuk ve Gençlik Yaratıcılık Sarayı vardır Alekseevoy A. A. adlandırın.

Kentin sakinleri Cherepovets doğduğu yerdir Büyük Vatanseverlik Savaşı, gurur kahramandır. Ne alanı, önemli değildi zamanda tüm şehirler bağımsızlıklarını korumak mümkün ana şey vardı ki. Malygin gezgin pilot VI Schelkunov, Rumyantsev, Sorokin ve diğerleri - döneminin ünlü insanların arasında.

Cherepovets alanları

Kuzey, Endüstriyel, Orta ve Zarechensky Zasheksninskogo: Şehir beş bölgeden oluşur. Bunlardan en eski sanayi olduğunu. Burada evlerin birçoğu Stalin döneminde inşa edildi. Bu alanda bu tür metalurji, Vereshchagin, Sovyet Avenue ve Lunacharsky olarak caddenin bazılarıdır. Kent yönetimi ve federal kurumlar duruldu.

Ekim köprüsü yoluyla Sanayi Bölgesi'ne Zasheksninsky ulaşılabilir. Bu arada, bu pasaj Rusya'da ilk kablo kaldı köprüdür. Zasheksninsky - Bir uyku alanı. Evin modern ve renkli olduğu için onun avantajı daha neşeli ortaya çıkmasıdır.

uzak kendi topraklarında Cherepovets üzerindeki endüstriyel işletmeler, gelen bulunması nedeniyle şehrin Zarechensky diğer birçok alanda, iyi bir ortam var. o büyük şirketi "Severstal" istihdam çünkü ne alan birçok tarafından bilinmektedir. Ama neyse ki, Zarechensky gelen o uzak. Kuzey genç ve şehrin en küçük alandır, fakat gelişme seviyesi çok düşüktür.

Şehir endüstrisi

Daha önce bahsedildiği gibi, en ünlü ve güçlü şehir şirketi JSC "Severstal" dir. metalürji, makine yapımı ve kaynak: Bu tutma üç sektör içermektedir. şirket yüksek maaş ve şehrin nüfusunun çoğu kullanır. Buna ek olarak, "Severstal" personel iyi bir sosyal koruma sağlamak için. buna değer olsa da onlara talepler oldukça yüksek olduğunu belirtti.

Cherepovets büyük işletmeler arasında da PVC pencereler için galvanizli takviye profilleri yanı sıra mühendislik, gemi yapımında kullanılan özel profiller ve diğer birçok alanlar üretir "Metal işleme tesisi №17", CJSC arasındadır.

Bir diğer güçlü endüstriyel kompleks "FOSAGRO" dir. Bu şirket, fosfat gübre de dahil olmak üzere imalat kimyasal ürünler, devreye girer. Bu binlerce insan, ikamet yeri Cherepovets şehridir kullanır. Hangi bölge kendi topraklarında Vologda daha işletmelere, söylemek bile zor ve çoğu Cherepovets tam yoğunlaşmıştır vardır.

Bilim ve eğitim

eğitim hizmetlerinin genç nesil ve anaokulları, okullar, ve çok sayıda kulüp ve kursların kapsamlı gelişimine almak için. lise mezunları gelince, onlar lise ve meslek okullar arasında seçim yapma şansına sahip. Birçok gencin yerel fabrikalarından biri üzerinde çalışmak için gelecekte planlıyoruz dikkati çekiyor, bu bir meslek okuluna gönderilir.

, Yükseköğretime devam etmek isteyen gençler Cherepovets State Üniversitesi ve Rusya'da büyük üniversitelerinden birinde bir dalı tarafından sunulan uzmanlık alanlarından biri seçebilir. Federal Devlet Eğitim Kurumu "Su Ulaştırma Moskova Devlet Akademisi", Saint-Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi ve SPbGIEU: Yani, Cherepovets kurumları aşağıdaki şubeleri var.

Cherepovets Müzeler

Bu şehir hakkında Cherepovets yanı sıra diğer birçok ilginç gerçekleri uygulandığı alan öğrenmek istiyorsanız, o zaman kendi topraklarında bulunan müze, dikkat edilmelidir. Cherepovets büyük müzesi Yerel Tarih olduğunu. sergiler temsili farklı dönemini aittir: Kentin kuruluşundan ve Sovyet dönemi ile biten andan itibaren.

Özel dikkat misafirler asil soylu ailelerine ait XIX yüzyılın güzel malikanede bulunan Cherepovets Tarihi ve Etnografya Müzesi "Manor Gali," hak. Manor neredeyse tamamen orijinal görünümünü korudu. ana sergi malikanesi, ancak arazi üzerinde, onun haricinde bahçıvanın evi, ahır, evler, ahır ve diğer birçok bina olduğunu.

Sanatın Hayranları müzesi Vereschagins ziyaret etmelidir. O anda büyük bir sanatçı doğduğu evin yer almaktadır. Bir başka ilginç müze sergiler olağanüstü bir sanayici ve eğitimcinin hayatı ve çalışmaları göstermek ev I. A. Milyutina vardır. Aralarında eski kitaplar, fotoğraflar ve aile Milyutin kişisel eşyaları.

Kentin mimari

Diriliş Katedrali, 1776 yılında kurulmuş - Sovyet Caddesi birçok antik taş binalara Cherepovets, ancak ana mimari cazibe üzerinde. Bu bir kilise burada varken zamanlar oldu olmasına rağmen, zengin ve kilisenin iç kısmıdır.

Sovyet Caddesi'nde yürüyüşe çıkarak, aynı zamanda evlerin bir dizi dikkat etmelidir. Örneğin, 1917 yılına kadar Mariana kadın jimnastik oldu Düğün Sarayı,. Rusya Merkez Bankası Genel Müdürlüğü - house, eskiden tüccarın eşi Mostofinoy aittir. Şube nöropsikiyatrik dispanseri, 1847 yılında dikilmiş ve o günlerde etkili kadının sahip olduğuna - ikametgahı olan bir Cherepovets oldu tüccar Volkova. O günlerde oldu Rusya'nın Ne alanı, biraz daha uzun kim hatırlar, ancak şehrin yukarıda belirtilen binalar ile toplantı yaparken bunları göz ardı edilemez.

Ekim köprüsü genç olmasına rağmen, Cherepovets en ünlü mimari yapılarından biridir. 1979 yılında dikilmiştir. Olağanüstü köprü kablo kaldı teknolojinin inşaat Rusya'da ilk kez kullanıldığı zaman ki.

Anıtlar Cherepovets

Orada Cherepovets ve birkaç önemli anıtları. Yani, Katedral Tepesi üzerinde, uzak olmayan kıyamet Katedrali'ne, aslında, Cherepovets kurucuları olan rahipler Athanasius ve Theodosius bir anıtıdır. Sonuçta, kendi inisiyatifi inşa edildi üzerinde Diriliş Manastırı, etrafında bir kent haline yerleşim yoktu.

2002 yılında bir askeri enstitüsünde 3.45 metre Mareşal G. K. Zhukovu yüksekliğe bir anıt oldu. Anıtın yazarı Rusya Federasyonu Schepelkin A. V. tanınmış sanatçı Ve Cherepovets anıtın ziyaretçi ve sakinlerine demir çelik endüstrisine şehrin katılımı sonraki halka açık güzel bahçeleri adını veren meydanda yer almaktadır metalurji, hatırlatır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.