Ev ve AileEvcil

En güzel ve zeki bir cins Habeş kedileri

Yirminci yüzyılın sonunda, daha doğrusu seksenlerde, İngiltere'de Habeş kedi ırkı kedi fuarlarında temsil edildi. Bu hayvanlar çok uzun, ipeksi saçlar veya olağandışı göz rengi vurmadım çok büyük değildi. Yine de, onların görünümünü farkedilmeden gitmez. O hayvanların rengi ile herkesi şaşırttı. O çizgili veya lekeler yoktu. Aksine, o bir renge benziyordu yabani tavşan. Bu nedenle, o yıllarda cins "tavşan" denir.

Rusya'da, Habeş kedisi ırkı yaklaşık on yıl önce tanındı. Ancak ederken uzmanların ilgisini neden olmadı. O sadece yaklaşık üç yıl önce ortaya çıktı. Büyüleyici Kitty'le dikkat eksikliği çok "soğuk" (mavi ve bej) ülkemizde bireylere ithal birinci rengini açıkladı olması muhtemeldir.

Belki biri karıştı Habeş görünüyor. Vahşi güzelliği vahşi öfkesi vardır gibi görünüyor. Ama bu yanıltıcı. Şu anda, bu hayvanların ithalat onlar için artan talebi, buna göre, kurtarmak için başlayan ve edilmektedir.

Askeri bir sefer İngiltere'ye Etiyopya'dan getirdiğinde Habeş Kedisi ırkı, 1868 yılında Avrupa'da geldi. Sayesinde işi yetiştiriciliği başladı.

Geçen yüzyılın seksenli, adı da "Habeş" olarak tescil edilmiştir. Irk standartları aynı anda onaylandı. Bugün, rengine bağlı sekiz çeşit vardır.

Habeş kedisi ırkı birkaç Asya, Afrika ve Avrupa ülkelerinde yaygındır. Ülkemizde temsilcileri hala çok az.

Sevgi, kolay sahipleri ile birlikte almak kolay Habeş yetiştirmek. Oldukça evde rahat hissettim ve bunun dışına (hızlı bahçede veya arsa üzerinde hayata uyum sağlayabilir).

Habeş kedi cins muhteşem bir zarafet ve uyum ile karakterize edilir, çoğunlukla ortalama boyutlara sahiptir. Renk değiştirilebilir. Ama daha sık diğer vardır kızıl kahverengi, koyu kırmızı, mavi. Bireysel kıllar bir çift renk vardır.

küçük kafa kama şeklinde güçlü bir çene, düz bir burun ile, alından yumuşak bir geçiş susturmaya. Büyük dikey olarak kurulmuştur kulaklar, geniş tabanında ve uçlarında püsküllü, yuvarlanır. Büyük, anlamlı gözleri yeşil, sarı, geniş ayarlayın. vücut kaslı ve güçlü olduğunu ve çok esnektir. Geliştirilen ve güçlü sıkma. bacaklar çok uzun, küçük pençeleri vardır. Kuyruk sona sivrilen, uzun.

Habeş kedi ırkı - her zaman sadık ve sadık arkadaş. Eğer kabul olursa olsun şey için pitomitsy daima aktif rol almaya çalışıyor, orada olacak. Gerçek bir kedi gibi size sınırsız sevgi ve şefkati geri ödeyecek olan ilgi ve saygı, talep eder.

Habeş kedisi ırkı doğumdan itibaren zekidir. Evde nasıl davranması anlamak için hızlı, öğrenmek kolaydır. kedilerin Sadece inanılmaz bir cins - Habeş. Bu makalede bakın Fotoğrafları temsilcileri görünümünü değerlendirmemizi sağlayacaktır, ancak, sadece onlara ne karakter konuşmak biliyorum. Kesin olarak söylemek mümkündür: hayal kırıklığına olmayacaktır.

Ne yazık ki, Habeş Kedisi ırkı Rusya'da çok yaygın değil, ama biz sadece bir zaman meselesi olduğunu eminiz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.