FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Nerede Asya ve Avrupa arasındaki sınır olduğunu

Asya ve Avrupa arasındaki sınır Urallar, Hazar Denizi kıyısında sırtlarında ve nehirler ve boğazlar bir dizi boyunca uzanan inanılmaktadır. Böyle bir yolun uzunluğu yaklaşık 6000 kilometre.

Sınır Ural bölgesi ve Kafkasya havzası boyunca yürümesi tercih edilir ki burada bir alternatif vardır. doğrudur hangi sürümün öğrenin, bu kıtanın tarihsel, coğrafi anket yardımcı olacaktır.

erken teslim

Antik çağlardan beri insanlar nerede arazi uçları merak ettiğim dünyanın bir parçası. Batı, Doğu ve Afrika: Yaklaşık 3000 yıl önce, kara ilk şartlı 3 bölgeye ayrılmıştır.

Antik Yunanlılar Asya ve Avrupa arasındaki sınır Karadeniz'den geçerek inanıyordu. O zaman o Pontus denirdi. Romalılar Azov Denizi'nde sınır taşındı. Onlara göre, bölünme Avrupa ile Asya arasındaki Kerç Boğazı dahil Meotida sularında gitti Don Nehri. Yazılarında, Polybius, Herodot, Pampony Ptolemy ve Strabon dünyanın tarihi kesimi arasındaki sınır Azov Denizi, Don kanalına yumuşak bir geçiş kıyısı boyunca yapılacak yazdı. Böyle yargılar 18 yüzyıla kadar doğrudur kalmıştır. Benzer sonuçlar sunuldu ve kitap "kozmografi" Rus ilahiyatçılar 17. yy tarihli. Bununla birlikte, 1759 yılında Mikhail Lomonosov Asya ve Avrupa arasındaki sınır nehirleri Don, Volga ve Pechora üzerinde yapılmalıdır sonucuna varmıştır.

18-19 yüzyıllarda Sunumu

Yavaş yavaş, dünyanın bazı bölgelerinde ayrılığı kavramı birlikte şekil almaya başladı. Ortaçağ Arap Kronikinde Volga ve Kama nehirlerinin yurtdışında sularını sıraladı. Fransız çizgi bölünmesi Ob nehri yatağına boyunca uzanan inanıyordu.

1730 yılında, Ural Dağları'nın havza sınırları için bir öneri İsveçli bilim adamı Stralenberg aday gösterdi. telif hakkı çalışmalarında biraz daha erken Kimlik teorisi ve özetlenen Rus ilahiyatçı Vladimir Tatishchev. O sadece Rus İmparatorluğu'nun nehirler üzerinde dünyanın parçalarının ayrılması düşüncesi görevden aldı. Ona göre, Asya ve Avrupa arasındaki sınır Hazar Denizi ve dağlar Taurisskih sahiline Büyük Bantla yapılmalıdır. Böylece, her iki teori birinde - 'in ayırma Ural bölgesinin sırt boyunca uzanır.

Bir süredir fikri Stralenberg Tatishcheva sayıldı. Geç 18. yüzyılda kendi yargı özgünlük tanıma Polunin, Falk, Shchurovsky yazılarında yansıdı. Araştırmacılar kabul etmedi tek şey, o Miass sınırlarını gerçekleştirilmesinde.

Geri 1790 yılında coğrafyacı Pallas nehrinin güney yamaçları Volga, Genel syrt, Manych ve ergeni ayrılmasını sınırlamak önerdi. Bu nedenle, Asya aitti Hazar ova. 19. yüzyılın başlarında, sınır batıya doğru biraz geriye itildi - için Emba nehri.

teorilerin onay

2010 ilkbaharında yılında Geographers Rus Toplum Kazakistan topraklarına geniş çaplı bir sefer düzenledi. Kampanyanın amacı, dünyanın parçalarını ayıran çizginin üzerine denetim genel politik görüşlerini yer aldı - (. fotoğrafın aşağıya bakınız) bir sırt. Avrupa ile Asya arasındaki sınır Ural hill güney kısmında yer almaktı. sefer bir sonucu olarak, bilim adamları bölümü Chrysostom'un küçük bir mesafe olduğu tespit edilmiştir. Bundan başka Ural Dağ parçalanmış ve ekseni ifade kayıp. Bu alanda, dağlar birçok paraleller ayrılır.

Kırık sırtlar dünyasının sınır bölümlerini göz önünde bulundurun: araştırmacılar Arasında bir ikilemle karşı karşıya. ayrıca bir sefer esnasında doğru ayırma nehirler Emba ve Ural kıyısında gerçekleşmesi gerektiğini tespit edilmiştir. Sadece onlar açıkça kıtanın gerçek sınırlarını anlamak mümkün.

Başka bir sürümü ET Hazar depresyon bölünmesi istmus eksenini kurmaktı. Rus bilim adamlarının Raporları dikkate alındı, ancak, Uluslararası Telekomünikasyon Birliği'nin dikkate onlar beklemedi.

Modern ötesi

Uzun bir süre siyasi görüşleri Avrupa ve Asya güçler dünyanın nihai bölünmesi kabul izin vermedi. Bununla birlikte, 20. yüzyılın sonlarında, sınırın resmi tanımı hala tutulur. Her iki taraf kültürel ve tarihi kavramlardan devam etti. Bugüne kadar, Avrupa ve Asya'da bölünmesi Ege, Marmara, Karadeniz ve Hazar Denizi, İstanbul ve Çanakkale boğazları, Arktik Okyanusu kadar Urallar sularında ekseninden geçer. Bu sınır, uluslararası coğrafi atlas temsil edilmektedir. Böylece, Urallar - Avrupa ve Asya arasındaki tek nehir yoluyla bölünmesi.

Resmi olarak, Azerbaycan ve Gürcistan kısmen dünyanın iki kesiminde topraklarında bulunmaktadır. İstanbul ve Asya ve Avrupa'ya Boğaz ve aksesuar kıtalararası bir şehir yaptı. Benzer bir durum tüm ülke ve Türkiye ile olduğunu. Rusya topraklarında yer alan her ne kadar Rostov kenti ayrıca, Asya ait olduğu dikkat çekicidir.

Urallar'ın bölümünün tam

dünyanın parçalarının ekseni arasındaki sınırın soru aniden vatandaşlar arasında aktif bir tartışma ve Ekaterinburg yetkilileri keşfetti. Avrupa ile Asya arasında bu şehir bir kaç düzine şu anda olması, geleneksel bölünme bölgesinden kilometre. İstanbul'un kaderini devralabilir yakın gelecekte Yekaterinburg hızlı toprak büyüme görünümünde, kıtalararası olma. Novo-Moskova karayoluna 17 km hafif parçaların sınırlarını gösteren bir anıt dikilmiş olması dikkat çekicidir. Çok daha ilginç bir durum şehrin yakın. Büyük suları ve dağ ve insan yerleşim vardır. Bu noktada sınır kadar uzun bu alanlar Avrupa'da kaldıkça, Orta Urallar havza boyunca çalışır. Bu aynı zamanda Novouralsk için geçerlidir ve dağlar kazan, Huş, Varnachya, Hrastalnaya ve Gölü Chusovskoye. Bu gerçek Novo-Moskova karayolu sınır anıt inşaatının doğruluğu hakkında şüphelidir.

kıtalararası devlet

Avrupa ile Asya arasındaki sınır bölgesinde en büyük ülke - Tarih, Rusya için. Bu tür bilgiler, BM zirvesinde 20. yüzyılın sonunda açıklandı. Toplamda Rusya Federasyonu olmak üzere beş kıtalararası devletler vardır.

dinlenme Kazakistan tahsis edilmelidir. Bu ülke, Avrupa Konseyi bir parçası değildir, ne de Asya muadili içinde. 2,7 milyon metrekarelik bir cumhuriyet olarak. km, yaklaşık 17,5 milyon kişilik bir nüfus kıtalararası statüye sahip. Bugün Avrasya Topluluğunun bir parçasıdır.

Avrupa Konseyi yetkisi altında Ermenistan ve Kıbrıs gibi Türkiye, Gürcistan ve Azerbaycan gibi böyle sınır ülkeleri kapsamaktadır. Rusya ile ilişkiler sadece kararlaştırılmış süre içinde belirlenir. Bütün bu devletler kıtalararası kabul edilir. Aralarında Yalnız Türkiye'dir. Sadece 783 000 metrekare sürer. km, ancak Avrasya'nın en önemli ticari ve stratejik merkezlerinden biridir. bölgede nüfuz için hala NATO ve Avrupa Birliği temsilcileri mücadele ediyor. Burada nüfus fazla 81 milyon kişidir. Akdeniz, Karadeniz, Marmara ve Ege: Türkiye dört denizler doğrudan bir çıkış vardır. Bu Yunanistan, Suriye ve Bulgaristan olmak üzere sekiz ülkede, ile komşudur.

kıtalararası köprü

Toplamda, tüm binalar $ 'dan fazla 1,5 milyar harcandı. Asya ve Avrupa arasındaki ana köprü Boğaz yoluyla yatıyor. Uzunluğu Boğaziçi köprüsü, yani üst kısmında yer alan, ana sabitlenmesi, süspansiyon haline getirilmektedir. Daha fazla 1.5 km ve 33 m bir genişlik, ve yapının kendisi bir yay şekline sahiptir. merkez noktası yüksekliği 165 metre eşittir.

Köprü farklı pitoresk, ama İstanbul'un ana kıtalararası sembolü olarak kabul edilir. Hükümetin yapımı için yaklaşık 200 milyon $ harcadı. Bu yayalar intihar vakalarını önlemek için, köprü kesinlikle yasaktır tırmanmaya dikkati çekiyor. taşıma ücreti Tarifleri. Ayrıca Orenburg ve Rostov sınır köprüleri seçebilir.

kıtalararası Commemoratives

Urallar, Kazakistan ve İstanbul'da bulunan dikilitaş çoğu. Ugra Bowl Boğazı anıt işareti olanların yapılmalıdır. Bu yer almaktadır Vaigach adasında ve Avrupa ile Asya arasındaki sınırın kuzey noktasıdır.

Aşırı doğu kıtalararası eksen koordinatları nehir Malaya Shchuchya üst kesimlerinde olarak işaretlenmiştir.

dikilitaşların itibaren anıtlar geçiş Sinegorsk Dağı kazanı, Magnitogorsk vd üzerine, istasyon Ural sırtı de Providence köyü izole edilebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.