KanunDevlet ve hukuk

Evliliğin feshi

Kanun, veya evlilik sona erdirilmesi için IC 3 sağlanan gerekçesiyle oldukça Madde 16. İlk eşin ölümdür. Bu durumda, evlilik otomatik olarak iptal edilir. Bu durumda Pravoprekraschayuschim belge mukayyitinin yetkilisi tarafından verilen ölüm belgesi vardır. Herhangi ek bir kayıt gerekmemektedir.

İkinci zemin duyuru vatandaş öldü. Bu amaçla, evinin veya bulunulan yerdeki 5 yıldır bilgi olabilir ve ölümü veya kaza sonucu ölüm önermek durumları tehdit ederken kaybolsaydı olmamalıdır - altı ay içinde. askeri operasyonlar, iki yıl yeterli bir süre ile bağlantılı olarak eksik ölen askerlere tanınması için. bu temelde evliliği durdurmak için mahkemeye itiraz için gereklidir. Evlilik de otomatik bir mahkeme kararının hukuki yürürlüğe girmiştir sonlandırmak.

Üçüncü taban bir olan evlilik çözünme bir eş (eşler) talebi üzerine veya (s) o (a) aciz durumda eğer - velisi. Sağ evliliği sona erdirme, her eş vardır. Bunun bir istisnası eşi hamile veya 1 yıl yaşın altındaki ortak bir çocuğu olan bir adam için sağlanır.

Boşanma şartları sırasını etkileyecek boşanma işlemleri, sicil ofis veya mahkeme yoluyla yapılabilir. arzu karşılıklı ise durumda, hiçbir ortak minör çocuk var, kurumda elde edilebilir formu standart numunenin, tescil idaresine genel bir ifade adrese yeterli olacaktır. Bu nedenini araştırmak olmayacak ve evlilik ve ailenin korunması imkansızlığını kanıtlamak için gerekli olmayacaktır. İkinci mahkeme aciz ya fazla 3 yıla kadar hapis bir suçtan dolayı mahkum, eksik beyan halinde Rücu vardı ve eşlerden biri olabilir.

Mahkemeye eğer gitmek gerekir:

- Ortak minör çocuk sahibi;

- Diğer eşin evlilik sona kabul veya itirazı yok, ama (örneğin, devlet kayıt yürütmek için geçerli olmadığını reddediyor) ondan shies etmez.

Başlamak için boşanma davası, bu tarih ve yer ile ilgili bilgileri içermelidir bir iddia, dosyaya diğer eşin ikamet yerinde mahkemeye gerekli olan evlilik, hakkında boşanma, nedenleri onların ileri bakım ve eğitim konulu bir anlaşmanın varlığına birlikte bilgi varlığı ve çocukların yaşı. iddianın yapılan açıklamada, evlilik cüzdanı yapmak için bir kopyasına ihtiyacınız doğum belgesinin tarafların ikamet ortak, sertifikada bir çocuk.

Evliliğini kurtarmak için, mahkeme eşlerin uzlaşma amaçlı tedbirleri alabilir ve 3 ay bunun için zaman vermek. Bu çalışmaz ve çiftin boşanma ısrar devam edecek, bu uygulanacaktır.

ortak minör çocuk sahibi evlilik eşler sona ermesi üzerine karşılıklı anlaşma ile, mahkeme boşanma nedenleri açıklamıyor. partiler gelecekte çocukların yer alacağı ve mahkemede gelecekte mevcut onların bakımı için fon ödenmesi için prosedür nedir nerede dile edilecek bir anlaşma yapabilir. Onun yokluğunda veya çocuk çıkarları ihlal durumunda durumunda, mahkeme onları korumak için alınabilir. Özellikle, öldürecekler, ve eşi tarafından belirlenecektir desteğin miktarı. taraflardan birinin talebi üzerine malların bölünmesiyle gerçekleştirilebilir.

eşler için başvuru tarihinden itibaren bir ay daha eski değil mahkeme tarafından evlilik feshi bu dönemde tüm dikkatle olabilir. kabul etti kararın yürürlüğe girmesinden sonra boşanmış edilecek. kararından bu ekstresi sonra evlilik kaydedildi vücudun yerde kayıt kuruluşuna 3 gün içinde gönderilir. remarry sertifikasını almadan önce imkansızdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.