MaliKredi

Nasıl sözleşme hakkı altında tasfiye zararları hesaplamak için?

yanlarda belge teslimi bitiminde kafa karıştırıcı bir çok şey vardır. popüler sorulardan biri sözleşme altında ceza hesaplamak için nasıl? İlk bakışta göründüğü gibi nokta karmaşık değildir. Kurallar yeterince açık vardır ve avukat olmak gerekmez. Sözleşme gerekir bölümleri okumak için paragraflar önemlidir.

ceza nedir?

Çoğu kişi en az bir kez sözleşme imzaladı. Özenli kişi ihlali için sorumluluk bağlıdır belgenin içeriğini okumak için. ceza ile ilgili bilgiler Medeni Kanunun 330 yılında vardır. Orada nasıl sözleşme kapsamında tasfiye zararları hesaplamak için bilgi var mı?

ceza suçlunun sözleşmede öngörülen yükümlülüklerin varsayılan durumunda diğer tarafa ödediği toplamıdır. ceza ince taneler olarak adlandırılan bir ince olarak adlandırılır sabit tutar, yanı sıra bir yüzdesi olabilir. Nasıl sözleşme kapsamında tasfiye zararları hesaplamak için?

hesaplama kuralları

Doğru sözleşmeli ceza hesaplamak edebilmek için gereklidir. Bu hesap yardımcı olacaktır. Belge koşullarının bir ihlali olduğunda ceza hesaplanması için formül kullanılır. Ödemelerin tam boyutunu belirlemek yardımcı olacaktır her iki tarafı da, bilmek gereklidir.

Nasıl değil yanlış edilecek sözleşmeli tasfiye zararları hesaplamak için. İlk olarak, ceza hesaplanmasında kullanılan bazı parametreleri ayarlayabilirsiniz gerekir:

  • miktarı cezası ödeyecek: ödediği veya olmasın dikkate parçası olabilir;
  • Bu şart ve koşulların ihlali sözleşmede öngörülen faiz oranı;
  • Zaman periyodu (mal veya ödenmemesi teslimat, örneğin, gün gecikme).

Bu veriler varsa, o sözleşme özkaynak altında bir ceza hesaplar. Diğer bilgiler gereklidir.

hesaplama formülü

Özel formül, ihale özkaynak altında bir ceza hesaplar. Hesap makinesi de bu ilkeye göre çalışır. faiz oranı ve ardından sözleşme miktarda zaman gecikmesi ile çarpılır edilmelidir.

Örnek. Anlaşma 10 000 ruble yapı malzemeleri satın almak için varılmıştır. Teslimat süresi ödemeden 10 gündür. Bu dönemde hiçbir şey verildi. Gecikme 2 haftadır.

Belge gecikmesi durumunda alıcı her gün için miktarın% 1'lik bir ceza hakkına sahip olduğunu belirtti. Bu çıkıyor ince hesaplanması 10 000 x% 1 x 14 = 1400 ruble: aşağıdaki gibidir. Bu örnek açıkça arz sözleşmesi kapsamında ceza nasıl hesaplanacağını gösterir.

Bazen anlaşmada ilgi boyutunu belirtilmez. Genellikle para cezası hesaplanması Rus mevzuatına göre gerçekleştiğini orada belirtti. Sonra bir penaltı Rusya Federasyonu Merkez Bankası oranında hesaplanır ve resmi sitesinde bulabilirsiniz. Medenî Kanun da nasıl sözleşme kapsamında tasfiye zararları hesaplamak için bilgi içerir.

forfeits alınıyor

suçlunun gelen fonlar ustaca ödeme kendisine başvurmak zorundadır. Yazılı bir şikayette bulunmak için emin olun. Bu belgenin ayrıntıları da gereklidir, gerek faiz, gönüllü itfa teklif, yöntem ve zamanlama için cezasının hesaplama ödemek.

iddia ile hakların ihlali Temyiz zorunlu bir adımdır. Bu işe yaramazsa, ve onun parçası üzerinde herhangi bir işlem takip edilmezse, mahkemeye gitmek gerekir. O zaman tüm durum çok zaman almayacaktır ki ayrıntılı olarak gözden geçirilecektir. Bu gönüllü olarak kabul etmek en iyisidir ve o taraflara aktif müzakerelere tutarak gerektirir.

ceza ne belirler?

hukuk ve sözleşme bazında hesaplanan yasal ve sözleşmeye ceza vardır. Bu nedenle, herhangi bir yasal yaptırım düzenleyici ve sözleşmeye olabilir. Bunun için, genellikle Rahatsızlıkları vardır. Kolay hesaplanması için bir ceza vardır ceza ve ince.

ceza yasal ve sözleşmeye bir olduğunu. yükümlülüklerini yerine getirememekten ödemeler şeklinde sağlanmaktadır yaptırım. Cezalar bir yüzdesi olarak hesaplanır.

ceza Zararlar şunlardır:

  • transkript;
  • ceza;
  • istisnai;
  • bir alternatif.

Böyle dağıtım Medeni Kanun'un 394 'de belirtilen. Bir penaltı tam olarak ödenir, bu nedenle en güvenilir olarak kabul edilir. partilerin aşarak bir alternatifte tazminat seçme hakkına sahiptir. Olağanüstü zararları ödemeden fonların ödenmesini gerektirir. Öğrencinin kayıt cezası kapsamında değildir boyutu olan ince, kabul edilir. herhangi cezalarının ödeme gönüllü ve yargı kararı ile gerçekleşir.

Nasıl gecikme süresini belirlemek için?

Belgenin bitiminde tarafların koşulların ihlali durumunda ceza ödemeye ihtiyaç hakkında bilgi yapıyoruz. partiler, işlemin tüm kuralları yerine getirmeye çalışacağı ekstra para ödemek değil, çünkü bu, bir zorunluluktur yapın.

Eğer ihlal edersen suçlu gören tarafın sabit tutar veya ceza öder. İlk durumda, genellikle ödeme miktarı hakkında sorular yoktur. Bir belgenin her ikisi de, uygun iki yüzdesini içerebilir.

tarihi gerekli yükümlülükler yerine getirilmediği önce ise, o zaman gecikmesi ertesi günden itibaren hesaplanacaktır. transferi ve malların kabul eyleminde öngörülen yükümlülüklerin yerine getirilmesi. Saat, hafta sonları ve tatil sayısını hesaplarken. Failin hesaplanan değer diğer tarafını ödemek.

terimlerin ihlali

iş sürenin ihlali yasalarına göre yüklenici sorumlu olur, bu yüzden de kabul edilemez. Müşteri sözleşmesini feshetme veya aktarmak için, işin bedelinin bir azalma talep edebilir yükümlülükleri yerine getirilmesini başka bir firmaya.

Normalde, partiler tarafların hak ve yükümlülüklerini ayrıntılarıyla bir sözleşme yaparsınız. Müşteri belgenin ihlali durumunda nakit ödeme talep edebilir. O da işin yeni bir döneme tayin etme hakkına sahiptir.

Mümkünse müşteri sözleşmesinde belirtilir ne bağlı her gün, saat bir ceza ödenmesini talep etme. Ama genelde ilk seçeneği kullanın. Bu neden olduğu hasarın telafi etmek mümkün kılar. Bu durumda, yükümlülük tamamen yerine getirilmelidir.

ceza hesaplama nüansları

İlgi malların alınmasından kadar örneğin yükümlülükleri eksiksiz yerine getirilmesi kadar, o zamana kadar tahakkuk. sözleşme oranlarını ayarlayarak hiçbir şekilde ise, ödeme sırasında olduğu refinansman oranını almak için gerekli olduğunu lütfen unutmayın.

Başarısızlık kredisi, kredi alınan paranın kullanımı için faiz yükümlülüklerini yerine getirmeleri için gecikme ayırmak gerekir. ceza yükümlülükleri kısmi yerine getirilmesi için kullanılır. Tam olarak bu bölgeyi anlamak için, bir avukatla temas tavsiye edilir. O doğru işlemi tamamlamak için yardımcı olacaktır mevzuat ilkelerine, söz edecektir. sözleşmenin doğru yürütülmesi için gerekli temel bilgiler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.