Haber ve ToplumFelsefe

Yansıma - Lenin'in felsefi kavram ilkesidir

Felsefi Lexicon ancak insanlık olarak, dünyada meydana gelen olayları incelemek gerekir kelime ve kavramların kullanımı dahildir, geliştirir. Terminoloji ve felsefesi geliştirmeye olmadan bilim olarak ölmüş olacağı açıktır. Ama insanlığın gelişiminin bu tarihsel aşamada, bu bilim plana gerilemiştir ettiğini sanmıyorum, aslında, Foucault, Steiner hatırlatarak değer olduğunu ve berrak hale geldiğinde insanlığın karşılaştığı bir çok zorluklar hala var çünkü bu ilim, terminolojik sözlüğü güncelleştirilmesi gerektiğini hangi Eğer kavramak gerekir.

dönem "yansıma"

Yansıma - özelliklerini çoğaltmak yeteneği tecelli maddenin kapsamlı bir özellik, işaretler, yansıyan görüntüleme nesnesini bağlıyor. Orada felsefede kelimenin kullanımında öncelik Lenin'e aittir kuşkusuz, ancak kavramı önceki bir kökeni vardır ve Diderot yazılarında ortaya çıkar. Yansıma - Belli bir organizasyona maddenin yeteneğine bağlıdır bir özellik, yani çeşitli şekillerde ve şekillerdeki onun tezahürleri olduğunu. Maddenin bu konsepti uygulamak ile bağlantılı olarak mümkündür termodinamiğin birinci yasası. varoluş farklı düzeylerde, malzeme ve metafizik hem bir tezahürü olduğunu - O yansıma olduğunu izler.

Tabii ki, daha alışkın fiziksel bir fenomen olarak sadece bu fenomeni algılamaya. O etkisi incelenmiştir zor değildir - bu dopsihicheskoy şeklinde kendini gösterdiğinde, daha zor, metafizik açıdan bu olguyu görmek için sadece mekanik, kimyasal deformasyon bir prosestir.

canlı organizmalarda yansıma Tezahürü

Evrende hassas varlıklar olmak çeşitli düşünürlerin uyuşmazlıkların konusu olmuştur. Antik dünyanın başlayarak, filozoflar nedenleri merak yeryüzünde yaşamın kökeni. yaşamın kökeni ve onunla ilişkili süreçler ilgili çeşitli teoriler vardır. terimi felsefenin kullanılması yeniden değerlendirmek ve çeşitli yeniden izin verdi felsefi kavramları evrende görünüş ve yaşam gelişme. Böylece yansıma - vücut harici veya dahili maruz sonra yaşayan varlık etkileyebilir bir yetenek, bu fenomen oluşur. Hiç şüphe birçok bilim adamı ve filozoflar bu yetenek temel ve her canlı varlıkta olduğunu inanıyoruz vardır. içgüdüsüyle Par dopsihicheskoy oluşturmak yeteneği kendini gösterir.

Felsefesine Giriş

Yansıma - Evrenin prensiplerinin bilgi ve bilgiyi inceler epistemoloji bölümünde, ilgili bir felsefe. Bağımsız bir felsefi terim olarak "resim" kavramının gelişimine muazzam katkı VI tanıtıldı Lenin. Eserlerinde o benlik kavramının varlığına ihtimal kanıtlanmış. Çalışmaları temel ilkesinin bir yansıması dikkate sağladı diyalektik-materyalist teori. Ancak, bu kavram bir ilke olarak yansıması kavramı Lenin'in eserlerinde ifade ısrarla revizyonistlerinin bir dizi protesto neden oldu, güvenilir olmayabilir. Onlara göre, bu yöntemin kullanılması bağımsız bir birey daha bebek gibi bir şey yaratmak, ihlali ve insan doğasının sınırlama yol açar. Nitekim, bize kişi içgüdüsüyle göre yorumlayıp uyaranları ortaya ve körlemesine hareket etmediğini düşünelim o içgüdüsel bilinçsiz aktivitesi ile sadece yönlendirilir hayvanların seviyesine kadar tesviye edilir ikna.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.