MaliKredi

Kredi yeniden yapılandırılması. Zor durumların üstesinden gelme yolları

Çeşitli kriz durumlarında hayatta çok şey var, bunun sonucunda finansal fırsatların bozulması oluyor. Bu iş kaybı, ciddi bir hastalık, gelir kaynağının kaybolması olabilir . Ve yine de bir kredi ödemeniz gerekiyorsa, şimdi bankaya gitme ve bir borç yeniden yapılandırma konusunda anlaşma zamanı. Borçlunun görüşüne göre, bu prosedür çok karmaşık ve bürokratik olarak kabul edilir. Ancak, bu durumdan uzak. Bazen bir banka için bir krediyi yeniden yapılandırmak, bir borçlu olan bir durumun tahsilat servislerine veya bir mahkemeye başvurmaktan daha iyi yoludur. Dahası, borçlu iyi bir kredi geçmişi varsa ve borcunu reddetmez.

Kredi yeniden yapılandırma nedir?

Banka çalışanlarına göre, sözde "Egzersiz aracı" mali ve matematiksel ilişkilerin karmaşık bir konusudur. Bazen deneyimli banka uzmanları bile "içinde yüzüyor". Kredinin yeniden yapılandırılması, aylık ödemelerin miktarını azaltarak borç yükünü azaltmak için bir fırsattır. Aynı zamanda, kredi sözleşmesinin koşulları değiştirilir; burada, bankanın gideceği görev veya avantaj gerçeği sabittir.

Yeniden yapılandırma planları

Şu anda, banka ödemeleri değiştirmek ve borç anlaşmasını gözden geçirmek için çeşitli standart seçenekler kullanmaktadır. Kredi döneminin uzatılması, bir kredi kuruluşunun standart şemalardan biridir. Bu durumda, kredinin yeniden yapılandırılması ancak zaman sınırı, bu ürün için öngörülen süreyi aşmaz ise mümkündür. Örneğin, bir borçlunun bir arabayı 5 yıl süreyle satın alması için bir kredisi varsa ve izin verilen maksimum süre 7 yıldıysa, bunu yalnızca 2 yıl uzatmak mümkündür. Ödemeleri kolaylaştıracak bir sonraki yol, borcun ödenmesini kredi aracında ertelemek veya "kredi tatilleri" olarak adlandırmaktır. Bu davadaki her bankanın 3 aydan 6 yıla kadar bir süre için tasarlanmış kendi programı vardır. Müşterinin herhangi bir mülk satması ya da gelir elde etmesini beklemesi, belgesel kanıt olan sözleşmenin uzatılması daha uzun bir süre için resmileştirilir. Ancak her durumda, kredinin gövdesi üzerindeki ödemeler askıya alınırsa, borç alanın faiz ödemeleri düzenli olarak yapılmalıdır. Kredinin yeniden yapılandırılması, ödeme planının değiştirilmesi ile gerçekleştirilebilir. Veya bu durumda, (istemcinin isteği üzerine) birleştirilmiş bir geri ödeme yöntemi uygulanır. Borçların yeniden yapılandırılmasının geleneksel olmayan yollarına faiz oranının düşürülmesi ve cezaların iptal edilmesi dahildir. Her durumda, banka bireysel bir emir gibidir.

Kredinin yeniden yapılandırılması, bankayla olan ana sözleşmeye eklenen ek bir şarttır. Ve her şey her iki tarafın karşılıklı onayıyla kesinlikle imzalanır. Ancak, yeniden yapılandırma sözleşmesinin imzalanmasından sonra rahatlamak mümkün değildir. Bu noktadan itibaren borçlu ve kredisi sorunlu kabul edilir. Tabii ki rahatsız edici bir telefon görüşmeleri olmayacak, icra memurları ziyarete gelmeyecek, ancak her durumda, gecikmiş ödemeleri yöneten bankacılık hizmeti böyle bir müşterinin "kurşun kalemi" ne sahip olacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.