SağlıkTıp

Nasıl sesinizi kaybetmek: etkili teknikler

Sesinizi kaybetmeye gerek durumlar vardır. Bu sadece birkaç saat içinde yapılabilir. Kural olarak, larenjit nedeniyle overexertion oluşur ses telleri. Bu nedenle, yöntemlerin çoğu boyun üzerindeki yükü artırmaktır. sesini kaybetme beri?

ağlama git

Bu klasik bir yöntemdir. tasarlanmış bir yastığa ihtiyacım uygulamak. Onun yüzü ve çığlık içinde gömmek için gereklidir. 15 dakika sonra küçük bir mola ve sonra devam edebilirsiniz.

Creek hızla sesinizi kaybetmek en basit ve etkili bir yöntemdir. Ama birkaç saat beklemek zorunda kalacak. Bu yöntem, en etkili ses telleri ciddi gergin. Böyle egzersizleri yürütürken su terk etmektir. Kuru boğaz daha denemek. Ancak, ses size birkaç yudum yapmak bile kaybeder. Sadece bu daha fazla zaman alacaktır.

fısıltıyla konuşmak

Nasıl çok fazla gürültü neden olmadan, sesinizi kaybetmek? Kolayca. fısıldayarak konuş. Birkaç saat sonra, ses kaybolur. Bu haykırış ses telleri kuvvetli gerginliği neden olarak fısıldıyor aslında kaynaklanmaktadır. Egzersiz sırasında tüketilen sıvı miktarını azaltmak gerekir. gırtlak kuru kalmalıdır.

kötü öksürük

sesini kaybetme birkaç saat olabileceği için, diğer yöntemleri çare olabilir. Eğer güçlü bir öksürük ses telleri de gergin. Baş ağrılarının Böyle bir egzersizden doğabilecek dikkati çekiyor. Böyle bir belirti varsa, bir ara verip biraz dinlenmek gereklidir.

Öksürük birkaç yaklaşımlar önerilmektedir. Böylece boğaz kuru olmalıdır. Bu nedenle, su, yukarıdaki durumda olduğu gibi, reddetme gereklidir. Için ses kaybı birkaç saat sürebilir.

soğuk

Ne kadar çabuk bağ yormadan sesinizi kaybetmek? Bu durumda, soğuk kullanabilirsiniz. Bir lapa yapabilirsiniz. Birkaç saat boyunca boğaz ambalaj dolu buz takılır. Bu şekilde bir ısıtma kompres değiştirilmelidir.

Cildi travmatize etmemek Yani, bir havlu ile buz kompresi sarmak için gereklidir. Bu prosedür uzatır dikkati çekiyor. Nasıl çalışır? Çok basit. Düşük sıcaklıklar küçültmek, ses de dahil olmak üzere, kas yapın. seslerin bir demet çalışma dışarı düzgün titreşimle olamaz. sürecini hızlandırmak için, tiz şarkı veya çığlık, konuşabilir.

Nasıl yemek?

Nasıl belirli yiyecekleri yeme, evde sesinizi kaybetmek? Öncelikle asitli gıdalar dikkat değer. Birisi seyreltilmiş bir sirke ve limon suyu kullanmak önerir. Asitli içecekler ses telleri tahrişe neden. Sonuç olarak, bu larenjit gelişebilir. Bu hastalığın bazı şekilleri asit geri akışa bağlı olarak meydana gelir. Bu nedenle, bu tür ürünlerin kullanımının ses telleri durumunu etkileyebilir.

Yani, burada birkaç tarifleri vardır. Soğuk su camı, meyve suyu, iki limon seyreltin. içki ekşi açmalısınız. soğuk su ile bir ikinci beherde, 10 ml elma sirkesi seyreltin. , Limon suyu içmek yatakta yatmak ve geri başını eğmek için başlamak için. Böyle bir konumda, 15 dakika içinde olmalıdır. Bundan sonra sulandırılmış elma sirkesi bir yudum içmeli.

Şimdi oy kaybetmek bilmelerini. Çok asitli gıdalar mide mukoz membranlara, devlet üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olduğu için yukarıdaki yöntemlerden son tavsiye edilmez keyfini çıkarın. Bu yöntem narenciye alerjisi olanlar kontrendikedir. Ayrıca bu şekilde sindirim sistemi olanlar terk etmelidir. Neyse, onların sağlığı ile deneme önce iki kere düşünmek gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.