SağlıkTıp

Embriyogenesis

Embriyonik gelişim anlayışına başlar ve dünyaya bir kişinin dek devam eder. Genel olarak doğum gelişimi 2 aşamadan oluşur: ilk iki ay - cenin olarak adlandırılır (3-9), embriyonik ve daha sonra. Natal geliştirme yaklaşık 280 gün veya 9 ay sürer. obstetrik uygulamada Embriyo yaklaşık iki ay için vücutta gelişen embriyo, daha sonra embriyo bir fetus diye adlandırılır.

doğuma kadar döllenmeden Embriyonik gelişim

Musküler epitel kılıf yumurta kanalı sperm, germ hücreleri doğru taşımak için yumurta neden azalır. Sonuç olarak, döllenme gerçekleşir. diğer spermlerin girmesini önler koruyucu bir kabuk görünür çevresinde yumurta sonra tek bir sperm nüfuz edebilir. Embriyonik gelişme kromozom, belirli bir oluşturan iki çekirdek füzyonu ile başlar. O başladıktan sonra hücrelerdir embriyo gelişiminin erken aşamalarında, çok sayıda küçük olanları bölündü.

çocuk yumurtada bulunmaktadır sarısı rezervleri, yiyor. Bir süre sonra, embriyonun uterusa girdiği ve bağlantı meydana gelir ya da implantasyon. Zaten 7. gününde bebek yavaş yavaş rahim içine verilir. Bundan sonra, embriyo takip eden gebelik (yani, bu testte iki grup bir görünüm sağlar) anne için bir sinyaldir koryonik gonadotropin, bir hormon, üretmeye başlar.

10-14 gün embriyo, normal bir tempoda tutulduğu geliştirilmesi, bu fazla 2 kez olur. Sonraki embriyonik gelişim hızla hızlı gerçekleşir. Sinir sistemi gebeliğin 20. gününde zaten oluşmaya başlamaktadır. Üç hafta sonra, bebeğin kalp atıyor. Yaklaşık 28 gün, bir omurga ve kas bir süre için. Bir çocuğun ultrason görünür kollar, bacaklar, gözler ve kulaklar yardımıyla.

sadece 30 gün içinde, bir bebeğin büyüklüğü 10 bin kat arttı ve hızla gelişmeye devam ediyor. Vücut bebek özel pigment geliştikçe Beş gün elleri ve ayakları üzerinde o fark edilebilir parmaklar sonra, gözler karartmak.

6 haftalık bir süre için, beyin kalp ve embriyonun kasların hareketini kontrol etmeye başlar. karaciğer kan hücrelerini oluşturur. kuruluk ve ışıktan gözleri korumak orada sonsuza bir hafta bebek, sonra. Hamileliğin bu aşamasında aktif olarak dış ve oluşturulan iç kulağı bebek diş primordiasında ortaya ve çene şekil almaya başlar. Ancak, en önemli ve anlamlı bir değişiklik adam karnında hareket edene olmasıdır. Anne bu tedirginlikler keçe için Ne yazık ki, çok genç.

8 hafta - bebeğin gelişiminde önemli bir kilometre taşı. gelişimin Bu aşamada, zaten bir erkek gibi görünüyor. Büyüklüğü sadece 2, 5 cm olduğunu ve sürekli kalbi, azaltılmış kas yenerek gelmiştir, bir kişinin belirli özellikler kazanmaktadır ve vücut dokunmak yanıt verir. 2 hafta sonra çocuk 4 cm'ye kadar büyür ve yaklaşık iki gram ağırlığında. Bu süre, bebeğin genital oluşumu ile karakterizedir.

12 hafta azından o parmağını emme ve şiddetle kasları eğitir edildi. Bebek açıp ağzını kapatmak için, kafanı çevir kolları üzerinde parmakların eğmek başlar. Bu terim fetüs görür ve duyar günü, keskin seslere tepki olarak kulaklarını kapatır ve ışık parlak ışınının uzak döner. Saç, kirpikler görünüşte oluşur arasında 16-24 haftalık aktif değişiklikler meydana gelir. Bebek, hıçkırık gülümsüyor ve anne belirgin bunu hisseder. 34 embriyonik gelişimi üzerine 24 hafta neredeyse tamamlandı itibaren, bebek zaten serbestçe duyguları (sevinç, öfke, kızgınlık) ifade eder. O rüyalar görebilirsiniz. fotoğraf şişirilmiş sünger veya gülümseme gösterir. 36-38 hafta kesindir çocuk aşamanın geliştirilmesi. Şimdi de doğmaya hazır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.