Haber ve ToplumEkonomi

Nasıl özerklik katsayısını hesaplamak için?

özerklik (veya finansal bağımsızlık) katsayısı altında yaygın biçimde kendi araçları ile temin edilir kuruluşun varlıklarının, oranı ölçüsünü anlaşılmaktadır. Puan ne kadar yüksekse, daha istikrarlı bir şirket görünümünde bir mali açıdan sürdürülebilir ve alacaklıların hemen hemen etkilenmez. Sonuç olarak, özerklik katsayısı tüm organizasyon başarısını gösterir.

Düzgün özerklik katsayısını hesaplamak için ilk etapta yapmak için gerekli olan toplu bilançosunu varolan dayalı bilanço. Bir denge içinde dönüşümün bu tür dahası, onların ekonomik içeriğine göre makaleler birleştirebilir, varlık ve borçlarının mevcut yapısını ihlal etmediğini dikkat etmek önemlidir.

Tabii ki, özkaynak oranı toplanmış hazırlanması başvurmaksızın, hesaplanabilir denge biçimleri. Öte yandan, bu durumda, gerek komşu değer "peşin ödenmiş giderler" makale "Sermaye ve yedekler" artırmak.

Mevcut veriler kullanılarak, özerklik oranı belirli bir kuruluşun mevcut toplam aktif equity'i bölünmesi ile hesaplanır.

Bu durumda, kendi kaynaklarından altında anda var olan tüm atıfta mali kaynaklar da, bir kural olarak, örgütün finansal faaliyetleri doğrudan kurucularından oluşmaktadır yanı sıra organizasyon. Onlar, kural olarak, bilanço içindedir "Sermaye ve yedekler" başlıklı bölümde yansıtılır dikkat etmek önemlidir.

"Toplam aktifler" kavramı maddi ve maddi olmayan varlıklar dahil örgütün bütün özelliği içerir. Agrega varlıklar bilanço sonucudur.

özkaynak oranı sadece hisselerin ölçülür. Bu durumda, kuralcı kritik değer 0.5-0.7 (0.3 dünya pratiğinde) 'dir. Uzmanlara göre, oldukça uygun zamanla bu göstergeyi dikkate almak. Bu nedenle, zaman içinde sabit bir büyüme hızı kuruluşun stabilite, dış alacaklı göre bağımsızlığının kademeli bir artış olduğunu gösterir.

ilk etapta özkaynak oranı potansiyel yatırımcılar ve kredi verenler için önemli bir rol oynar. yatırımcılardan gelebilecek zararların riskini daha düşük, skor daha yüksek.

Sözde duran varlıkların daha spesifik organizasyon payı gelecek için finansman uzun vadeli kaynakların daha fazla ihtiyaç dolayısıyla payı öz sermayesi sırasıyla yüksek olması ve mali özerklik yüksek oran olmalıdır.

Diğer faktörler ve göstergeler olduğuna dikkat etmek önemlidir (manevra oranı da herhangi işletmenin mali sürdürülebilirlik ve bağımsızlığını yargılayabilir hangi öz sermaye konsantrasyonu oranı, finansal kredilerin uzun vadeli katılımı oranı, vb), teşekkürler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.