FormasyonOkullar ve üniversiteler

Nasıl öğrencilerle profesyonel toplantı için Üniversitesi'nde Pr-uygulayıcılara çekmek için?

Üçüncü yılda, üzerinde çalışmaya başlamak için karar vermesi bir uzmanlık (PR) - Ben önemli bir sorun ile karşı karşıya geldi. Bu en temel konularda iyi notların rağmen, aslında, ben hiçbir şey bilmiyorum ortaya çıktı. Ancak, sınıf arkadaşlarım, bir işe onlar aynı kaderi söylemek için tekrarlanan girişimlerde bulundu. Neden böyle oluyor? Alanlarında iyi çalışılmış öğrenciler, karşı karşıya nedenleri nelerdir? Biz enstitü mükemmel öğretmenler var! Onların zor çalışıyor ve içtenlikle bize bilgi vermek istiyorum olduğuna inanıyoruz.

PR renkli türleri hakkında bize söylemek onlar kesinlikle her birinin özelliklerini bilmesi gerekir inanıyoruz. Yani bilgi tam güven içinde, işe geldiklerinde halkla ilişkiler tüm renklerin hemen sağlamak kariyer gelişimini, ama gerçekte öyle değil. Doğal olarak, anlık görevden takip edilmez, fakat hemen ilk sorun ve hataları ve hataları başlar, ne yazık ki, pek çok olacaktır.

Tabii ki, bir seçenek ve zaten bana Yüzlerce öğrencinin denenmiş ve test edilmiş tırmık, basmaya yoktur. Ama vse-taki başkalarının hatalarından ders istiyoruz.

Ama kim? Kolayca ilk iş günü içinde önlenebilir sorunlar hakkında konuşmak kim yardımcı olabilir? Belki birçok otvetyat- "kaçırmasın üniversiteye gitmek ve her şey yoluna girecek." Ama enstitüsü bir öncelik o pratik değil, bir teoridir olduğunu. Bu çalışma, daha sonra güzelce denir hatalarından, hesapları çıkıyor "deneyim." Eğer düşünüyorsanız Ve sorun şaşırtıcı basit çözüldü. Bir PR mantıklı olanların öğrencilere dinlemek için sadece sahiptir ve çıkıyor kuru teori daha tamamı kolay ve daha eğlenceli.

Ve kim pratik PR anlayan? Birkaç yıl önce, eğitim ve şimdi tecrübe ve bilgi kazanmak tamamlayan üniversiteler mezunları, 'ilk hata' etkileyici bir listesi var olup olmadığını do?

PR uzmanları çeşitli türleri vardır. Örneğin, ifade ile yayıncıya yakaranlarla tüm desen, saçma saçma yapanlar "45 yaşında yönetmenimiz. Bizim organizasyon hakkında yazmak". Ama başkaları da var. olmasını istediğiniz olanlar.% 100 kullananlar onların yaratıcılık. halkla ilişkiler olasılığını ve bunların gereğini görüyoruz. ve onlar size söyleyeceklerim var. ve onlar da gerektirir tür yükseklikleri elde öğrenmek için, bizi öğrenmek isteyen kim.

Ama gelmiyor nedense, onlar, deneyim ve bilgilerini paylaşmayan ... hiçbir şey söyleme Ve öğrencilerin kendi konileri doldurmak veya PR kariyerini adıyorum değer bir şey olmadığını fark. öğretmenlerden biri söyledi kez: "Çoğunuz işe müdürü olarak görev yapacak, bazı reklam veya satış yapan edilecek ve sadece% 3 bir uzmanlık üzerinde çalışacak."

Ancak, adalet içinde bazı başarı elde edecek, ben en yakın üniversiteye "Ben öğrenci hakkında çok şey söylemek istiyorum" posteri ile gitmez dikkati çekiyor. Bu yüzden sorununu çözmek isteyen istiyoruz "düşük ışık uygulayıcılarının." Bir seçenek olarak, onların deneyimlerini paylaşmak öğrencilerle çalışma avantajlarını ve dezavantajlarını söylüyorum, hoparlör ve uygulayıcılara davet etmek isteyenler için bakmak için gece gündüz olacak öğrencilerin çözümler komitesi organize etmek mümkündür.

Ve ancak dinlemek ve her kelimeyi hatırlamak üniversiteye ve büyük bir ilgi ile adlandırılan yaparken nasıl iltifat, iyi uygulama! PR Ve yine o kötü değil, onlara yeni insanlar, şirketiniz veya proje hakkında bilgi edinmek arkadaşlar, arkadaşlarına söyle ... Ve öğrenciler yararına, bilgi ne deneyimlerini uğraşan pratik gerçek, olduğunu kitaplar ve en değil. Ama deneyim - Güç!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.