GüzellikTırnakların

Nasıl kuaförde pedikür yapmalı? profesyonel pedikür

ellerde ve ayaklarda daha güzel bakımlı tırnaklar ne olabilir? o zaman alır ve pahalıdır, çünkü burada bayanlar sadece çok, salon tedavilerin akılsızlığına atıfta bulunarak, farklı düşünüyorum bulunmaktadır. Ama değilmiş tırnak bakımı ve ayaklarıyla? Nasıl kuaförde pedikür yapmalı? Ve ne kadar gerçekte alır?

Neden el ve ayak bakımı yapmak?

ellerde ve ayaklarda ve topuklu Güzellik çivi - her şeyden önce senin görünüm estetik değil, geçici bir hevestir. eldiven, çorap ve çizme çok geride kalmıştı ve onlar açık sandalet ve flip-flop ile değiştirildiğinde, Özellikle, bakımlı eller ve ayaklar, yaz aylarında alakalı. Ayrıca, zamanında yapılan pedikür ve manikür mükemmel çeşitli mantar hastalıklarının önlenmesi ve aynı zamanda sorunlu tırnak plakası (örn, batık tırnak) olan insanlar için bir nimet olduğunu.

prosedürün bir başka büyük bir avantaj sihirbazı birlikte SPA tedavi vardır. Bu eller ve ayaklar defalarca soyma hale özel yağlarla ovuşturdu demektir, bir maske uygulanır. Ve en önemlisi, bu eylemlerin hepsi hafif masaj eşliğinde, kan dolaşımını artırır ve mükemmellik cildinizi iletecektir. Ve bu sadece küçük bir bölümüdür pedikür nasıl kuaförde. prosedür hakkında daha fazlasını okuyun ve özellikleri aşağıda açıklanmıştır.

salonda manikür ve pedikür evden farklı?

Eğer ciddiye el ve ayakların görünümü hakkında dikkat çekmek için karar varsa, ideal bir seçenek özel bir güzellik salonunu ziyaret etmek olacaktır. Tabii ki, bu tür prosedürlerin performans ev bir çok avantaj vardır, örneğin, bir manikür hoş ev ortamı olabilir ve pahalı değil. Yani profesyonel bir manikür ve sağlayabilir böyle bakım var evde pedikür zor olacaktır tekrar.

Alternatif bir ev gibi ayak bakımı pedikür için çorap bulunmaktadır. Onlar nazikçe, ölü deri alanlarını kaldırmak Nasırlarım ve nasır ve topuk dokunmatik hoş hale yumuşatmak için izin verir.

salonda manikür ve pedikür ne beklemeli?

Yani, sen salonu manikür ve pedikür temasa karar diyelim. Sırada ne var? Ve senden böyle bir prosedür ne bekleyebileceğinizi? ilk şey çivi, el ve ayak sıcak ve rahatlatıcı bir banyo bekliyoruz. bir noktada gerçekleştirmek karar ve manikür ve pedikür Örneğin, bacaklar ile başlamak tavsiye edilir.

Bu durumda, ılık su ve baloncuklar ile özel bir sıcak küvet yerleştirilen rahat bir sandalye ve ayaklarının üzerinde oturmak için yapılır. Sonra örneğin jojoba yağı gibi herhangi esansiyel yağı ile banyo tuzları ekleyin. Dahası, bu ayrıştırma prosedürü size sadece 9-10 dakika sürer.

Sihirbaz bir havlu ile kuru ayaklarınızı birini yok edip topuklu ve tabanları parlatma başlayacak yapacak ikinci şey. Bu durumda, nasır ve nasır varsa, profesyonel master eli özel bir makine ile onları kesip kendi törpü kaldıracaktır. Bundan sonra, tekrar suya smochat ayakların hafif kese kapsamaktadır. Bu şekilde, bir manikür ve pedikür salonu sen düzensiz ve kaba kesim sonrası kalan kurtulmak yardımcı olacaktır.

Bu işlemin sonunda, ayak bir havlu ile ve 10-15 dakika maskesi vermek obotrut kuru, su ile yıkadı. fonların uygulama hafif eşlik olsa ayak masajı.

Üçüncü şey olacak - dosyalama ve çivi parlatma, tırnak etlerini kırparak. Ve bütün bunlardan sonra - lake kaplamak. Uygulamada, aynı ilke ve uygulama manikürünü oluşur. kabinde sekansı ve işlemler bizzat bağlı politika veya kuaför Manikür ve pedikür türe değişiklik gösterebilir. Örneğin, yerine maskeler veya bulanık bacaklar yağlı krem bazı kuaför bir pedikür için ayak parmaklarını kullanmayı tercih ediyorum. Bunlardan sonra, cilt daha yumuşak olur ve topuklu doğal pembe renk olurlar.

güzellik salonlarında manikür ve pedikür türleri

Eğer salon aradığınızda prosedürler vardır ne tür bilmemiz gerekir. örnek, manikür için, pedikür olabilir:

 • klasik;
 • donanımı;
 • Avrupa;
 • SPA;
 • kadınlar;
 • erkek.

Klasik manikür ve pedikür en yaygın yöntemlerdir. Örneğin, önce aşağıdaki sırayla gerçekleştirilir:

 • Eski boya çıkarılması;
 • dosyalama ve özel sert tırnak dosyalarını kullanarak şeklindeki çivi şekillendirmek;
 • Sıcak su içinde el ıslatma, deniz tuzu ilavesi ile, örneğin, 5 dakika;
 • parmak silme ve özel cımbız ve makas vasıtasıyla etlerini ve fazla deri kesilmesi;
 • kremler ve yağlar kullanılarak el masajı;
 • ; - oje (ayrıca ödenecektir bazı salonlarda standart prosedürdür ve diğerlerinde)
 • oje.

Benzer şekilde gerçekleştirilen ve klasik biçiminde pedikür. salonda pedikür yapmadan önce, standart prosedürün parçasıdır ve ek bir ücret karşılığında yapılmaktadır hizmetlerin listesini kontrol unutmayınız.

Donanım ve Avrupa manikür ve pedikür

Donanım manikür ve pedikür Avrupa doğrudan ilişkilidir ve çeşitleri birisin. o cuticles özel krem uygulamak idam veya bir top ya da oval şeklinde küçük bir elmas memesi ile donatılmış bir makine kullanılarak testereyle önce. Bu durumda, eller ve ayaklar öncesi iliklerine gerektirmez. Bu tür prosedürlerde özel enjektörler oynadığı temel rolü.

Avrupa aynı manikür ve pedikür zorunlu yumuşatıcı etlerden (yağ veya spetskrema kullanılarak) ile yapılır. Ardından tırnak çevresindeki tamamen yumuşatılmış deri bir tahta sopa veya turuncu ile kaldırılır. Tırnak sonra cilalı ve istenen şekle edinirler. vernikli elleriniz veya masaj ayak ve tırnak sürecinin sonunda. İşte Avrupa modeline Salon bir pedikür yapmak veya kesme ve tüm gereksiz ait kesilmesi için özel makineler kullanılarak aşağıda açıklanmıştır.

Manikür ve pedikür SPA

SPA prosedürü aşağıdaki adımları içerir:

 • Tırnak tedavisi (şekillendirme ve kesme);
 • başlangıçtaki yumuşama ve üst deri (Avrupa donanım ya da metodu) çıkarılması;
 • scrubs ve kremler yardımı ile el ve ayaklarda deri soyulması;
 • Kullanım veya derin kimyasal olarak ayrılması (açtığı araçlar küçük çatlaklar ve görünür cilt hataları ortadan kaldırır);
 • Derin nemlendirici ile masaj;
 • öğütme ve oje.

Gördüğünüz gibi, bu hoş ve yararlı bir yöntemdir. Ama ne kadar süre salonda pedikür yapmak? Ve ne kadar manikür yapılır?

Manikür ve pedikür: işlemlerin süresi

Aradığınızda salon Eğer 30-45 dakika yapacağız ortalama olarak manikür biliyoruz. usta pedikür Yürütme yaklaşık bir ve iki saat bir buçuk alır. Bu durumda, tüm eller, ayaklar ve çivi durumuna yanı sıra manikür ve pedikür dahil prosedürlerin sayısına bağlıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.