Kendini yetiştirmePsikoloji

Iletişim psikolojisi değeri nedir?

klasik Açıklamak için, size toplumda yaşıyoruz ve onun etkisinden özgür olamaz söyleyebiliriz. alaka nedir, onların algı ve yorumla, sadece toplumun diğer üyeleri ile karşılaştırıldığında algılanabilir. Biz davranış belirlenen kurallara uymayan, biz inanıyoruz, ya sapıklar ya hastasınız kim. Yani alaka ve nasıl bu terim anlamak nedir?

Bu genel, anlam olarak "uyum durum." Örneğin, tebrik aksi takdirde biz uygunsuz olduğunu düşündüğünüz olumlu yanıt vermelidir. duyguların tezahürü düzeyine ve aynı zamanda bu konuda önemli bir rol oynar. Yeterli anlayış nedir sosyal psikolojinin? Görgü gözlemlemek Bu yetenek, davranış standartları belli bir toplumda kabul ve hayat "normal" bir şekilde içinde kalır. Eğer dövüş sanatları, örneğin, düşkün, ama iş arkadaşı inançları için doğru teknikler kullanılarak değildir ve yeterli tutmak, sözlü formülasyonlar ile sınırlıdır edin. Nasıl davranış "kanon" çerçevesinde sığar mı biliyoruz? diğerleri için izleyin. Her şey görecelidir Papualılar poterevshis burunlarını selamlamak onaylanması halinde, bu selamlaşma bu şekilde firmanızın hissedarların kabul edilebilir olacağı anlamına gelmez çünkü.

için bir test bir tür insan değeri genellikle seçiminde kullanılır - Filtrasyon - Potansiyel çalışanları zaten ilk görüşmede. Sonuçta, çalışanların davranış işletme ve hatta markanın görüntü üzerinde sonuçta bağlıdır. İşveren sorular "tercih edersiniz yemek?" Eğer "Nasıl boş zaman harcamak mı?" Eğer mutfak alışkanlıkları tüm açıklayan ve en küçük ayrıntılarda onun muhatap adıyorum, detaylı ve kapsamlı cevaplar vermek, büyük ihtimalle yeterliliği için testi geçmek olmaz vardır. Nasıl anlamak için, Eğer "normallik" fikri ya da değil sığacak? muhatap dinleyin. Dikkatle iletişimin durumu analiz, senin sözlerini dikkate olası tepkileri alarak önceden düşünmeye çalışacağım. Sıradan anlamda yeterli - davranışının genel kabul görmüş normlara uygunluk. Kesinlikle dikkate iletişimin etnik özelliklerini almalıdır. Örneğin, bir Rus insan "bir bardak çay" Bir komşu veya eski bir dostu ve gece geç saatlere kadar oturup çalıştırmak için oldukça normal kabul edilirse diğer ulusların temsilcileri anlayacaksın olası değildir. Almanya'da, onun ziyareti hakkında uyarmak için önceden alınır. Sahipleri masaya birkaç yemekleri koymayın ve gece sunmuyor eğer zaten çok geç eve gitmek için çünkü şaşırmayın.

Bizim sistemleri görüşler, fikirler yeterliliğini değerlendirmek mümkün mü? istenen sonucu, hedefe ulaşmak için - Psikologlar ana kriter, "normal" eşit olup olmadığını tespit olduğunu söylüyorlar. Tabii ki, her oldukları, hem de bunların uygulanmasına yönelik yöntemler. Ve bu ille eylemlerimiz denk birinin beklentilerine olduğunu. Bu kişisel ilişkiler içinde geçerlidir. onlar istenen ulaşılmasına yol açıyorsa, sistemlerimizin yeterli olduğunu varsayabiliriz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.