ÇirkinlikTamirat

Nasıl kendiniz aşağıdan ahşap evin zemin izole etmek?

Cinsiyet evin en soğuk bölümünü ifade eder. Her şeyden önce, bu soğuk hava aşağı düşer ve zemin üfleme altından gerçeği kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, binada ısı kayıplarını azaltmak ve daha Yerden onların yalıtım gerçekleştirilen etmek. özellikle ahşap zeminler ile odalarda yapılması gereklidir. onlar çatlak biraz zaman% 30 ısı kaybına yol açar hangi yarıklar göstermeye başladıktan sonra panoları, birbirleriyle yeteri kadar birbirine dizilir bile.

Biz alttan ahşap evin zemin izole etmek neyi nasıl seçeneklerinizi değerlendirmeniz öneririm.

teknoloji

Özel bir evde zemin izole edin oldukça basit. Yalıtım yalıtım en farklı türleri için de kullanılabilir.

Eğer aşağıdan ahşap evin zemin izole önce aşağıdaki parametreler dikkate alınmalıdır:

 • koşullar altında bir zemin tarafından işletilecek (ev içindeki sıcaklık ve nem, yük tarafından sağlanan Lokal amaç);
 • ısı yalıtım tabakasının gerekli yükseklik.

elleriyle zemini bir çırpıda izole edin. Isı yalıtım üç katmandan oluşmaktadır:

 • Isı yalıtımı;
 • Buhar bariyeri;
 • zemin.

Nasıl aşağıdan ahşap evin zemin izole etmek: işin sırası

 1. Yığılmış ahşap kütükler.
 2. kiriş, ahşap levhalar veya kalasların altına sabitlenir. Bu kaplama yalıtım yerleştirildiği bir yardımcı baz olarak hizmet edecektir.
 3. Bu kirişler yalıtım arasında uyuyor. malzeme yeterince sıkı bir şekilde düzenlendiği, ve boşluklar, özel dolgu ya da tertibat olup, köpük doldurmak için kiriş ve tabakalar arasında oluşturulmuş olmalıdır.
 4. yalıtım ve buhar ile koydu. kirişlerine tutturulmuş buhar bariyeri, metalik bandın tüm eklem ve boşluklar yapıştırılmış.
 5. Fit ahşap döşeme ve yapılan ileri bitirme.

yalıtım tabakasının kalınlığı, her bir özel ev için seçilmiş. Aşağıdaki faktörlere bağlıdır:

 • Ne yalıtım türü;
 • Herhangi iklim koşulları.

günlükleri katın Isınma

kirişlerin tabanına ahşap evin zemin izole nasıl düşünün. Bu yöntem önemli ısı kaybını ortadan kaldırmak için izin oldukça basit, ama çok etkilidir.

aşağıdaki gibi günlükleri özel bir evde zemin izole edin.

Başlangıçta, ahşap günlükleri yüklemeniz gerekir. Sonra yalıtımı döşenecek devam edecek panelleri veya panoları, sıkın. Bunlar alt veya özel çubuklar üzerine sabitlenmiş dikiş kenarına. Bundan başka, taban yatak ısıtıcı, hidrolik ve buhar bariyeri ile kirişler arasına. Son aşamada Taban tahta parçaları ve döşeme kaplama yapılır.

günlükleri katın ısı yalıtımı en önemli avantajı - operasyonun bir basitlik, hemen hemen tüm baş etmek mümkün olacak, bu durumda aynı etkinliği en üst düzeydedir.

Kat ısı izolasyonu malzemeleri

Bugüne kadar, inşaat malzemeleri pazarı kendi özelliklerine, boyut, uygulama ve maliyet yöntemi bakımından farklılık gösteren farklı ısı yalıtım malzemeleri, bir sürü sunuyor.

Daha iyi ahşap zemin ısıtmak için? Isınma çatı ve duvarların ısı yalıtımı için kullanılan yalıtım malzemeleri kullanılarak elde edilebilir:

 • Mineral yünü (kaya, cüruf, cam);
 • Eko pamuk;
 • poliüretan;
 • polistiren;
 • Izolon;
 • penofol.

Yine, genişletilmiş kil, talaş, köpük gibi malzemeler kullanılır. Uygun bir dolgu macunu seçimi farklı parametreler, tercihleri ve bu özelliğin sahiplerinin yeteneklerine bağlıdır.

Nasıl testere talaşı ile eski kat sıcak?

Cips yalıtım kolay türlerinden biridir. Bunların başlıca avantajı, sıcak ulaşmak için daha zor ve çok dar bir alan sağlar (diğer izolasyon malzemeleri ile karşılaştırıldığında) nispeten düşük maliyetli, hafiflik ve doldurma kolaylığı vardır. Buna ek olarak, fiş çevre dostu malzemelerdir. Bu saf halde hem de başka karışımları dahil edilebilir sadece kullanılabilir.

Mineral yün cinsiyet ısı yalıtımı

olabilir eski evin zemin izole edin amyant, en yaygın ısıtıcılar birine aittir. Başlıca avantajı mutlak yanmazlık olduğunu. Ayrıca vardır:

 • kimyasal ve biyolojik stabilitesi;
 • Yüksek yalıtım özellikleri.

Mineral yün aşağıda sıcak ahşap zemin Önce eksikliklerine aşina olmalıdır. Bunlar arasında:

 • düşük bir mekanik kuvveti;
 • düşük bir su buharı geçirgenliğine sahiptir;
 • yetenek böylece (o yükleme işlemi yapılırken bir buhar bariyeri dikkat etmek gerekir bu nedenle) kendi yalıtım kalitesini kaybetmeden, nem kuyu emmek için.

Ayrıca, malzeme, insan vücudu için güvenli belirtmemektedir.

Mineral yün katı plakalar veya esnek paspas şeklinde üretilir. Daha sıkı bir yan plakalar mavi bandı belirtmektedir. işaretleme (bant) üst oldu böylece İstifleme yapılmalıdır. Plakalar genellikle ahşap zemin ısı yalıtımı için kullanılır. bir tabakanın Stack.

Zemin penofolom Isınma

Penofol çok yakın bir yapı pazarında ortaya çıktı ve geniş bir dağılım elde etmek için zaman olmamıştır ısı yalıtım malzemeleri yeni çoklu katman rulo, birini ifade eder. Bu özel bir ısıtıcı ve bir ışık yansıtma yapan katmanın (ince parlatılmış alüminyum folyo) oluşur. Alt tabaka (izole edici malzeme), hemen hemen herhangi bir izolasyon olabilir. En olan saydam bir malzeme talep köpüklü polietilen.

polietilen köpükten penofol klasik versiyonu termal folyoya yapıştırılır. Birçok çeşidi penofol vardır an çok Fakat bu seçenek, modern inşaat tüm gereksinimlerini karşılayamamaktadır.

o yüksek mekanik yüklere dayanabilir bu suretle Penofol klasik, yüksek yoğunluğa sahiptir.

Kullanım malzemesi, ana ısı, buhar ve su yalıtımı hem de başka bir ısıtıcı ile kombinasyon halinde bir yardımcı yalıtım hem de gerçekleştirebilir.

Diğer taraftan küçük bir kalınlık ve folyo tertibatının varlığına bağlı olarak, basitlik, kolay ve hızlı bir ile karakterize edilir. Zemin yüzeyinde koydu Yalıtım bindirilerek veya gömülmüş olabilir. Elde edilen eklem metalik bant ile sızdırmaz hale getirilmiştir. penofol kullanarak buhar ve su yalıtımı döşenmesi için gereksinimi ortadan kaldırır. Bu fonksiyon, bir alüminyum folyo ile gerçekleştirilir.

Zemin polistiren Isınma (köpük)

Polistiren (köpük) termal izolasyon malzemeleri arasında öncü yer kaplar. Bu malzeme, minimum avantajları ve dezavantajları bir dizi varlığı ile açıklanabilir. Isı yalıtımı, düşük ısı iletkenliği ve buhar geçirgenliği, yüksek mukavemetli, yangın direnci, biyolojik ve kimyasal dirence sahiptir. Bağlı ısıtıcı hücresel yapısına dayanıklı ve ısı yalıtımı gibi son derece etkilidir.

Eksikliği polistiren - su emme, bazı özelliklerini kaybeden nedeniyle meydana getirmektedir.

Zemin Eko pamuk Isınma

Eko pamuk doğal malzemelerden yapılmış. Doğal özel katkı -% 75 'de bu kağıt ve% 25 oluşur. selüloz ve bağlayıcıların bu karışım içinde, borik asit ve antiseptik lignindir. Bu kompozisyon Eko pamuk kesinlikle insanlar için güvenli, hem de çevre dostu olma nedeniyle.

avantajları düşük ısı iletkenliği, yangın güvenliği (malzeme yanmaz, ama sadece smoldering), ıslak yalıtım özelliklerini kazanacak yeteneğine sahip olanları içerir arasında. diğer ısıtıcılardan rütbe yüksek maliyetler dezavantajları.

Nasıl ahşap zemin Eko pamuk yalıtmak için? Farklı şekillerde uygulanmaktadır:

 1. Manuel. Malzeme panoları veya paneller halinde kirişleri (barlar) arasına serilir, dibe açtı. Eko pamuk sıkı istiflenmiş ve bir köpük ile yerleştirme işlemi yer gerekmektedir.
 2. Mekanik. Bu durumda, ısıtıcının basınçlı bir hortum ile beslendiği mobil püskürtme makinesi kullanılır.

Isınma izolona

Izolon - köpüklü polietilenden yapılmış bir ısı izolasyon malzemesi. İzolasyon ısı yalıtımı için mevcut gereksinimlerini karşılamak üzere dizayn edilmiştir. Sonuç olarak, kullanımı bir dizi avantaj vardır.

Her şeyden önce, biz 2 ile 10 mm arasında bir küçük malzeme kalınlığı, dikkat edilmelidir. Bu durumda, ısı iletkenliği yüksek değildir. ısı iletkenliği kalınlığında 1 santimetre ile Izolon oymadır.

Izolon bağlı polietilen köpük su geçirmezdir. çürümeye değil tabi Dayanıklı malzeme, buhar ve neme karşı korur. Yalıtım herhangi bir odada kullanabilirsiniz, çevreye güvenlidir. Bu tür bir malzeme, ana ve yardımcı ısı yalıtımı her ikisi için kullanılabilmektedir. ahşap zemin işleme yalıtımı olarak sadece hizmet eder ama sesleri emebilir olarak da, ses yalıtımı rolünü oynar Izolon. Bu malzemenin diğer bir avantajı, bir alan kazandırır, biraz daha kalındır.

poliüretan köpükle zeminin Isınma

gözenekleri düşük ısı iletkenliği ve böylece düşük bir ağırlık malzemesini temin yalıtıcı gaz ve hava ile dolu bir hücresel poliüretan yapıda. Bu nedenle, poliüretan köpük en iyi yalıtım malzemelerinin biri olarak kabul edilir. Avantajları alkali ve asitlere karşı direnç, çürümeye, küf lezyon bulunmaktadır.

Nasıl alttan poliüretan köpükle ahşap zemin izole etmek? özel ekipman kullanımı püskürtme sırasında yüzeye tatbik edilen malzeme. Bu yalıtım tüm yüzeylerin yalıtımı için kullanılabilir ve böylece, farklı malzeme ile çok iyi yapışır. Bu yöntem, tamamen farklı bir şekle ve karmaşıklığı yüzeyi izole hassasiyetle tüm hatlarını tekrar oluşturulabilir ve derzsiz kolaylaştırır. Nedeniyle su emme düşük katsayısı dolayısıyla bir buhar bariyeri aygıt için ihtiyaç vardır.

Kat Isınma ısı korunması ve evde olumlu bir ortam muhafaza edilmesinde önemli bir adımdır.

Eğer eski ahşap zemin izole etme hakkında düşünüyorum ve malzemenin alım yapacak iseniz, dikkate önceliklerin belirlenmesi ve ancak o zaman nihai bir seçim yapmak bütün faktörleri ele almak gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.