ÇirkinlikBahçıvanlık

Lahana "Moskova geç": tanımı ve çeşitleri özellikleri

Eskişehirspor ve bahçıvanlar geç seviyorum lahana çeşitleri. Onlar iyi fermantasyonu için ideal, karmaşık bakım gerektirmeyen, tutulur. Lahana "Moskova daha sonra" Tüm-Birlik Bilimsel Araştırma Enstitüsü'nde yetiştirilen tarafından seçimi Moskova "pyshkinskaya" çeşitlerinin ailesel ve bireysel seçimi. O 1943 yılında çeşitleri yayınladı.

Bu kültür geç olgunlaşan çeşitleri ifade eder. Yüksek verimlilik, ticaretin muhteşem manzarası ve hoş bir tat ile karakterizedir. Bu özellikler Bahçıvanlar Moskova bölgesi ve bu Hangi çeşitli öncelik haline Merkezi Rusya'da.

Lahana "Moskova geç": description

toprak ve bakım iddiasız Bu çeşitlilik kisloustoychiv. Bitki bahçe araziler tarım için popüler hale birçok avantajı vardır.

kafa

Bu çeşitlilik, büyük yapraklı rozet vardır. Boyutları 110 cm. Yuvarlak veya oval yapraklar, kırışık gri-yeşil renktedir. Onlar zayıf bir çiçek var. Yaprakların kenarları, hafifçe uzun petiollere sahip, çelik, düzgündür. Yaprak orta damarı kaba ve nadir. Lahana büyük, sulu, ploskookrugloy veya yuvarlak şekil, çok yoğundur. Bunların ortalama ağırlık - 4 ila 6 kg, ancak genellikle yüksek bir 15 kilogram gelen.

kesit lahana "Moskova geç" Sarı ve beyaz renklidir. yüksek (yaklaşık 30 cm) - İç güdük bir ortalama ya da daha kısa bir uzunluğa, bir dış sahiptir.

metrekare başına ondan fazla kilogram veya hektar başına yaklaşık dokuz quintals Verimli çeşitleri. Lahana "Moskova geç" - Su seven bitki. Özellikle erken sonbaharda bol sulama ihtiyacı var.

Bu kafalarının çatlama, haşere ve yenmek Kila direnç ile karakterize edilir.

sınıf haysiyet

  1. Bir yüksek şeker içeriği ve askorbik asit.
  2. Verim, mükemmel ürün kalitesi ve tat.
  3. asitleme, konserve, taze tüketimi, uzun süreli depolama için uygundur.

eksiklikler

yetiştiricileri göre, ana dezavantajı, büyük koçanı yan düşmeye bağlı olan yüksek dereceli, açık kütükleri vardır. Bunu önlemek için, yüksek bir tepe lahana ihtiyaç veya bir destek kullanın.

yetiştirme Özellikleri

Topraktaki fide veya ekim tohumlardan - Lahana "Moskova daha sonra" iki şekilde yetiştirilir. Günümüzde en popüler birinin geç olgunlaşan çeşitler "geç Moskova." Lahana olduğunu sınıf özelliği Nisan onda saçmak için izin verir. ortalama vadeli fide yaklaşık 35 gündür. Buna ek olarak, çeşitli Nisan son on yıl içinde sırt (bir kaplama filmi) ile toprağa ekilebilir.

lahana tohumları ekim öncesi hazırlanmalıdır. mahsulünün bu kalitede itibaren bağlıdır. Kuru tohum soğuk bir dakika, ardından sıcak (50 ° C) su içine koymak çeyrek saat için gerekir. Bundan sonra, eser elementler içeren bir çözeltiye batırılır on iki saat gerekir. Daha sonra, bir gün için akan su altında yıkandı ve bir buzdolabına yerleştirilir. Bütün manipülasyonlar tohumlar kurutuldu, böylece eller yapışmış ve dikilmemiş sonra.

Geç »lahana "Moskova fideleri Büyüyen, aşağıdaki gereksinimleri karşılaması gerekir:

  • Bu zayıf bitkiler veya uygulanan çekme yönteminden fide çıkarmak için tencere bitki ekim kullanabilir;
  • kaynağı fide için optimum alan 8 x 8 cm, lahana gerekli dikim hücre boyutuna sınıfının;
  • böylece fideler çok uzun gergin ve kasvetli bulutlu gün içinde, +15 den + 17 ° C'ye kadar sıcaklıklara dayanabilmesi için gerekli olan güneşli günlerde, mümkün olduğu güçlendi değildir - en fazla 15 ° C Gece, sıcaklık + 10 ° C'yi aşmamalıdır;
  • oldukça düşük bir sıcaklıkta bitkisel kültür çimlenme soğuk dayanıklı bitki, tohum (+3 ... + 5 ° C) - filizi. mümkün bir olgun lahana donma dayanacak -5 ° C '

Lahana "Moskova geç", verimli topraklar hafif asit ya da nötr reaksiyon iyi döllenmiş ile, açık alanlar tercih eder. en az 70 cm - iniş bitkiler arasındaki mesafe en az 60 cm, ve koridor olmalıdır.

bakım

lahana çeşitleri standardın Bakımı. O gübre kompleksi (sezon sırasında) bir kez düzenli ve bol sulama öneriyor. İyi, kaliteli fidanlar güçlü, kuvvetli kök sistemine sahiptir ve en az altı yaprak.

fideler ekim yaklaşık altı hafta sonra açık toprağa ekilir.

sulama

Lahana "Moskova geç" nemi sever, ama özellikle bol sulama kuru dönemlerde ihtiyacı var. Sulama kökünde, akşam gerçekleştirilir. Aşırı nem çatlatan değil lahanalar düşürüldü onların tam olgunlaşma meyve öncesinde.

En üst pansuman

İlk kez fideler dikimden sonra yirmi bir gün boyunca beslenirler. Takip - oniki ve yirmidört gün sırasıyla. Biz seyreltilmiş kanatlı gübresini veya bulamaç kullanılması önerilir. Bitki kompost veya humus ile malçlama iyi cevap verir.

Özellikle dikkat otlara karşı mücadeleye ödenmesi gerekmektedir. Lahana Ridge düzenli onlardan temizlenmesi gerekir ve sonra yağmurlar ve sulama sebzelerde bulunan sığ çapa ve çizgilenme gerektirir.

Zararlılar ve hastalıklar

Genellikle bitkinin büyüme döneminde turpgillerden bit böcekleri, lahana güvesi, beyaz kelebek, isabet lahana sineği, salyangozlar, vb. D. turpgillerden Pireler genç bitkiler, fide, lahana sineği, beyaz kelebek ve yaşlı bitkiler için tehlikeli bir kepçe etkiler. zararlıları ve hastalıkları kullanılan modern ilaçlara karşı korumak için - Haşere Kontrolü. Birçok bahçıvanlar dahil zaman içinde test geleneksel yöntemleri kullanmayı tercih dolomit unu, odun külü, haşlama ve domates yaprakları, adaçayı, soğan, sarımsak decoctions.

Lahana "Moskova geç": Bahçıvanlar gözden

deneyimli yetiştiriciler görüşüne göre, lahana en geç olgunlaşan çeşitleri biridir. Bu fermentasyon için idealdir. Buna ek olarak, bahçıvanlar lahana çeşitliliği "Moskova geç" mükemmel (kışın) uzun süre saklanan inanıyoruz ve mükemmel tat ve lahana bu yoğun başkanlarının dikkate değer bir kalite sadece olumlu tepkiler ve en yüksek puanı aldı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.