ÇirkinlikTamirat

Soğuk metal kaynak - küçük onarımlar için evrensel bir çare

.. A - Kuşkusuz mutlaka böyle bir kavram, soğuk metal kaynaklama ile karşı karşıya ve her arabalar, merkezi ısıtma boruları, sıhhi tesisat, tamir yapan olanlar, bu olduğunu söylemek iki komponentli yapıştırıcı madde , metal tozu ilavesiyle. Bir yandan, bu doğrudur, ancak bu kavramın da başka bir anlam olduğundan öte yandan böyle bir cevap eksik olurdu.

1. Soğuk kaynak plastik deformasyon yöntemi

mevcut GOST 2601-84 göre, soğuk kaynak metali - kaynak herhangi bir ısı uygulanmaksızın üretilmektedir, bileşiği, ki burada metal bileşenleri yüzünden eşleşme elemanları üzerindeki mekanik hareketi ile üretilen önemli plastik deformasyona oluşur.

Bu kaynak türü , bakır, nikel, kurşun, gümüş, kadmiyum, demir parçalar birleştirilmesi için kullanılır. Özellikle bu yöntem, benzer olmayan metallerden yapılmış parçaların yapıştırılması için ya da ısıya karşı hassas olan metaller kullanılarak etkilidir. kaynak ile soğuk plastik deformasyon nokta, dikiş veya alın olabilir.

Lehimleme elemanlar böyle yöntemi - süreç oldukça karmaşıktır ve özel ekipman gerektirir ve bu nedenle en çok (özellikle evde) kullanılan başka bir yöntem var.

metal bazlı epoksi reçinesi için 2. Soğuk kaynak

Bu yöntem size en farklı malzemelerin parçaları bağlamak için izin vermesidir benzersizdir: metal, seramik, plastik, cam, ahşap, vb ...

sopa, kavanoz, tüpler: Metal soğuk kaynak için bugün piyasada mevcut, fiyatı genellikle farklı ambalaj seçenekleri mevcuttur yüz ruble, aşmıyor. Ama ne olursa olsun, düzenlemenin, bu parçası zorunlu olarak dayanır epoksi yapıştırıcı özel mukavemet kazandırılması için metal tozu ilave edilerek. Buna ek olarak, herhangi bir durumda, ve benzeri gibi çeşitli dolgu maddeleri, düzenleyiciler, plastikleştiriciler, ilave edildiği soğuk kaynak metali, iki bileşenden oluşmaktadır - .. Bir reçine ve karıştırma işlemi sertleştirme başlar ve bundan sonra, bir sertleştirici.

kaynak bu tip yeterince sıkı olduğu için, genellikle boru hatları, gaz tankları, (kalorifer radyatörler de dahil olmak üzere), radyatör onarımı için kullanılır.

Soğuk metal kaynak Kullanım için talimatlar

ve üreticiye bağlı olarak iki kavanoz veya birbirleriyle kullanılmadan önce iyice karıştırılmalıdır tüplerde üretilebilir. en pratik uygulama bir çubuk şeklinde soğuk kaynak metaldir.

zorluğu yoktur kullanın. Her şeyden önce, sen, kir temizlenmelidir mümkünse yıkama ve yağdan arındırmak için aşınmış yüzeyleri hazırlamak gerekir. bu uyum benzin veya herhangi bir çözücü için. onun tutarlılık gelene kadar Sonra hamuru benzerler, kaynak gerekli sayıda almak ve yaklaşık 3-5 dakika elinde yoğurmak için ellerini nemlendirilmiş gerekir. Sonra iş parçaları ve basın uygulayın. Gerekirse, fazla kaynak spatula kaldırın. Ürün güvenle çalışabilir bunun üzerine Komple kurutma soğuk kaynak, bir günde ortaya çıkar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.