ÇirkinlikTamirat

Daha iyi ne döşeme veya laminat düşünün

apartmanda onarım planlarken, birçok kaplama malzemeleri seçimi ile ilişkili zorluklar ile karşı karşıyayız. parke veya laminat: Bu yazıda daha ne olduğunu anlamaya çalışıyoruz. Önce bize döşeme yanı sıra artılarını ve eksilerini ilgi incelemek gerekir nitel göstergeler ve en uygun seçeneği belirleyin.

Laminat parke - döşeme. Karşılaştırma.

malzeme dayanımı

parke veya laminat: Bu konuda, daha iyi ne ne düşünüyorsunuz? Cevap nettir. Kuşkusuz, laminat. Bu onların şekil ve sarkma kaybetmek yok, viraj yok çözgü gelmez yüksek mukavemetli sunta, dayanmaktadır. Bu tedbirler sayesinde, döşeme (yaklaşık on yıl) operasyon oldukça uzun süreye sahip ve panellerin eklem sapmak yok, ve uzun bir süre için malzeme orijinal görünümünü korur. daha kaprisli bu konuda parke tahtası. ağaç çizilebilir veya ağır nesneler, hatta keskin topuklar etkisi ile hasar görebilir, yüksek yükleri tahammül etmez. Yüksek nem azından bu malzeme bile çözgü olabilir. Ancak, küçük olmasına rağmen garanti süresi dikkatli bakım ve birlikte çalışma, döşeme restorasyonu yaklaşık 20 yıldır cazibesini koruyabiliyor.

Çevre dostu

Parke tahtası tamamen ahşaptan oluşur. Laminat, doğal malzeme içerir. Bunu sadece renklendirme ve çizim taklit eder. Bu nedenle soru: "iyidir Ya laminat parke?" - bu açıdan, ikinci katta öncelik vermek güvenlidir.

istismar

Laminant - Tamamen iddiasız materyal. Bu ön yüzey, yüksek mukavemetli bir film, olumsuz etkilerin bir çeşitliliği üzerinde koruyucu bir kaplama yapılır. o su almaz çünkü güvenle, sıradan paspas yıkanabilir. Laminat olumsuz kimyasallardan etkilenmez, bu nedenle temizlerken, hemen her deterjan kullanabilirsiniz değil. Hasarlı Ancak, bu malzeme geri alınamaz. parçalarının Sadece olası değiştirme. Daha iyi olduğunu hesaba katmak gerekir: parke veya laminat? Doğal ahşap çok kötü hamle nem olduğunu. Bu nedenle, kat mendil üzerinde parke tahta, sadece nemli bir bezle. Üst kaplama zarar görebilir çünkü temizlenmesi kimyasallar ve aşındırıcı fırçalar da yasaktır. Ancak, onun yapısı, bu malzeme çabuk ve kolay restore kumlama ve cilalama yoluyla olabilir.

Avantajları ve parke dezavantajları

Bu çevre dostu bitirme malzeme mükemmel ısı ve ses zayıf iletken korur. Parke zemin dört kata kadar zımparalanabilir. O oldukça uzun bir ömrü vardır ve anti-statik tedavi gerektirmez. İstifleme altlarındaki zemin pürüzsüz sürece, oldukça hızlı gerçekleştirilir. Sıcaklık düşüşü, kimyasal çözümleri ve yüksek neme zayıf duyarlı parke. Ağır ev aletleri veya mobilyadan ezik kalmış olabilir.

Avantajları ve dezavantajları ve laminat

malzemesi önemli yükler dayanabilir olduğunu pratikliği farklıdır. Kaplama tüm alanlarda kesinlikle döşenebilir. Laminant kurulumu kolaydır ve herhangi bir özel bakım gerektirmez. Ancak bu malzeme arka plan gürültüsünü yalıtamadı ve onarım altında degildir.

Şimdi, daha iyi olduğunu belirlemek için malzemelerin temel özellikleri aşina olan: parke ya da laminat, çok daha kolay olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.