OtomobilArabalar

Dünyanın en pahalı arabalar: Bugatti Type 57SC Atlantik

kurulduğu günden Bugatti Type 57SC Atlantik, pahalı arabalar en gizemli listesine ve aynı zamanda ifade eder beri. Bir modelin geliştirilmesinde doğrudan katılımı Jean Bugatti bizzat yaptı. Bu arabaların geçmişi fazla yetmiş yaşında. Modelin ilk kopya 1935 yılında Paris'te otomobil sergisinde sırasında gösterilmiştir. Bu halk arasında büyük heyecan yarattı Bugatti Type 57, devrimci yeni spor modeli oldu.

işaretinin ilginç bir özelliği - alüminyum ve magnezyum alaşımı olup hafif metal imalatında kullanılan bir ahşap çerçeve, orijinal, damla şeklinde bir organdır. Bu "elektron" denilen ve şirketin Farben kısa bir süre önce icat edilmiştir. yüksek alev alma özelliği bu metali, üretici kaynak için araç kullanmamaya karar verdi. Tüm dış dikişler tasarımını yapma çok sıradan, perçinlenir. Ancak, otomobil üretimi sadece üç emir aldı ve bu nedenle daha da yerine "elektronun" nin alüminyum montajında kullanmak üzere karar verildi. Aynı zamanda, perçin ilkesine vücut montaj değil değişti.

model arabalar tarihinde ilk arasındadır onun için bilinen 200 km / saat hıza fethetmeye yönetilmektedir. Bu tür bir işaret güçlü bir kompresör motoru ile elde edilir, kısa alt şasi üzerine monte edilmiş. Onun kapasitesi 3257 santimetre küp olarak hacminde 210 "atlar" olacaktır. Ön aksta yarı yaylar o zaman süspansiyon için ve arka chetvertellipticheskih geleneksel kullandığı araba. şasi gelince, pyatnadtsatidyuymovymi merkezi somun vasıtasıyla bağlanmıştır tekerlekler, yanı sıra fren balataları ve amortisörler ile tamamlandı araba De Rams işaretler.

Rab Rothschild sipariş №57374 olağanüstü Bugatti Type 57SC Atlantik şasi arasında ilk. O lacivert ve açık mavi vücutta bir dükkan vardı. Daha sonra arabanın orijinal şeklini geri otomobil tasarımında bir dizi değişiklik yapılmış Bob Oliver, ve Peter D. Williamson, iki yıl aitti.

Daha sonra fabrikada araba döndü Fransa, yaşlı bir çift kazanılmış №57473 şasinin ikinci kopyası. 1955 yılında demiryolu kapısında bir tren ile çarpışma içine almaz dek Ayrıca, arabada sadece sahipleri değişmez. Sonuç olarak, Rene Shatar onun arkadaşı ile birlikte öldürülen sahibi, direksiyonuna oldu.

Belirli kelimeler fotoğrafın üzerinde yer almaktadır geçen Bugatti Type 57SC Atlantik arasında hak ediyor. Model bir şasi №57491 sahiptir. 1939 yılında bir araba, RV satın Papa, ancak altmışlı yıllarda bu Barri dua, ünlü bir yazarın sahibiydi. 1988 yılında, araba New York, Ralf Loren gelen tanınmış moda tasarımcısı var. mükemmel durumda rağmen, iki yıl içinde gerçekleştirilmiştir arabanın restorasyon, o sadece siyah orijinal orijinal görünüm ve farklı döndü sonra.

Sonuç olarak, Bugatti Type 57SC Atlantik dünyanın en pahalı arabası şimdi olduğu unutulmamalıdır. Resmi olmayan verilere göre, üretilen ilk üç araba 30 milyon ABD doları aşan bir toplamı için Kaliforniya Mullin Otomotiv Müzesi'ne satıldı. Bu otomobil tarihinde mutlak rekor iken.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.