HobiDikiş

Kuzeyin ulusal miras - İskandinav desenler

"İskandinav desenler," Bu ifade bir marka haline gelmiştir. üzerine manşet makale mı Norveç fiyortları, İsveç, Danimarka ve İzlanda bir gezi için Finlandiya'da Suomi'de halkının,. Avrupa Kuzeyin kart devletler olarak - Bu meşru ve tanınabilir.

Moda gelir ve gider

Yüzyıllar sonra, Norveç'te zengin keşfedilen petrol rezervleri, ve yüzyıllar boyunca üzerinde bulunan ülke, İskandinav Yarımadası'nın, tarım idi. Avcılar, çobanlar, çiftçiler - onlar sıcak giysiler gerekli tüm. Kadınlar (geleneksel yolu - sıcak bir ceket ve süs eşyaları ile bir önlük, göğüs üzerinde iki örgü) evde temizlik ve konfor sağlamak için, sıcak giysiler erkek ve oğulları-gelirliler hallettim. Bu "Kalevala" ve "Snow Queen" 1957 salımı olarak animasyon filmleri kaynaklanan net hakim resimdir. Sonra, belki de Rusya'da karikatür sayesinde popüler "İskandinav kalıpları." Idi fotoğraflarında geleneksel geyik, Noel ağaçları ve kar taneleri ile, boyundan örme yuvarlak boyunduruk bir kazak görebilirsiniz. Birkaç on yıl aldı ve kendine özgü bir kuzey süs ile moda ürünleri, bu konuyu pas geçecek kimse kış koleksiyonları 2011-2012 yoktu böyle yüksekliklere ulaştı. Karakteristik bir model bile kapalı ayakkabı.

Sevdiği Noel tema

Belki de bu modaya olduğunu ve (bilinçaltı doğasında klişe) güzel, ama "İskandinav desenler" gerçekten çok iyi. Tabii ki, onlar için son derece modern, ama yine de çocukluk nasılsa anımsatır. Geleneksel konular ayrılmaz yeni yıl ile bağlantılı çünkü. Gelen kuzey yarımkürede adının klasik anlamda bu tatil sevmez ki hiç kimse yoktur - Noel ağaçları, ren geyiği, kar taneleri, şimdi Noel Baba vardır. O bu yerlerde geldiğini fazlası.

kuzey süs kalma kökenleri

Sovyet zamanlarda, belli şeyler için moda da mevcuttu. Örneğin, bazı nedenlerden dolayı çok popüler oyun "Bayan Niskavuori" oldu. Bu Küçük dahil olmak üzere ülkenin hemen hemen tüm tiyatroları, koydu. Aynı adı taşıyan Fin metrajlı filmi yayınlandı zaman, ülke kadar karıştırılır. Her şeyi moda oldu - saç gelen filmin iplik bir kilo almak için hangi crocheted ilgi ana karakterine. Ana karakterin de çarpıcı kazak olmuştur - böylece "İskandinav desenler" yabancı.

desenler Özgünlük

Yurtiçi dikişçi işe oturdu ve mütevazi doğaçlama elde başyapıtlarından gelen. Herkes nedeniyle "jakar" denir dokuma sanatının gelmiştir karmaşık örgüye, o sıkı bağlama biliyor ama büyükanne içeride dışarıda elde etmek mümkün ve temiz ve nedenleri kesin yürütme. "İskandinav desenler" işin ters tarafında büyük bir resmin performans gevşek iplik döner ve güvenli değilse, bu giysi koyarak zorluk yaratacak olması ile karakterizedir. onlar değişebilir çünkü Kuzey süsler iyidir. Ayrıca İskandinav desen - geometrik motiflerle çevrili sırt veya göğüs kazak çoğu geleneksel kar tanesi. Klasik versiyonda, bu gibi görünüyor - önkol orta ve genellikle süs her iki tarafında ulusal konuların büyük tablolar, süslenmiş bir kazak dibine kadar yuvarlak boyunduruk sınırlı "dişler" dir. Tüm ürünler sıkı geometrik sırayla bulunan zıt nokta veya küçük "yıldız" ile kaplı alandır. Bu "Jakar" ürün sıcak yapar.

Milli motifler süs

şapka, ayakkabı, eldiven - kuzey Avrupa halklarının Çizimler giyim her türlü kapsar. Dokuma desenler daktilo modern teknoloji fotoğraflar vyvyazannymi kullanarak giysi üzerine aktarılır. Ama el işi her zaman çok çok değerlidir. Aynı değerde vasıtasıyla üretilen yabancı maddeler olmadan yüksek kaliteli, ekolojik saf sentetik ürünler hammadde maliyeti üzerinde rulo.

Şimdi mevcut örgü için İskandinav desenleri sunan birçok profesyonel dergiler bulunmaktadır. Sen örme ve tığ ancak yüz pürüzsüz alanını şeklindeki etmez ve deseni görmek daha iyidir olabilir. kahverengi, beyaz, bej, kırmızı - Renk paleti doğal renkler hakimdir. İskandinavya bazı bölgelerinde ulusal mavi ve gri her tonunu düşündü.

kuzey desen basitlik ve deha

kuzey desen klasik sürümü küçük desenler içerir - 10h11, dörtgen kar tanesi - - 11x11 geyik balıksırtı, sürekli çizim, 14h9 hücrelerini alır örgüleri. iki tarafından bağlanan 8 oyuk ya da katı pastil oluşan Snowflakes - Sen kuzey çizim yıldızı göz ardı edemeyiz. geometrik anlamda kesinlikle doğru Şekil, tüm oranlar güzel, açık, aynıdır. 19x19 hücreleri üzerinde bulunan bu küçük mükemmellik. ters tarafı ipliğinin üzerinde her zaman iç içe. Kar tanesi merkez figür (hatta geyik iddia ediyorum) halk sanatı olan Avrupa Kuzeyin. "Örgü denilen faydaları çok sayıda bulunmaktadır. İskandinav desenler. Tüm bu elemanlarının birinci tarif edildiği Sistemleri",. Gerçekten bütün parlak - sadece.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.