BilgisayarlarEmniyet

Çalışma prensibi ve her zamanki FTP gelen farklar: FTPS nedir

Modern İnternet özel iletişim protokolleri ile birbirine bağlı bilgisayarların kümesidir. protokollerini kullanarak sitelerini görüntülemek için HTTP, HTTPS, ve büyük dosyaların değişimi için FTP, SFTP ve FTPS kullanır. Bize neyi FTPS-Sunucu inceleyelim. Biz nasıl kullanılacağını da öğrenirler.

FTPS nedir

FTP + SSL veya FTP + TLS (SSL gelişmiş sürümü): protokolün adı iki bölüme ayrılabilir. İlk bölüm temel ve Dosya Aktarım Protokolü kısaltmasıdır - dosya transfer protokolü. kolay FTP üzerinden gönderilen dosyalar, kesmek ve çatlamak böylece veri alışverişi standardının Bu yöntem, şifreli değildir. Daha önce bilgisayar korsanları tarafından kullanılan şu özellikler şirket sunucularından önemli belgeleri çalmak.

bilginin korunması eksikliğini düzeltmek için, FTPS protokolü geliştirdi. Her transfer dosyalar öncelikle SSL veya TLS (şifreleme protokolü) üzerinden işlenir, böylece hareket sırasında takım ve torbalar yerine «Merhaba» gelip «GTYSL» arasında, örneğin dolandırıcılık türü için uygun değildir. sunucuda, tüm kod Boole ifadeleri geri dönüştürülür olarak.

bu nedir ve işlevleri nelerdir - Biz FTPS, sorusunun özetlenebilir. Bu güvenli FTP protokolü. Şimdi, bilginin iletimi, dosyaların sadece yetkili kullanıcıların bildiği kalacaktır emin olabiliriz. FTPS ve SFTP karıştırmayın, bu farklı protokoller ve farklı ilkeler üzerinde çalışırlar.

Sunucu FTPS'yi aktarmak nasıl

Bazı Ne FTPS-Sunucusu bilmiyorum. Bu dosyalar saklayan bilgisayar, bu FTP sunucusu olarak aynı (müşterinin talebiyle transferler dosyaları) çalışır olduğunu. tüm bilgiler aktarım dosyalarına önce şifrelenir gerçeği dışında.

istenmeyen saldırı bir dosya sunucusu korumak için, bir dijital sertifika oluşturmak gerekir. Eğer Filezilla Server kullanıyorsanız, bunun hemen ardından, SSL / TLS ayarlarına gidin. vb ülke kodu hakkında bilgi, kuruluşun adını içerecektir olan yeni bir sertifika oluşturmak için var gerekecektir

Sertifika Filezilla aracılığıyla veya diğer hizmetler aracılığıyla ücretsiz olarak temin edilebilir. yerel erişim yeterince kendinden imzalı sertifika için ancak bu önlemlerin kamu faaliyeti için yeterli olmayacaktır, ve sertifika sertifika yetkilisinden satın alınabilir.

Bağlantı FTPS

Daha iyi FTPS, yöntemin protokolü dikkate anlamak için. FTP aksine, müşteriyi bağlanırken güvenli bir bağlantı, şifreleme ile örneğin ayrı bir port talep edebilir. Sertifika isteği algoritmanın ayrıntılarını göz önünde bulundurun:

  1. İstemci istenen veri şifreleme (istek CSR-kod gönderir).
  2. Sunucu bir şifreleme algoritmasını görüşür ve RSA-şifreleme genel anahtar için istemci SSL-sertifikası gönderir.
  3. İstemci sertifikadan bilgileri okur ve sertifikayı yayınlayan merkezine karşılık gelir. belgelendirme merkezi ve sunucu birbiriyle aynıysa, deney geçirilir ve bağlantı devam eder. Aksi takdirde, bağlantı kesildi ve sunucu bir hata kodu gönderir.
  4. Test başarılı olursa, istemci şifrelenmiş bir oturum anahtarı (dosya şifreleme) oluşturur ve sunucuya gönderilir. Bu kamu ve özel anahtarlar ile rastgele sayılar ve RSA şifreleme kullanır.
  5. Sunucu anahtarını alır ve bunu çözer. Gelecekte, bu anahtar tüm gönderilen ve alınan dosyaları şifrelemek için kullanılır.

gizli oturum anahtarını aldıktan sonra veri iletimini başlatır. anahtar, her yeni talep, FTPS-edilir güvenli bir şekilde şifrelenmiş protokol tüm verileri kontrol edilir.

bağlantı

Due TSL / SSL sertifikaları phishing kurtulabilirsiniz. Kimlik tarayıcı onun veri doğrudan belirtilen sunucuya şifrelenmiş biçimde gönderilir tam olarak bilmek için izin verir, ve yanlış bilgisayara. Kadar kişisel bilgiler, banka kartı numaraları ve girdiğinizde şifreleme kullanmak özellikle önemlidir. N.

Eğer sunucu üzerinde değil, aynı zamanda istemci üzerinde sadece bir dijital sertifikanın kullanımını gerektirebilir emin olun. Bu tür önlemler, örneğin bankalarda kullanmak önemlidir, hakkında önemli bilgiler iletim müşteri tabanına.

bir saldırganın FTP protokolü dosyaları almak mümkün olacak olsa bile, hepsi şifreli ve içeriğinin gizli RSA anahtarı olmadan mümkün değildir okunur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.