ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Nasıl kendi elleriyle bacaya saptırıcısını yapılır?

Normal işletim herhangi ısı birimi baca ihtiyacını varsayar. Sizin fırın, kazan ya da şömine sağlayacaktır iyi çekiş sağlamak için önemlidir. Özel evlerde çoğu sahipleri yoksul çekiş olan bir sorun ile karşı karşıya, bu, örneğin, bir güçlü bir rüzgar neden olabilir. Bugün bacaya saptırıcısını kullanmak kabul edilmektedir Bu tür sorunları çözmek için.

Bir Saptırıcıyı kullanmaya gerek

Bacanın tarif bölümü yapısının en üst kısmında yer alan bir aparattır. Ayrıca havalandırma kanalının sonunda yer alabilir. Bu cihazın doğru tür ve boyutunu seçerseniz% 20 ekipman hızının verimliliğini artırmak mümkündür. Diğer şeylerin yanında, baca içinde saptırıcı yağmur, kuşlar, küçük hayvanlar, enkaz, toz ve kardan korunmak görevi görür. Bu basit olduğu şekilde, böylece baca kanalı düzenlemek için bir olasılık olduğu ısı biriminin bu kısmını takılması durumunda özellikle etkilidir.

saptırıcı cihazı

anlatılan bileşenleri, baca farklı türde genellikle aynı yapıya sahiptir. Ek bileşen parçaları, bir konik şekle sahip ikinci olan ayırt edici giriş yapısı, şemsiye olabilir. kabuğu ve bir dağıtıcı olarak adlandırılan üst dış silindir, sabitleme için konsolsuz baca bölmeyi yapmak değildir. Galvanizli çelik, en sık kullanılan kumaş üretimi için bir malzeme olarak. Son zamanlarda, plastik veya emaye bir koruyucu tabaka ile kaplanmış metalden yapılmış oldukça yaygın yazılar bulundu. montaj için , havalandırma kanallarının yüksek sıcaklık ile bir çıkış havası ile, plastik deflektörleri kullanımı kabul edilebilir.

parametrelerini tanımlama

işe başlamadan önce, hesaplamak gerekir. esas olarak, difüzör saptırma genişliğini ve yüksekliğini belirler baca, iç çapı almalıdır. Böylelikle, 240 milimetre difüzör genişlik ve 144 mm iç çap, 120 mm yükseklik saptırıcı. 1000 milimetre ilk değer artış ve ikinci ile - arzu edilen bir değere 600-500 milimetreye eşit olur. Doğru hesaplamalar yapmak yardımcı olabilir oranı, alternatif bir çözüm olarak kullanılabilir. Bu nedenle, saptırıcı yüksekliği, difüzörün genişliği 1,2-1,3d ulaşmalıdır 1,6-1,7d olup. şemsiye 1,7-1,9d eşdeğer genişliği. Nerede "e" - bacanın iç çapıdır.

malzeme ve araçların hazırlanması

baca şaşırtmak için yapılacaktır, o zaman hiçbir şey rulet, kaynak makinesi, elektrikli matkaplar, bıçakların olmadan yapacak galvanizli demir ve metal için makas. Her bir ana bazı açık uçlu somun anahtarları, hem de somun ve cıvata, bir dizi bir Bulgar olacaktır. Gerekli ve metal şeridin.

imalat teknolojisi

Eğer bir havalandırma borusu yapmaya karar verirseniz, o zaman yerleşim sonra kompozit yapı elemanlarının üretimi başlayabilir. Bir kurşun kalem ile ana karşılık gelen parçalar, yani kapak, dış silindiri ve difüzör ait olmalıdır.

Uzmanlar karton kullanarak, gerçek boyutlu eğri yapmak için önerilir. Bundan sonra, iş parçası metal yüzeyine transfer edilmelidir. Metal makası kullanarak, her şeyden önce listelenmiştir bileşen parçalarını, hem de ters koni kesmek gerekir. Perçinler ve küçük cıvatalar ile ikame edilmiş olabilir kaynak makinesi, birlikte, tüm parçaları bağlamak için izin verir. Şerit kapağı sabitlemek için bir dirsek hazırlamak için gereklidir çünkü. malzeme tasarrufu için, bir metal şeridin uzunlamasına ince şeritler halinde kesilmesi gerekmektedir.

işleri Özellikleri

Eğer saptırma borusu yapılacaktır zaman, kapak sabitleme için parantez konik bir şekle sahip dağıtıcı, dış yüzeyine geliştirilmiş olmalıdır. Kaputun tarafından ters koni güçlendirmek için gerekli olacaktır. tüm ayrıntılar tamamlandıktan sonra, ana baca üzerindeki çalışmalarda, montaj manipüle başlayabilir.

tutma düzeneği

bu aralık, 120 mm metal baca iç çapı üzerinde saptırıcının yüklenmesini içermektedir bir örnek aşağıda tarif edilecektir. Alt silindir kullanarak, duman çıkış boru üzerine monte edilmesi gereken bir cıvatalı bağlantı. Alt silindir üzerinde üst boyunduruk güçlendirilmelidir. Parantez kapak şemsiye düzeltmek ve birlikte mahfaza ters izin verir. saptırıcı yüklenecek zaman kendi elleriyle baca, o başlık altında ters koni monte etmek önemlidir. Bu bile tabandan rüzgar ile karakterizedir koşullarda verimli çalışmasını sağlayacaktır. bir etkileyici baca çapı varlığında, yüksek kaliteli bir kilit sağlamak gereklidir. Bu amaçla, bu, metal telden yapılmış ek uzantıları kullanmaya karar verdik.

ek tavsiyeler

Eğer kendini yetiştirmiş baca havalandırma olacaksa, bir çizim başarı garantisidir olacaktır. tasarım özellikleri ve gelecekteki ürünün boyutlarını belirler gibi. Caps yanma ürünlerini alabilir, ancak düzgün yürütmek ve böyle bir cihaz monte değil, aynı zamanda teknolojiyi kurmak için sadece önemli. is ve duman Yetkili kurum kaldırma - sadece çevre ve ısıtma cihazlarının bakımı meselesi değil, aynı zamanda güvenlik kiracı çok önemli bir faktör değil. Baca gazı kazanı üzerinde saptırıcı yüklü değil. Ama diğer durumlarda bazı hükümleri hakkında bilmek önemlidir. dairesel bir kesite sahip sabitleme yapısı için, bir geçiş bağlantı donanımının kullanılması gereklidir. Bu, bir kare ya da dikdörtgen bir şekle sahip kazanların gaz kanalları, için de geçerlidir. şömine veya kombinin baca varlığında özel bacakları düzeltmek için saptırıcı bölümüne çok etkileyici. Çelikten üretilen benzerlik sahne temsil etmektedir. Saptıncının daire şeklinde bir enine kesiti kazan veya fırının bir tuğla baca geçiş sadece tuğla alıştırma sonra gerçekleştirilir. gaz kazanı parçası olan bacalar bölme yüklenmesini yasak. Bu yasak gazla kazan duman toplama kanalları saptırıcı kurulumu, iş için geçerlidir ve regüle kesik 2.04.05 olduğunu.

Sonuç

Sistemin önemli bir unsuru yeterli bir ısıtma ekipmanı saptırma kanalı hareket eder. fırın ve kazan parçası olan kanalda, çekiş artırmak için bir ihtiyaç varsa, o zaman bu tasarım tamamen yeri doldurulamaz olduğunu. ısıtıcının çalışmasını iyileştirmek için tasarlanmış Etkili cihaz, üretmek için değil, aynı zamanda daha da profesyonellerin yardımı olmadan, kurma sadece kabul edilebilir. Bu yasaklar, hem de o değil sahip yeterli tecrübeye hatırlamak önemlidir, ilgili ürün kataloğunda tarif cihazın edinimini yürütmek için tercih edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.