Haber ve ToplumKültür

Anne tarihine bir anıt, yazar fotoğraf

Anne bir anıt - en sık Dünya Savaşı sonrasında kullanılır oldu ünlü görüntü. En ünlü eseri Volgograd Mamayev Kurgan yüklü bir heykeldir. Zamanla, ancak, bu kompozisyonlar mutlaka savaşın anısına değil, aynı zamanda gibi diğer trajediler, yaklaşık görünmeye başladı yaslı anne anıt Nakhodka açıldı ölü denizciler için.

vatan

Yine de, annenin en ünlü anıtı Stalingrad Savaşı Anavatan Savaşı belirleyici savaşlarından birinin sitesinde yer almaktadır. Bu heykel Mamayev Kurgan de mimari topluluk kompozisyon merkezidir. Bugüne kadar, bu Rusya'da değil, aynı zamanda Avrupa çapında sadece en yüksek heykeller biridir.

Heykel üç bölümden bir bileşime dahil. İlk Magnitogorsk yer almaktadır. Anıtın üzerinde "Arka - Ön" işçi faşizme karşı mücadeleye Urallarda dövme asker kılıç geçer. bileşimin üçüncü bölümü - Berlin duran Liberator asker, bir anıt. Daha önce Volgograd'daki kaldırdı O kılıç, atlandı.

heykeller yazarları

heykeltraş Evgeniy Vucheticha ve mühendis Nikolai Nikitin - Volgograd Anıtı anne. Vucetich 70'lerde, o SSCB Sanatlar Akademisi başkan yardımcısı, o Büyük Vatanseverlik Savaşı katıldı. O Treptow Park Liberator Asker anıtı ve Birleşmiş Milletler binası yakınında, New York'ta yer almaktadır anıta "Ploughshares içine Kılıçlar", aittir. O da heykel 1981 yılında Kiev "Anavatan" kurdu.

Parça rekor Nikolai Nikitin de zengindir. O vakıf ve birçok ünlü Sovyet binaların destekleyici yapılar geliştiricisi. Bu Sovyetler Sarayı, Lenin Hills Moskova Devlet Üniversitesi'nin ana binası, merkezi sermaye stadyum "Luzhniki", Varşova Kültür ve Bilim Sarayı, Ostankino TV kulesi.

görkemli anıt

Vucetiç ve Nikitin Anne anıt kaldırdı militan görüş ve kılıçla ileri adımlar bir kadın rakamdır. Bu alegorik bir görüntü. Onun oğulları ortak bir düşman savaşmak için hep birlikte durmak çağırır vatan, imajını koydu.

Heykeli inşaat İkinci Dünya Savaşı sona erdikten sonra bir buçuk yıl başladı - 1959 baharında. Kuruluşundan azından 8 yıl sürdü. O zaman bu dünyanın en uzun heykel oldu. Şimdiye kadar, her gece heykel spot ile aydınlatılmaktadır.

O zamandan beri, iki kez anıt restorasyonu aldı. Ve yeterince erken ilk kez: açılıştan sonra 5 yıl kılıç aldı. 1986 yılında bir başka büyük ölçekli restorasyon oldu.

heykeller ters resimler

ters görüntü hangi bir anıt annelerine temelinde oluşturuldu mı? açık cevap sadece birkaç versiyonları vardır, bu yüzden uzak değildir.

Birçok araştırmacı bu o zaman 30 yıl biraz daha az oldu Barnaul pedagojik okul Anastasiya Peshkova, mezun olduğuna inanıyoruz. Ayrıca Valentina Izotova ve Catherine Grebneva söz sürümleri arasında.

Daha az popüler değil, aynı zamanda sürümünü var olma hakkına sahip olan fotoğraf şimdi her Rus bilinmektedir anne anıt, Paris'teki Arc de Triomphe ile figürü tekrarlar söylüyor. Kuruluşundan anda, sırayla, Yunan tanrıçası Nike heykelinin yazarı ilham verdi.

teknik özellikleri

En yüksek zamanında heykel o zamanki kaydını kurmuştur. Kendisi anne anıt 85 metre, yüksek montaj plakasının iki metre. 16 metre derinliğe gömülmüş böyle bir yapı gerekli beton temele altında. (Kılıç olmadan) kadın heykel yüksekliği 52 metredir. Onun toplam ağırlığı oldukça etkileyici - 8 milyondan fazla ton.

Şekil betonarme ve metal yapıların yapılır. İçinde bunun içi boştur. Biz de kılıca durmalıdır. Uzunluğu 33 metredir. Ağırlık - 14 ton. Titanyum tabakalarında kaplanmış paslanmaz çelikten imal edilir.

nedeniyle kılıcının deformasyon sürekli duyuldu çünkü bu metal nahoş taşlama, titanyum katmanlarını harekete başladılar. Bu sebeple, heykel kurulumdan sonra birkaç yıl kılıç yerine karar verildi olduğunu. Yeni bütünüyle çelikten oluşuyordu.

Bu tasarım saflarında sabit kalmıştır için, çok güzel de onun tam yazarı mühendisi rahatsız. anıt annenin Nikolay Nikitin nedeniyle duruyor. O direnci ve hesaplanan Ostankino televizyon kulesi.

çöküş tehdidi

Aslında, hemen sonra anıtın yapım annenin anıt çökme olasılığı korkularını dile getirmeye başladı. Ve büyük, onlar bu güne kadar sona yoktur.

Geri 1965 yılında, State binası Komisyonu ana bina yapısını güçlendirmek için gerekli olduğunu belirten bir rapor yayınladı. Özellikle kaygı "Anavatan" için bir anıt neden oldu. Temel Volga yönde kaymak üzere önemli ölçüde zaman içinde kil kirler üzerinde yer almaktadır olması.

Son zamanlarda, anıtın büyük ölçekli anket 2013 yılında düzenlendi. Bu sermaye mimarı ve heykeltıraş Vladimir Tserkovnikov yapıldı. ismin Kültür Bakanı'na açık mektupta Vladimira Medinskogo , o anıtın temeli Nikitin tasarım aşamasında yapılan önemli hatalar ile yapılan belirtti. Ona göre, bugün kötü durumda.

Kiev anıt

Ukrayna başkenti heykel 1981 yılında açıldı gibi. Bu İkinci Dünya Savaşı Ukrayna tarihi Müzesi'nin kompozisyonun bir parçasıdır. mimari kompleks Faşizmin üzerinde Zafer 36 yıldönümünde açıldı, törenlerde Leonid Brezhnev katıldı.

Evgeniy Vuchetich - Çalışma proje üzerinde Volgograd heykel yazar başladı. 1974'te ölümünden sonra proje Vasily Boroday başkanlık etti. Sadece Vucetich Dünya Savaşı, SSCB halk sanatçısı gazisi olarak, sosyalist gerçekçilik türünde çalıştı.

Uzmanlara göre, Anavatan için anıtın açıklama, anıt en az 150 yıldır durmalıdır yapmak. Bu 9 puan bile bir depreme dayanabilir o kadar güvenli yaptı. Örneğin, 1987 yılında Kiev üzerinde güçlü bir kasırga süpürüldü, ancak anıt hiçbir hasar oldu.

anıtta 75 derecelik bir eğim üzerinde hareket biri gözlem platformu ve iki asansörler ile donatılmıştır. Teknik platformları ve kapakları anıtın birçok yerinde bulunmaktadır. Örneğin, sağ vatan başkanı bunlardan biri için.

36 ve 92 metre - 2002 yılından bu yana turist iki görüş platformları yükseldi. Ancak, meslekten olmayan anıt bir üst düzey erişimi düşen ve ölüm turist sonrasında anlamlı kısıtlı.

Petersburg analog

Rusya'da, sorunun en: "Nerede Anavatan için anıt nedir?" Volgograd'daki o cevap verecektir. Ama birkaç benzer heykeller vardır. Bunlardan biri St. Petersburg yer almaktadır.

anıt üzerinde yer almaktadır Piskarevsky. sonsuzluk sembolize bir meşe çelenk, elinde Kadın figür. heykel taş bir kaide üzerinde yer almaktadır. Sağ şairin ünlü sözlerini oyma edildiği onu taş duvarın arkasında Olgi Berggolts: "Kimse, hiçbir şey unutulur unutulur"

Ürün yüzü kardeşçe defin dönük yas tutan anne veya eşi temsil eder.

Bu proje için Rekabet 1945 yılında açıklandı. Bu Leningrad sakinlerine bir anıt adamaya karar verildi, ablukayı ve kurbanlarının anısını yaşadı. İnşaat sadece 1956 yılında başladı. 9 Mayıs 1960 - açılışı Zafer 15. yıldönümü kutlamaları sırasında meydana geldi.

İki hafta anıtın resmi açılışı öncesinde ölen Vera Vasilevna'yı Isaeva, başkanlığındaki heykeltıraşların bir grup. O Leningrad kuşatması yaşadı şehir ne zaman düşman hava saldırısı kılık katıldı.

Nakhodka anne Kederli

Tarihi anıt "Üzüntü anne" Rusya'nın Uzak Doğu'da da oldukça üzücü. Nakhodka Memorial 1979 yılında kurulmuştur. Ürün bronzdan yapılmış.

defne Nakhodka ve bakan bir kadının Şekil trol balıkçılar "Boksitogorsk" anısına adanmıştır, 1965 yılında Barents Denizi'nde battı. trajedi 10 puan olarak tahmin edilmiştir gücü olan bir fırtına sırasında ocak gerçekleşti. 24 mürettebat öldürüldü. Mutlu bir tek ben kaçmayı başardı - Prodüksiyon ustası "Boksitogorsk" Anatolia Okhrimenko ile.

kadın heykel arkasında iki gemi yelkenleri göstermektedir. eteğinde yılda annesi ve eşi beklemedi 24 ölü denizci, isimlerini damgalı.

O Vladimir Remizov Bulunan proje baş mimarı olmuştur.

Bashkirada anne Kederli

Başkurdistan başkenti yüklü Benzer bir anıt - Ufa. Yerel olanlar dahil çeşitli askeri çatışmalar, öldürüldü asker ve subayların adanmıştır. uzak olmayan Victory Parkı'na anıt.

resmi açılışı 2003 yılında gerçekleşti. Onun yazar Nikolay Kalinushkin, Rusya Federasyonu'nun Onurlu Sanatçı oldu.

mimari kompozisyon ikonik bina benzeyen ve kasten, Christian veya Müslüman anlayamıyorum böylece, öyle yapılır. Bu bronz düşük kaide anne figürü yer almaktadır.

Yakın granit döşeme hangi 1951'den bu yana yerel askeri çatışmalarda ölen Başkurdistan sakinlerinin, isimlerini oyulmuştur.

bir anıt

Anneler Anıtı Cheboksary simgelerinden biri olan Çuvaş Cumhuriyeti'nin başkenti. üssünde plaka onun çocukları kutsuyor ve sadece barış ve sevgi içinde yaşamak gerçeği göndermek kadın-anne demektir Onun boyu, 46 metre mesafededir. yazıt Rus ve Çuvaşçada yapılır.

Birçok şehirde anneye anıtlar vardır. herkese Geçmiş süre. Çuvaşistan Nikolaem Fedorovym Başkanı - Bu proje bir politika geliştirmektir. Bunun için o yaratıcı aydınları çekti ve kamu sosyal yardım fonu özel olarak yaratılmıştır.

Anıtın üzerinde ulusal kostüm giymiş bir kadını resmediyor. Teklifler ilk olarak 1996 yılında baskı ortaya çıktı, fakat sadece 2000 yılı başlarında uygulanmaya başlandı.

Heykeltıraş projesi Chuvashia ilçe merkezinde heykel "bellek Angel and Glory" ve Cheboksary kurulan Ostap Bender ve Kisa Vorobyaninov için abidesi olarak meşhur oldu Vladimir Nagorny oldu. O bilimsel danışman ve Vladimir Filatov gibi diğer tanınmış mimarlar ile işbirliği içinde çalıştı.

9 Mayıs 2003 - Anıtı Büyük Vatanseverlik Savaşı Zaferi'nin 58. yıldönümünde açıldı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.