ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Nasıl ısıtma için klima açmak için? Klima ısıtma çalışır gibi?

Hemen hemen tüm biz oda havasını soğutmak için klima satın alın. Ve haklı nedenle bu ana fonksiyonudur, çünkü. Bildiğim kadarıyla ısıtma için kullanmaktan olarak, oldukça başka bir konudur. Bununla birlikte, baskı tarihi ve özellikle elektrikli ısıtıcı varsa veya güç yeterli değildir. en klima ve ısıtma açmak ve çalışma prensibi nedir nasıl görelim.

Bazı genel bilgiler

Sadece modern, iki sistemlerinin havayı soğutmak için tasarlanmıştır dikkat etmek istedi. Genel olarak ilk klimalar ise sıcak olamazdı, ama bugün hemen hemen tüm üreticilerin bu işlevin kullanılabilirliği bakım almış. Ama ele alınması gereken birçok nüanslar vardır. Örneğin, pencere bir sıcaklıkta ve -15 aşağıdaki kış ısıtma için bir saç kremi kullanımı tavsiye edilmez. İlk olarak, istenen etkiyi vermeyecektir, ve ikinci olarak, cihaz zarar görebilir ve garanti kapsamında değiştiremezsiniz. Artık pil ısıtma merkezi ısıtma hala çalışmıyorsa sonbahar ve yay dönemlerinde bölme sistemi, ya da hatta soğuk ve ısı eklemek için en iyisidir. Şimdi Sorularımızı halledeyim.

Nasıl sıcak havalı ısıtma koymak

Şimdi doğrudan dikkate sürecini etkinleştirmek ve ancak o zaman diğer nüansları ile uğraşmak istiyorum. Eğer sistem bir bölünme özelliği olup olmadığını bilmek gereken ilk şey, bu bilgiler talimatlarını okuyarak elde edilebilir. Eğer öyleyse, şimdi klima ısı nasıl çalıştığını anlamaya ihtiyacımız var. İlk olarak, uzaktan kumanda almak ya da elektronik klima paneline gitmek gerekir. Orada modu adında bir düğme bulacaksınız. Bu modlar arasında geçiş için hizmet vermektedir. Bazı üreticiler bize istenen anahtar için başka bir isim girmiştik - Heat. İstenen butonuna birkaç kez tıklayın ve küçük resim güneş ve ısı yazıt olarak ekranda göründüğü gibi izlemek zorundadır. Sonraki uygun düğmelerini kullanarak sıcaklığını ayarlamak ve sonucu keyfine varacaksınız. Bu arada, sonuçları hemen görünür, ancak 5-10 dakika sonra olmaz. Gördüğünüz gibi, ısıtma klima iki dakikadan fazla sürmez. Devam edelim ve cihazın çalışma prensibi hakkında konuşalım.

Ters modu veya ısıtma

Ters modu - bölünmüş sistem, aslında, basit bir deyişle, ters kullanmak olduğu odadaki havayı ısıtmak için çalışıyorsa. Eğer soğutma havası dışarıdan sıcak havayı yukarı aldı ve oda soğudu ve sistemi ısıtma biraz daha farklı çalışır. Dış ünite kaynaktan mevsime bağlı olarak, sıcak veya soğuk havayı alınır, fazla akış geçer ısıtma elemanı ve önceden ısıtılmış odasına. Ama alt sıcaklık dışında, bölünmüş sistemden daha az anlamda ısıtma için işletim gerçeğine dikkatinizi çekmek gerekmektedir. Sonra başka bir nüans var. Bu freon ters modda çalışan yatmaktadır ve bu ürünün tasarımını daha karmaşık bir 4 kanallı vana kullanır.

Ne olur klimanın içinde negatif sıcaklık

Hepimiz mineral yağ üzerinde çalışan çok düşük sıcaklık makinede çok zor hale biliyorum. Bununla birlikte, bu, sentetik yağ kullanılarak çözülebilir. Yani, tüm dediklerimi. Aslında Klimada da yağ ile bir krank kutusu olmasıdır ve bu pencerenin dışında, başka bir deyişle, dış ünitede yer almaktadır. sıcaklık, yağın kalınlaşmasını düşürücü ve yapamayacağın şey yok ederek, gerçekten sıvı özellikleridir. Bu basit nedenle, birçok üretici 0 santigrat altındaki sıcaklıklarda bölünmüş sistemini içerecek şekilde hiç tavsiye etmiyoruz. Bir klima yaklaşık% 65 bir ısıtma elemanı olmadığını unutmamak gerekir, bu nedenle ısı aslında binaya sokak havayı sürüş üretirler. Eğer, örneğin, R410A soğutucu özel markasını kullanmak gerekecektir böylece Fabrika Freon, çok düşük sıcaklıklarda çalışma için uygun değildir. Ama sonra kış yol yüklemeniz gerekir. en ne olduğunu ve neden ihtiyaç bakalım.

Ne bir kış yol nedir ve neden gereklidir?

dönem kendisi de anlaşılacağı gibi, soğuk mevsimlerde cihazı koruyan bir şeydir. Kış yol - Bu bölünmüş sistem sıfırın altında sıcaklıklarda güvenli kullanımına olanak sağlayacak ekipman ek kümesidir. Bu kompresör devir sayısını azaltmak için tasarlanmış elektronik kart içerir. Buna ek olarak, ısıtma örtüsü yağı ile krank karteri üzerine monte edilir. Bu kısmen dondurma sıvı korur. Isıtma kablosu drenaj kanalı Lütfen sokulur. Bildiğiniz gibi, drenaj - içten dışa yoğunlaşması veya diğer nem yönlendiren bir tüp. düşük sıcaklık sıvı de bu şekilde bir tıpası oluşturacak şekilde ortadan donabilir. Tüm bu unsurlar ayarlanmışsa, kışın ısıtma için klima önemli bir sorun olmayacaktır.

bir ısıtıcı olarak Monoblok klima

Bize yerleşimleri ısıtma için böyle bir bölünme sistemi kullanmak mümkün olup olmadığını görelim. Klimanın çalışma prensibi oldukça basit. (Soğutma) pencere üzerinden sıcak hava gönderen bir büyük dalgalanma vardır. Oldukça güçlü pompa bu küçük cihazın performansını artırabilir. bir sıcak hava toplar ve diğer soğuk: İçinde iki tane mühürlü bölmeleri vardır. Eğer soğutucu devresi ve bir seramik ısıtıcı kullanıyorsanız, o zaman, aslında, biz ve klima ve ısıtıcı. Biz Karterde veya harici biriminde hiçbir yağlama var gibi herhangi bir sıcaklıkta olabilir bu cihazı kullanın. Ama burada soru kenar montajını ortaya çıkar. Çoğu durumda, bir havalandırma tüpü bazen pencere, outputted. Eğer bu tip ısıtma klimayı açmak için nasıl bilmiyorum, o zaman talimatlarını okuyun. Çoğu durumda, sen Isıtma modunda orada yapılmış düğmesi ve anahtarı bulmak için, davayla ilgili panelini kullanmanız gerekir.

önemli ayrıntılar

Prensip olarak, biz zaten ısıtma için klimayı açmak için nasıl anladım var. Sana bir ısıtıcı olarak bölünmüş sistemi kullanmak için planlanmış olsaydı, o zaman seçim daha dikkatli olması gerektiğini söylemek istiyorum. Bu cihazlar Eğer üreticiden tam garanti alacak hangi kış yolun eşlik etmelidir. Zaten kış yolu kullanmak istemiyorsanız sıcak hava ısıtma, kadar mükemmel riskleri anlama biliyorum. Daha da eksi, 20-30 santigrat derecede çalışabilir ısıtma frekans sistemleri için en uygun olduğu belirtilmelidir.

Sonuç

Bu yüzden sıcak hava ısıtma etkinleştirme hakkında sizinle konuştu. talimatları dikkatlice okumak için çok daha önemli karmaşık bir şey yoktur. cihazın sıfırın altındaki sıcaklıklarda ısıtma üzerinde açılamaz diyorsa, o zaman bu tavsiye edilmez. Servis merkezini arayın ve kış yolun kurulumu mümkün olup olmadığını sormak daha iyidir. Ve başka. Ne olursa olsun klima ısıtma faaliyet nasıl, iyi ya da kötü, unutmayın ki onun temel amacı - Odada soğutma havası. havayı daha iyi uyum mobil monoblok seramik Tan ısıtmak için. Yani sadece iç sıcak değil, aynı zamanda pahalı ekipman zarar vermez. Her durumda, elbette, sana bağlı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.