ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Çeşitleri ve özellikleri: üzüm için ufalama

Çeşitli ürünler şarap imalat sanayi için yıllık olarak yetiştirilen üzüm yaklaşık% 80'i kullanır. Bitkisel hammadde en değerli türü aittir. Bunu Geri Dönüşüm oldukça basit ve elde edilen ürünler, yüksek tat ve besin nitelikleri vardır.

üzüm işleme Teknolojik aşamaları

ekin hasat edildikten sonra, bu işlem için şarap teslim edilir. Bu işlem birkaç adımdan oluşur:

  • Alma burada hammadde Her partiden elde edilen seçim ortamı örnekleri;
  • üzüm yıkamaya tabi edildiği bir ön işleme;
  • meyveleri ve çıkıntıları ayrılması için Sap ayırma;
  • ezme, üzüm suyu hızlı bir biçimde öne çıkmaktadır hangi bir işlem sağlar.

üzüm ezme Özellikleri

Bu işlem, kırma ve presleme bitkilerde ortaya çıkar. Kullandıkları ekipmanların ana türü - üzüm kırıcı, hamuru ve püre haline işlenmesi için tasarlanmıştır. Ne olursa olsun meyveleri ezme derecesi, bu kemiklerin bütünlüğü ihlal minimize edilmelidir.

Doğal ışık şarap, şampanya ve brandy wine malzemeleri küçük özü içeriğe sahip olduğundan, bunların üretimi için çilek kırma derecesi düşük olmalıdır. Bu nedenle kolay modda bu durumda çalışmalarında üzüm kırıcı.

Kalın, yeterince güçlü kırmızı şarap olan tam ekstraktif şaraplar, gelince, çilek daha yoğun onları ezilir.

Tipik olarak, üzüm kırma işlemi çıkıntıların ayrılması ile birlikte. Bunun nedeni olduğunu daha sonra sürmemesinin oldukça nahoş çimenli lezzet verecektir malt maddeleri doyurabilecek işleme sırasında. istisna sırtlar hiç ayrılmış değildir Kakheti, şarapları üretimidir.

merkezkaç ve hem de silindir: Modern işletme kırıcı üzüm iki tip için kullanılmaktadır. fark, kırma taneli meyveler ve üzümler demet üzerindeki etkisi farklı nitelikte yoğunluğu bulunmaktadır. Her biri kendine özgü tasarım ve operasyonel ve teknik özellikleri özelliklere sahiptir. Ancak, her iki bu tür ortak noktası, bir üzüm kırıcı destemmer olmasıdır var.

merkezkaç kırıcı

kırıcının Bu tür meyve bu kırma ile karakterize edilir nedeniyle merkezkaç kuvveti, iç muhafaza duvarının bir darbe demet içerir. Böylece meyveleri mekanik aşınmaya oldukça zor ve büyük ölçüde, hava, oksijen ile doymuş bulunmaktadır. sırtlarından ayırarak ederken işlemi sırasında, makine, çilek ezmek.

üzüm gibi mekanik bir kırıcı bir tahrik kapağı, kürek mili, huni ve çıkıntılar çıkarılır olduğu tepsi ile donatılmış bir gövdeden oluşur.

Aşağıdaki prensibine göre çalışır:

  • şoklar şaft zararlılara maruz bunkeri, giren üzüm;
  • Bu şekilde, delikler ile donatılmış, silindir yüzeyi üzerinde onlarla sırtlar ve hareket ayrılmış meyveleri;
  • daha sonra bıçaklar temizlenir pervaneyi kullanarak ve mezgosbornik açılan deliklerden içeriye başarısız;
  • burada, çıkıntılar kırıcı üst kısmında yer alan bir tepsi içinde ayrıldı, ve konveyör bandı üzerinde düşmektedir.

merdaneli kırıcı

çilek ezme ve ardından üzüm çıkıntıların ayrılması için amaçlanan üzüm için kırıcının Bu tür. merdaneli kırıcı yapı çekiçli şaftı kapsamaktadır, çiftler halinde çalışır delikli silindir ve gıda 4 silindirli kauçuk.

aşağıdaki gibi işlem ilkesi:

  • darbeleriyle çıkıntılar meyveleri ayrılmış ve perfore silindirin kaldırılır brüt vuran ünitesine beslenir üzüm;
  • daha sonra deliklerin içerisinden kırma meydana geldiği rulo üzerinde meyveleri başarısız olur.

Birim aralığı 3-8 mm silindirler arasındaki mesafeyi ayarlamak yardımcı cihazlar vardır. Bu tür ve fiziksel özelliklerine bağlı olarak, çilek modunda hafif bir kırma kullanımı, gerektiğinde, mümkün kılar.

Kağıt hamuru presleme

Özel presler kullanılarak adlandırılan wort (üzüm suyu) ayırt ezme işleminde elde edilen kağıt hamurundan bu. periyodik ve sürekli eylem - İki türlüdür.

Cihazlar toplu da, hamur sonra, sepete yüklenir preslenmiş, ve pnömatik bir sepet, bölünür. Bu tür bir pres, bir silindir üzüm püre sahiptir ve doldurma borusunun için havanın enjekte edilir. genişleyen zaman boru hamuru basarak tabi.

Sürekli birimleri hareketi sırasında pres edilmiş. Onlar sürecini otomatik hale harika bir performansa sahip. Bu basın gibi hareket ve hamuru bastığı bir vida kullanılarak üzüm için çalışır.

Manuel üzüm kırıcı

Evde şarap hazırlanmasında uğraşanlara yönelik vazgeçilmez yardımcısı kırıcı devredecek. Bu rulolar çilek iter Karıştırıcılı bir silo olduğunu. ikincisi arasındaki mesafe ayarlanarak, bir tohum zarar vermeden, kırma farklı derecelerde elde edilebilir.

Nedeniyle 500 kg verimlilik / saat hemen hamuru dönmeye başlaması üzüm yeterince geniş bir hacim işlenebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.