KanunDevlet ve hukuk

Rusya Federasyonu Doğu Askeri Bölgesi

Rus Silahlı Kuvvetleri - topraklarını ve bütünlüğünü korumak ve uluslararası antlaşmalara uygun olarak görevlerini yerine getirmek amacıyla Rusya'ya karşı muhtemel saldırısını yansıtmak için tasarlanmıştır askeri devlet teşkilatı, bir tarafı olan Rusya'dır.

Onun doğu sınırları bu makalede ele alınacak Doğu Askeri Bölgesi, korumak için.

Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetler

Rus Silahlı Kuvvetleri, dergi Business Insider göre, 69.000.000 kişi mobilize edilebilir. Bu, aynı dergi, dünya nüfusunun göre, ABD'den sonra ikinci vardır.

Yüksek Komutanı Silahlı Kuvvetleri Vladimir Vladimiroviç Putin Rusya başkanı. Savunma - Silahlı Kuvvetler yönetimi organıdır. Bir Genelkurmay - Silahlı Kuvvetlerinin askeri ve operasyonel kontrolünün ana organıdır.

Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetler - Devletin savunma ve güvenlik temelidir. Özellikle ülkemiz için böyle bir zor zamanda, devlet için güvenilir bir ordunun önemini ne olduğunu.

Bu nedenle, askeri tatbikatlar sayısında son yıllarda önemli ölçüde artmıştır ve şu anda asker modernizasyonu yer alıyor ve bambaşka bir kalitede modern askeri teçhizat gösterisi Rus ordusuyla onları tedarik etmiştir. Biz doksanlı ve iki binde başında derdi dünyadaki Rusya ile karşılaştırılmıştır Özellikle.

Rus Silahlı Kuvvetleri coğrafi ayrılır, bunlar dört oluşur Merkez,: askeri bölgelerde Batı, Güney ve Doğu.

Doğu askeri bölge: temelleri

BBO (Doğu Askeri Bölgesi) - Silahlı Kuvvetler askeri-idari birleşme, eski askeri bölgelerin temelinde dört yenilerini kurdu 2008-2010 yılında reform bir sonucu olarak oluşmuş.

Doğu Askeri Bölgesi Sibirya Askeri Bölgesi'nin parçası, hem de Trans-Baykal dahil Uzakdoğu temelinde kurdu. Ayrıca Pasifik Donanma, Hava Kuvvetleri ve Hava Savunma içerir.

BBO toprakları

Bu bölge topraklarının yaklaşık kırk dört yüzde ve Hint ve Pasifik Okyanus neredeyse 150.000.000 mil kare sürer. Bu Buryatiya'dan Yakutistan'daki, Kamçatka, Trans-Baykal, Habarovsk ve Primorsky Toprakları, topraklarında Sahatinskoy, Magadan, Amur bölgelerinde, Çukotka Özerk Bölgesi, hem de Yahudi Özerk Bölgesi'nde yer almaktadır.

kendi topraklarında üç askeri okulları vardır. Bu Ussuriysk, Vladivostok'taki Uzakdoğu Askeri Enstitüsü ve ayrıca Vladivostok bulunan Pasifik Deniz Enstitüsü, içinde Primorye Territory Suvorov askeri okul.

BBO Tarihçesi

Kızıl Ordu Ussuri Ön Beyazlar yenerek Uzak İÇİNDE Temmuz 1918 otuz birinci kuruldu. Ancak, Ağustos ayında Sovyet rejimi devrildi ve 1920 kadar gerilla savaşının gerçekleştirildi. 1920 yılında bölgede oluşturulan Uzakdoğu Cumhuriyeti, ve 1922 yılından bu yana, iç savaştan sonra, Sovyet gücü tamamen restore edilmiştir.

Geçerli bir zamanda devrimci ordu da merkezi Chita şehrinde bulunan Beşinci Kızıl Afiş Ordu'yu, değiştirildi. Ve 1924 yılında, tüm askeri birimler topraklarında faaliyet ve kurumlar Sibirya Askeri Bölgesi'nde dahil. 1929 yılında, Uzak Doğu birlikleri bağımsızlık ve Özel Uzakdoğu Ordusu adını taşıyan başladı.

1938 yılında, Japonya'dan Sovyetler Birliği topraklarında bir saldırı tehlikesi önemli ölçüde artmış, Ordu mücadelesi çatışma sırasında Rus ruhu ve gerçek cesaret gücünü göstermek için Uzak Doğu Cephesi'nde, dönüştürüldü.

Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında, birçok stratejik savaşta Uzakdoğu'nun asker savaşmış ve yüzbinlerce vatan önce askeri yararları için verildi.

Zabaykalo-Amur, Primorye ve Uzak Doğu: Uzak Doğu Cephesi savaştan sonra askeri bölgelerde dönüştü. Savaş sonrası dönemde, bu bölgede askeri bölgeleri nitel bir dizi değişiklik uğramıştır.

SSCB tarihi boyunca bu doğu karakol özel önem verildi. Rusya Federasyonu, değer az oldu. temel görevi binden fazla askerin verildikleri için Çeçen savaşları, karışan Uzakdoğu askeri güçlerin doğu topraklarının korunması olmasına rağmen.

Şu anda, askeri bölgeleri tek dönüştürülmüştür ve Doğu Askeri Bölgesi olarak tanındı.

BBO yapısı

BBO (Doğu Askeri Bölgesi) kara birlikleri, hava indirme birlikleri, deniz piyadesi, hava kuvvetleri, donanma ve hava savunma oluşur.

Zemin birlikleri, havadaki asker ve deniz piyadelerinin oluşur:

 • Oluşum ve ilçe itaat birimleri.
 • Yirmi dokuzuncu ve otuz altıncı alan ordular.
 • Kızıl Bayrak Beşinci otuz beşinci birleşik silah ordular.
 • Altmış sekiz Kolordu.
 • seksen üçüncü ve on ayrı ayrı hava saldırı gücü olarak Hava.
 • Keşif bileşikleri.
 • Deniz birimleri, kıyı savunması.

Doğu Askeri Bölgesi komutanı

Temmuz 2010'dan itibaren Ekim 2013 şimdi emekli komutan Amiral Konstantin Sidenko oldu.

Deniz Harp Akademisi'nde okudu, 1953 yılında doğdu, denizaltıda görev yaptı. Yıllar içinde, hizmet tümen komutanı Kurmay, Baltık Komutanı Başkanı ve ardından Pasifik Filosu atandı.

O amiral rütbesine kadar yükseldi ve 2013 yılında istifa etti.

Ekim 2013 tarihinden bu yana Doğu Askeri Bölgesi komutanı Albay-General Sergey Surovikin oldu.

Sergey Surovikin Novosibirsk 1966 yılında doğdu. Askeri Komuta Okulu sonunda orduda görev yapıyordu. 1991 yılında, üç genci öldüren Moskova'da işin yürütülmesi sırasında tutuklandı ve yarısından fazlası halen araştırılmaktadır. Ama Yeltsin'in kişisel düzen, o sadece gözaltından serbest değil, aynı zamanda rütbesine terfi değildi.

1995 yılında satın alma ve ateşli silahların satışı dahil oldu ve 2004 yılında bir yarbay Tsibizova dövmekle suçlanan. Ancak, şarj çürütüldü, suçlamalar düştü.

komut BBO

Doğu Askeri Bölgesi komutanı onun operasyonel kontrol altında:

 1. Bölgesel iç birlikleri İçişleri Bakanlığı.
 2. Sınır kontrolü.
 3. İçişleri Bakanlığı Uzakdoğu Hukuku Enstitüsü.
 4. Habarovsk, Çita ve Ulan-Ude kentlerinde FSO özel iletişim merkezleri.

Personel BBO Adresi

Doğu Askeri Bölgesi merkezi de Habarovsk Bölgesi bulunur: 680 038 endeksi, Habarovsk-38, cadde Serysheva, Yapı 15.

modernizasyon programı VVO birlikleri

diğer askeri bölgelerde olduğu gibi, BBO (Doğu Askeri Bölgesi) 2011 yılından 2013, tamamen eski otomotiv mühendisliği değiştirilmiştir sırasında tamamen yeniden dizayn geçer.

Su-30 - Yeni uçak örnekleri yanı sıra Ka-52, Mi-8, AMTSH Mi-26 ve savaş nesil "4 +" girmek benimseyin. uçaksavar füzeleri için rearming S-400 "Thor" füze top «kabuk".

Genel olarak, Doğu Askeri Bölgesi'nde 2020 kadar devlet savunma sırası fazla on üç bin adet sağlamak planlanmış. askeri oluşumlar ve birimlerin yeniden düzenler ve geliştirmenin yanı sıra geliştirilen temel askeri kampları ve altyapı vardır.

BBO öğretileri

Son yıllarda, dış politika kötüleşen durumdan dolayı, bütün Rusya bölgelerinde, egzersiz sayısı arttı. Yani, 2014 yılında, Doğu Askeri Bölgesi egzersizleri de Çin'de Çin ( "Barış Misyonu") olduğu gibi, kendi ülkesinde ( "Selenga 2014") olarak Moğolistan ile işbirliği içinde yürütülmüştür. Geçti Okyanus'ta Rus-Hint egzersizler "Indra-2014".

Stratejik egzersizleri "Vostok-2014" askeri bölge sınırları içinde gerçekleşti. Rus kuvvetleri harbe hazırlık yüksek düzeyde göstermiştir. Bu genel olarak askeri personelin operasyonel ve muharebe eğitimi geliştirilmiş yönetimini kaydetti.

o tanındı rağmen ek olarak, 2014 yılında Başkomutan Savunma Bakanı Sergei Shoigu yüksek eğitim seviyesi ve genel merkez, komisyon ve makamlar arasındaki etkileşimi artırma konusunda Başkan rapor hangi temelinde Rus birliklerinin ani çek ilan edildi geçmişte meydana gelmiş bazı eksiklikler, hala devam etti.

Böylece, Sakhalin alanının yönetim problemi tam olarak uygulanmamış olan bir sonucu olarak, stok vatandaşların çağrısı üzerine seferberlik hazır değildi ve diğer Rus bölgeleri pahasına çözüldü.

Batı Askeri Bölge Sakhalin ve Khabarovsk Krai tabur taktik grupları ve askeri teçhizat yerleştirilmişti ile.

mobilizasyon baz Primorye, Kamçatka, Trans-Baikal ve Habarovsk Bölgeleri, Sakhalin ve Amur bölgelerde yerleştirilmiştir.

Bugün BBO görülen durumdur

Bazı ihtiyacını önemli ölçüde kuvvetlerin gruplama değiştirmek ve Doğu Askeri Bölgesi güçlendirmek inanıyoruz. Askerler Eğer komşu ülkelerden saldırganlık için ne ise, yardım almadan uzun süre savaşmaya hazır olduklarını böylece komut yapılmalıdır. Ancak, böyle bir olasılık VVO askerleri için şu anda hazır değildir.

Bu çekirdek askeri yeteneklerini odaklanmalıdır Rusya'nın askeri ve siyasi liderlik bu bölümünde yer almaktadır. Her şeyden önce, halihazırda herkese tüm savaş çabayı istediğiniz ana alanı, Doğu Asya olduğunu açıkladı. Japonya ve Amerika Birleşik Devletleri'nin askeri potansiyeli çok yüksektir, bu nedenle bölgedeki ülkelerin olası saldırganlık savunmasızdır. Askeri analist Alexander Khramchikhin gibi, bütün üsleri Rus-Çin sınırına sahip, makine mahalli olan, kaldırılması gerekir.

Bununla birlikte, önümüzdeki birkaç yıl içinde, donatılması BBO gerekli ekipman elde edileceği tahmin edilmektedir.

Albay tehobespecheniya TSB kontrol müdürü Viktor Taraeva göre, şu anda en önemli görev - 2020 yılına kadar silahlanma programının gerçekleştirilmesidir. Aktif üreticileri ile işbirliği ve mühimmat teslimatı planlamak için gereksinimleri, ekipman miktarı ve SBI ulaştığı tarihten itibaren zamanlamasını kurmak için gereklidir. Aynı zamanda, tüm personel yeni ekipman ve onarım uzmanları da düzgün hazırlanmalıdır çalışmak için eğitilmelidir. Hazırlanması ve ekipman için depolama alanı.

kendi topraklarında çalışmaya ek olarak, SBI ayrıca Yeni Sibirya Adaları ve Yakutistan'daki bulunan askeri altyapısının yeniden inşa çalışmalarında yer almaktadır. Birlikte Batı Askeri Bölgesi ile inşa genişletilmiş ve adalar bir parçası olan kazan adada pist havaalanı "Temp" uzatılmıştır.

Ormanın birçok hektar tahrip yıllık orman yangınları, Doğu Askeri Bölgesi aktif katılımını not etmek değil imkansız. Askeri onların eleme özel ekipman ve askeri nakliye uçaklarında kullanılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.