Haber ve ToplumDoğa

Gökyüzü neden mavidir? Nasıl bir yetişkin çocuğun soruyu cevaplamak için

Gökyüzü neden mavidir? Eğer çocuğunun elini tutarak, sokakta açık bir günde gittiğinizde Bu soru genellikle, duymak. Ve bir anda, o bulutların üzerinde birkaç vuruş ile heaven ve ilgilenen mavi paletine baktı, çocuk kol sizi çeker ve benzersiz bir soru ayarlar: "Baba / Anne, gökyüzü neden mavi?" Sen gökyüzüne bakmak ve anlamak herhangi bir yazılı cevap yoktur. Ve seni, hiçbir şey çocuğa söylenecek. Ve bu gereklidir.

Bu bağlamda, bu makale yazılmıştır. O bizim dünya çapında gökyüzü diyoruz sınırları mavi, yarattığı, üzerimizde ne olduğu basit bir anlayışa Ebeveynler ve çocukları getiriyor.

Yani, mavi gök öncelikle nedir? gökyüzünün mavi olması ile başlayın - bu dibinde bizi çevreleyen biri gibi, sadece üst kısmındadır ve daha fazlası da var, sadece hava var. Çocuğun Bu açıklama aynı anda anlayacak ve size açıklama devam etmeden önce muhtemelen cevabınızı düşünmek olacaktır.

Gökyüzü her yerde mavidir. Sadece, yere bağlı olarak bu Mavililer farklı derece olabilir. Güneşin net bir gün ışığı ve ısı sağlayarak, dışarı çıkan fark ettiniz. Güneş - büyük ölçüde iyi bir ruh hali garanti edilir ve belki de kesin yüzünden, sen gün iş günü biraz uzaklaşıp ve meraklı yürümeye başlayan gevşemeye karar verirler.

Yani, gökyüzü mavi asıl sebebi, bu hava ile eşsiz bir etkileşim içinde, güneşte olduğunu. parlak ışınları ile toprak aydınlatıcı güneş, her taraftan planet "kapsüller" hava katmanı şeklinde bir engeldir. O "kırmak" için vardır aracılığıyla hava onun sıcaklığını bize sağlamaktı. Gelen güneş ışınların aslen bütün koydu , renklerin tayfını kırmızı ve mor biten gelen. Gökkuşağının tüm renkleri bir güneş ışınların yerleştirildi! Ve güneş ışını havanın tıkanıklık geçer anda, gök açgözlü mavisi boyanmıştır. Sunbeam - Bir ressamın fırçasından olarak, "fog" hafif onların renklerini boyama söyledi. Bu "sprey" sonucunda sadece bir renktir. Ve bu renk bizim gökyüzü vardır. Öyleyse neden gökyüzü mavidir? gökyüzüne geldiğini hepsinden önemlisi etkileyici - mavi renk çünkü. Gökyüzünün mavisi - bu birçok yönden büyük bir ruh hali ve özgürlük ve açıklık hissi bize sunuyor doğanın eşsiz bir olgudur. Bu özelliklerin olup mavi renge sahiptir. O ruh hali kaldırdı ve bir kişinin üzerinde bastığı hiçbir şekilde yok.

Bundan bebeğinizin mutlu bir gülümseme gülümseme cevap. O güzel ve sap üzerinde götürün zaman belki o cevap için öperken, oldukça henüz anlamlı kelimeler değildir diyor. Sorunun bu tür her Cevabınız, bu "gök mavisi Neden?" Ya da "Hayat nedir?", çocuk öğrenir ve daha sonra mevcut gerekenpek yaşam yasaları, sahibi olmasını sağlamak için yardımcı olur bir soru olup olmadığını. Çocuğun bilinci yanlış imalatlar tarafından tahrif edilmemelidir. Cevaplarınız gibi basit ve net olmalıdır, o zaman çocuk her zaman size minnettar olacağım.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.