SağlıkTıp

Nasıl ideal ağırlığını belirlemek için?

Başkaları rakamlara önem ve kendini aynada sadece güvenmiyorum iken, kendinizi ölçeklerde yalnız standı değerlendirilmesi. Bir kişinin olmalıdır ideal kilo nedir?

İdeal ağırlık - tek tek iyi hissettiğini ve aşırı veya tersine kilolu ile ortaya çıkan veya bir hastalık olan değerdir.

ikisi de tamamen doğru olmamasına rağmen ideal ağırlığını belirlemek için çeşitli yollar vardır. Optimum hesaplama formülü vücut ağırlığını bazı insanlar için geçerli olduğunu ve diğerlerini yaklaşmayın. Kilo artışı değil, aynı zamanda ek türüne, yağ dağılımı, kas kütlesi hacmi, yaş, cinsiyet da dayanmaktadır. Vücudun yönünden hemen aynı aynı boy ve yaşta, halkı, farklı ağırlıklara sahip olabilir. Biraz yağ ve sarkık - Tersine, bir boy ve kilo olan insanlar oldukça farklı bir görünüm olabilir, bir uyum ve güçlü, ve diğer olacaktır.

eksi yüz erkeklerin büyüme ve eksi Yüz on kadın büyüme - İdeal ağırlığını belirlemek için en yaygın yolu bir formüldür. Bu formül uzun boylu insanlar için en uygundur, fakat iyi gelişmiş kasları ile kısa, yaşlı ve insanlar için çalışmaz. Bu nedenle, her iki yönde de izin dalgalanma% 10'u içindedir. Bu formülde ayarlamalar 175 santimetre altında insanlara uygulanır. 103 165 ila 175 cm arasında bir artış olan kişiler için, büyüme çıkartılmaktadır - - olan büyüme 165 cm altında olanlar için 106 çıkarma bu formülü ve bağlı tadil vücut tipi. asthenics için -, hypersthenics için% 10 elde edilen değerden çıkarılır - - yüksek ince kemikli% 10 ekleyin - stocky, kemikli.

Daha kesin olarak, biz Quetelet edilen formüle göre ideal bir ağırlık hesaplayabilir. Bu değer denir vücut kitle indeksi. dünyada yaygındır yönteme göre, genellikle doktorlardır. vücut kitle indeksi hesaplamak için, ağırlık adamın metre cinsinden boyun karesine bölünmesiyle kilogram alınan, gereklidir. Elde edilen değer, normal ağırlığının açık ya da bir fazlalığa işaret eder. Okuma 19 altında ise standart o zaman kişinin aşırı kilolu, yukarıda 25 ise, o zaman, ağırlık eksikliği ile ilgili olup, 25. 19'dan bir değerdir.

Optimal ağırlığı belirlemek için en doğru şekilde bir toplam vücut ağırlığının bir yüzdesi olarak yağ içeriğini hesaplamak için kabul edilir. Bu yalnızca özel ekipmanlar yardımıyla yapılabilir. kadınlar için% 24 vücut yağ, erkekler için 14-17% - Normal değeri 21'dir. Günümüzde kilo değil, aynı zamanda vücut yağ yüzdesi sadece belirleyebilir hangi özel ölçekler vardı.

bel çevresi ölçümünü - İdeal ağırlığını belirlemek için başka bir yolu yoktur. bel çevresi 80'den fazla santimetre, o zaman kilolu bahsedebiliriz. bel çevresi fazla 88 santimetre ise, sadece artı yağ soru değil, aynı zamanda iç organların üzerinde önemli vücut yağ olduğunu.

Nasıl İdeal kilosuna yakın kalça çevresi için bel çevresi oranını gösterir. Sen bel ve kalça çevresi ölçümü ve ikinciye ilk değeri bölmek gerekir. 0.7 ve standart - - artık 0.85 den kadınlar için en iyi göstergesi sonucunu olarak kabul edilir. Erkekler için norm bu oran normal aralıkta ise, vücut ağırlığı sağlığı açısından en uygunudur 1. küçük bir değer olduğunu. o hesaba kas ve yağ dokusu içeriğini almaz, çünkü bu yöntem mükemmel değildir.

Başka bir şekilde ideal bir ağırlığı belirlemek için - göbek yakınındaki yağ dikey kıvrımların ölçümü. kat en az 2 santimetre, ağırlığı ise - Normal, eğer 2 cm'den fazla, aşırı kilo mevcuttur. Bu yöntemin dezavantajı, hatalı yakalama kıvrımların ihtimali düşünülmektedir.

sağlık ve yaşam beklentisi için büyük önem yağ dokusunun lokalizasyonudur. şişman deri altında oluşan edilirse, öyle - periferik obezite, eğer - iç organların etrafında, merkezi obezite denir. Obezite ikinci tip sağlığı üzerinde en olumsuz etkiye sahiptir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.