Gıda ve içecekIçkiler

Dikenler kışın komposto hazırlayın: Vitamin "bomba" dolaba

kışın Komposto dikenler - sadece lezzetli değil, ama aynı zamanda son derece faydalı bir içecek.

Bilim adamları bitkilerin meyveleri özellik veya meyveler, ya da meyve olamaz çünkü Kendi başına, dönüş (o dikenler olarak bize bilinir), eşsiz bir bitkidir. Bir beyazımsı çiçek ile küçük lacivert çilek biçimde dairesel olan ve bir tatlı, zengin, biraz ekşi tat ile karakterizedir. Diğer besin öğeleri, vitaminler ve mineraller, değerli organik asitler, pektin, flavonoidler, yağlı yağlar ve lif açısından zengin dikenler yanında.

Bush yapılan göndermeler sık mitlerden ve (o dikenler yetişir ana bölge,) Avrupa halklarının efsanelerinde görünür. Örneğin, kıtanın uluslar için dehşet getiren güçlü Vikingler onlarca yıl bu bitki büyük bir bilgelik, içgörü bir kişi vermek mümkün olduğunu düşünüyorum ve hatta onları geleceğe bakmak yardımcı olur. Ve burada, örneğin, eski İsraillilerin kültüründe dönüş zorluklar ve engelleri temsil etti. Bu doğrusu, o sadece dalları mayınları dikenler geçmesi cesaret edenlere mümkün kıldı meyve almak için aslında kaynaklanıyordu.

Bugün dönüş hamuru yaygın olarak farklı gıdaların hazırlanmasında kullanılır. ülkenin katılımının ile marmelat, meyve suyu, reçel, reçel, şeker, reçel ve diğer lezzetler, çok lezzetli elde edilir. Ve şimdi sen dikenler kışın lezzetli bir meyve kompostosu pişirmeye denemeye davet!

Yani, bunu yapmak için, sen böğürtlen iki kilo şeker 900 gram yanı sıra suyun yaklaşık iki litre gerekir.

Başlamak için, serin suda durulayın. En sulu ve olgun olanları seçmek için aynı sahnede olmak daha iyidir. onlar bitmiş kompostosu lezzeti en iyi yol değildir etkileyecek Ama olgunlaşmış veya hasarlı meyve kaldırmak için daha iyidir. Eğer kemikleri beğenmezseniz, aynı sahnede olabilir Onları alacak.

Bir şurup elde - Bir sonraki adım dikenler kış kompostosu pişirmek nasıl. Bunu yapmak düdüklü tencerede veya tavada su ile doldurmak için, ateşe kabı koyun ve içindeki tüm şeker çözülür. To dikenler kompostosu kışın iyi çıktı, düzenli şurubu karıştırın - Bu şeker karameleşmesini önleyecektir. Hazır şurubu çok ince çok kalın değil, tek tip ve olmamalıdır.

Son olarak, pot alıp dikenler kışın bizim komposto kapatmaya hazır alabilirsiniz. kalan kısım şurubu ile dolu iken Meyveler, üçte her kavanozun doldurulması gerekir. bunlar hava geçirmez kapak kapatılır sonra, özel bir cihaz yerleştirilebilir - otoklava. 75 dereceye kadar ısıtılmış su bir tavada sterilize kavanozlar ve "geleneksel" yöntemi olabilir. yaklaşık 15-20 dakika - 100 ° 'de 12-15 dakika, litre için yarım litrelik kavanoz sterilize edilmiştir.

Sonra, doğal olarak bankalar soğutulmuş ve, örneğin, kapalı, kuru ve karanlık bir yerde muhafaza edilmesi üzerine bir kiler koydu.

Şimdi dikenler komposto yemek pişirmeyi biliyorum. İlk bakışta çok basit görünüyor tarifi, size inanılmaz bir tadı ve uzun kullanışlı vitaminler kış tüm aralığı verecek!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.