OtomobilArabalar

Ateşleme bobini nasıl kontrol edilir

arabada belli sistemler durmasına olağandışı durumları olan herhangi sürücünün hayatta. Herhangi bir arıza bunun için yanlış zamanda, yolda meydana gelebilir. Hiçbir durumda bu tür durumlarda panik olamaz. Eğer güç toplamak ve araba ile bu sorunu gidermeye çalışması gerekir. Çoğu zaman, sürücüler kontak sisteminin problemle karşı karşıyayız. Kural olarak, araba sadece başlamaz. Nasıl kontrol etmek ateşleme bobini yolda mevcut fonların yardımı ile? Bu tür sorular genellikle doğduğu şehrin toprakları terk herhangi bir sürücü, doğar.

Modern otomobiller Farklı üretim olabilir temassız ateşleme sistemini. Böyle bir sistemin Doğrulama basittir, bu yüzden test cihazı ile yapılabilir.

Nasıl bobini kontrol etmek   Herhangi sürücünün ateşleme biliyorum. Bu kontrol evde hem de araç tamir ek hizmetler sunabilir özel servis istasyonları, yapılabilir. Çoğu zaman, sürücüler kontak bobini kontrol çalışıyoruz   Evde. Birçok hiç korkmadan ilk kez bu işi yapıyoruz.

Eğer ateşleme sistemi kontrolünün başlamadan önce, kıvılcım yok olduğundan emin olun. Daha sonra, anahtara bağlı konektörü, kesme yapmak gerekir. Bir kolodchatym terminallerini ölçmek ve sonra arabaya ateşleme sistemi açmak için üniteyi bağlamak için önemlidir. voltmetre gerilim göstermelidir pilin. Genellikle çıkan değer her zaman görmeyi bekleneni aynı olmayabilir olur. Bu durumda bobine kontaktan çalışır tel kontrol edilmesi önerilmektedir. tel zarar görürse, bu değiştirilmelidir. her zaman iş değiştirmek tavsiye böylece Hasarlı ürün, diğer cihazlarla engelleyebilir.

tel değiştirdikten sonra diğer terminaller yastıkları bağlamak gerekir. Yine araç kontağı sistemi açın ve ölçek sonuçları değerlendirmek önerilir. test gerilimine karşılık gelen bir voltaj göstermelidir pilin. gibi kimlik cereyan etmediği takdirde, pil ile kablo bağlantısını kesmek geçiş ve daha sonra anahtar artı ve eksi terminali arasında direnci ölçmek için gereklidir. Sonra veriyi bırakmaya gereklidir. Sen 0.2 ohm eşit bir sonuç olacaktır. Bu tür işlemler, tercihen sadece araç kontak sisteminin gerçekleştirilmektedir.

Nasıl ateşleme bobini kontrol etmek ve   Bu çaba harcamak değil, çoğu sürücüleri düşündük. Muayene o ateşleme sisteminin üst kısmında stoper belirlenmesine yol açacaktır. Gerekli sonra primer sargısı direncini ölçmek için. direnç normu 0.9 ohm olmalıdır. Aynı ikincil sargı ile yapılmalıdır.

Nasıl bobin ateşleme VAZ kontrol etmek,   bu işte profesyoneller isteyebilir. Tipik olarak, bu çalışma SRT gerçekleştirilebilir. Yüksek nitelikli uzmanlar yaklaşık yarım saat sorunu ortadan kaldıracaktır. ateşleme bobinini kontrol edilmesi, özel olarak tasarlanmış stand simüle dönme frekansı tramblera üzerinde gerçekleştirilmiştir. bobinin herhangi rotasyonda kıvılcım görünmelidir.

nasıl   Ateşleme bobini kontrol   Bu alanda hiçbir bilgiye sahip? Bu konuda bazı arabalar bulunduğu bir ampermetre, kullanmak için gereklidir gösterge paneli. ateşleme bobini arızalı olup olmadığını ampermetre iğne sıfır kalır. Gecikme değiştirmek için gerekli olmadan yeni bobini yüklerken Bu durumda, kutupları doğru unutma.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.