KanunYasal Uygunluk

Nasıl hizmet uzunluğunu hesaplamak veya kıdeme tümüne

Yani, bugün, vatandaşı olduğu uzunluğunu hesaplamak için nasıl anlamaya var. Ne alacak? Bu gösterge Ne birimlerinde hesaplanır? Her kişi için ilk etapta ne bakmak için? Neden bir çalışma deneyimi gerekiyor? Bütün bu göründüğünden daha kolaydır anlamak. Aslında, bir çalışma özelliği er ya da geç her karşı karşıya gelecek. Ama hesaplamalar yapılır nasıl belli değil hepsi bu.

tanım

hizmet süresi hesaplamak için, ne tüm hakkında anlamak gerekir. nokta bu özelliğin anlamadan doğru çalışmayacak fikirlerini eyleme dönüştürmesini olmasıdır.

Kıdem kişi bütün hayatı boyunca toplam resmen çalıştı zamanıdır. dikkate çalışma formel edildiği sadece dönemleri alınması. Olmayan bazı çalışma süreleri de kıdeme götürmeyecek. Bu çok önemli bir bileşenidir. Bununla beraber, söylendiği gibi, er ya da geç her vatandaşa uğraşmak zorunda kalacaktır.

önemli olan

Hizmet süresi göründüğü kadar zor değil hesaplayın. Ama neden bunu? süreciyle birlikte mutlaka her yaşlı insanı karşı karşıyadır. Bu bir pansiyonda oluşumunda önemli bir noktadır - nokta çalışma bileşeni altında olmasıdır. Yani kıdem vatandaşı ödenir ne hakkı olup olmadığını belirlemede rol oynayacaktır. Ve aynı zamanda emeklilik miktarını etkiler. Sonuç olarak, herkes kıdemi nasıl hesaplanacağını bilmelidir. Ne alacak? Hangi birimde hesaplamalar yapılmaktadır?

birim sayma

Aslında, her şey göründüğünden daha kolaydır. Eğer işinin deneyimini nasıl bulabileceğinizi düşünmeye vatandaşı ise, yılda taşı yürütmek için gereklidir. Sonraki aylar, haftalar ve günler geliyor. Ve başka bir şey. saat periyodu ölçülmez. Çoğu zaman, bu gerçekleşmesi için yıllarca sayar.

Örneğin, Rusya'da bir emeklilik için, iş deneyimi 7 yıl olmalıdır. Biz bir ömür boyu yazıldığında toplam rakam bahsediyoruz. sayıldıktan sonra ise hizmetin toplam uzunluğu sonucu daha büyük (veya eşit) bu göstergenin, sen her zamanki emeklilik alabilirsiniz. Aksi takdirde, vatandaş sadece asgari sigorta ödeme hakkına sahiptir.

kazanılmamış dönemleri

kesin olarak kazanılmamış dönemleri attı ne bilmeli bir kişinin bir kez ya da başka bir deneyim, hesaplamak edebilmek. Bu herkes dikkat etmelidir önemli nüans vardır.

kıdem olarak bugüne kadar kurulmuş mevzuatına göre sayılır:

  • askerlik;
  • 1.5 yıl (Karar) kadar çocukların bakımı;
  • dikkat gösterilmesi ve bakım yaşlı (80 yaş) için ya da devre dışı (1 ya da 2 grup);
  • eşleri ile savaş bölgelerinde kalış süresi.

Bu duruma göre, bu mümkündür, hatta bu durum kıdem hesaplanmasında dikkate alınması gerekir. Bu normal bir yasal olgudur. Rusya'da orada olmayan çalışma dönemi olan daha sık daha kullanılır.

Nasıl okumak için

hizmeti süresini hesaplayın kadar zor değil. Daha önce bahsedildiği gibi, o zaman ay, hafta ve gün içinde, yıl içinde tüm hesaplamaları yapmak gereklidir. Bu görev, çalışma kitabı gerçekleştirmek için yardımcı olur. Şimdiye resmen çalıştı her vatandaşı.

Nasıl çalışma kitabı için hizmeti süresini hesaplamak için? Belgeyi açabilir ve bazı şirketlerin işin tüm dönemlerini kadar ilave gerekir. Daha sonra, elde edilen miktarına iş deneyimi sayılır kazanılmamış dönemleri ilave edildi. Tabii ki, eğer varsa. Elde edilen değer, - bu gerekli bir ölçüsüdür.

SP

bazen deneyim göründüğü kadar kolay değildir bulabilirsiniz. Hayatta fikirlerin somut sorunlar resmen hiç çalışmamış olanların oluşabilir. Ya bireysel girişimciler. Sonuçta, bu insanlar istihdam kayıt yok.

Ama bu kişi emekli olmadan terk edileceği anlamına gelmez. iş yapmanın Dönemleri istihdam kayıt altına alınmasından aynı şekilde kıdem olarak mahsup edilir. Kişinin belli dönemlerde sahibi olduğunu belirten Mali İstihbarat Birimi sertifikasını almaya yeterlidir. Dahası, hepsi kadar ekleyin. IP iş yapmanın her döneminde toplamı - bu istihdam uzunluğudur. Bir önceki durumda olduğu gibi, sigara çalışma dönemleri hakkında unutmamak gerekir. Onlar da dikkate almak önemlidir.

hesap makinesi

Nasıl hastalık izni veya başka bir amaçla hizmeti süresini hesaplamak için? Bazen vatandaşın çeşitli etkinliklere nedeniyle görev ile o kadar kolay değil işlemek için. hesaplamalarda bir hata yapmaz% 100 için, bir özel çevrimiçi hesap iş deneyimini kullanılması önerilir. Onlar özgürce kullanılabilir ve problemler otomatik hale olmadan izin veren her biri pek çok vardır yarı zamanlı hesaplamasını çalışması.

bu hizmetlerin çalışma prensibi basittir. Kullanıcı gerekir:

  • (Çalışma kitabı için) operasyonun her dönemde uygun alanları doldurun.
  • iş yapma zamanı unutmayın. Kesinlikle böyle olursa böyledir.
  • eleme deneyiminin kazanılmamış dönemlerinin ilgili paragrafları seçin. çocuk bakımı söz konusu olduğunda aynı zamanda bir senaryo oluştu kaç kez böyle belirtmek gerekir.
  • düğme sayısını tıklayın.

Bundan başka, giriş sayısı verileri temelinde üretilecek. toplam çalışma süresi toplamı gösterilir. Şimdi belirli bir durumda iş deneyimini nasıl bulacağını açıktır. Önemli olan dikkatli istihdam dönemleri koymaktır. Aksi takdirde, bir çok hata önleyebilirsiniz. Internet hizmetleri ve online hesap makineleri büyük talep olmasının nedeni budur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.