SağlıkSağlıklı beslenme

Nasıl hakkını seçme - emziren anneler için Menü

emziren anneler için menüyü Çizim genç annenin önemli sorunlardan biridir. Hastanede Sağ özel doktor her zaman net değildir bebeği beslemek ve kendi diyet hazırlarken kurallarına, söyler genellikle. annenin beslenmesi dikkatle kontrol edilir doğumevlerinde, menü eski, hala Sovyet ilkesine dayalı ve ürünlerin çoğu yasaktır akrabalarını geçmesi edilir. Böyle ağır şartlar ancak allerjenlerin diyet dışında tutmak özen, anne de çocuk ne fayda görmeyenlere hala buna değer. Eğer teorik alerjileri provoke edecek tüm yiyecekleri vazgeçmek Ancak, kalan gıda kendilerini beslemek ve hatta imkansız gibi görünebilir. Çünkü vücut buna gerekli tüm vitamin ve mineralleri alır yiyecek, yani soberly çocuğun "yapıtaşlarını" mahrum etmek durumu değerlendirmek ve etmemeleri gerekir.

güç ilkeleri

Öncelikle emziren anneler menüsü için her zamankinden daha fazla besleyici olmalıdır. Bu sütünün kalitesi bebeğinizin sağlığı bağlıdır, bu nedenle diyet yeterli kalori annem değil, aynı zamanda çocuk için sadece olduğundan emin olun. Ayrıca, beslenme yemek yok, fraksiyonel güç ilkelerine bağlı tavsiye, ama açlıktan yok. daha fazla süt olacağını yüzünden, yemek tercihen en azından biraz hizmet veren ve bebek uyurken, rahat bir ortamda yemek öncesinde çok daha kullanışlı ve rahattır.

emziren anneler için menüler hazırlanırken hangi noktalara dikkat edilmelidir üçüncü önemli ilke, çeşitliliğidir. Aynı ürünlerin tüketimi diğer eser elementler eksikliğine yol açabilir, böylece emzirme sırasında tamamen bile kısa süreli mono- diyet terk için gerekli olan olacaktır. Böyle yiyecek bir yetişkin insan vücudu etkiler bebek için olduğu kadar korkunç olmayacak, o sonradan emzirme dışında kalmayı ve bebek mamasına geçiş olabilir. Hatta tamamen olamaz yasak yiyeceklerden vazgeçmek unutulmamalıdır, emzikli kadınlar en azından küçük miktarlarda anneler için her zamanki ürünlerini içermelidir menüsü. hassas çocuklarının tepki izlemek yavaş yavaş olmalıdır emziren anne için yeni menü öğelerini tanıtmak, yenilik arasındaki aralık en az 3-4 gün olmalıdır.

Özellikle dikkat, çünkü sonuçta üretilen süt miktarına bağlıdır vücutta sıvı miktarının, rejimi içme verilmelidir. Gün boyunca normal bir insan sıvısının 1.5 litre içmelisiniz, bir hemşire anne yaklaşık 2 kat daha fazla gerektirecektir.

Eğer ürün çıkarmanız gerekenler

emziren anneler için Menü bile düşük alkol içeriği ile, tüm alkol içeren içecek ve yiyecekleri giderilmelidir. Anne sütünden sayesinde bir madde kolaylıkla çocuğun vücuda girer ve en beklenmedik sonuçlara yol açabilir olduğunu. Bütün bu içecekler kafein ve merkezi sinir sistemini uyaran diğer maddeleri içerir çünkü Aynı zamanda doğal kahve, güçlü çay, çikolata ve kola terk etmek arzu edilir.

Önlemler süt tüketimi gelen, sınırlamak veya süt ürünleri yerine daha iyidir, süt ürünleri için alınması gereken tam yağlı süt tamamen terk edilmelidir. Ayrıca emziren anneler için menü lahana, kavun, salatalık, meyve ve sebzeler, turuncu ve kırmızı soğan, sarımsak, yeşil biber her türlü dışlamak gerekir. Ev yapımı turşu sınırlı miktarda yenebilir, ancak akut ve füme yiyeceklerden o kaçınmak daha iyidir. Şekerleme tüketimi nedeniyle koruyucu ve şeker dolu içeriğiyle minimumda tutulmalıdır.

Her şey size makul sınırlar uyması gerekir anlaşılmaktadır ve mandalina bir dilim zaman durumlar dışında, çocuğa büyük zarar neden olma ihtimali yasaklı bir gıda alerjisi olduğu ve anne. Tüm ürünler o zaman beriberi ve diğer istenmeyen sonuçlardan korkuyor olamaz, yavaş yavaş tüketilmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.