Gıda ve içecekYemek tarifleri

Nasıl fırında patates ile tavuk pişirmeye?

Tavuk fırında patates farklı şekillerde pişirilebilir. Her durumda, bu yemeğin çok doyurucu ve lezzetli çıkıyor. Bir akşam yemeği zaman ve para harcamak değil, size pişirin en kolay yolu sunuyoruz.

Detaylı tarifi: fırında patates ile tavuk fileto

Gerekli malzemeler:

  • Büyük taze havuç - 2 adet;.
  • Yüksek yağlı mayonez - 145 g;
  • Genç patates yumruları ortalama - 6-8 adet;.
  • büyük soğan ampul - 2 adet;.
  • yağ - 80 gr (bol yağlama formu için);
  • soğutulmuş tavuk - 500 g;
  • iyotlu tuz - 1.5 tatlı kaşığı;
  • Katı "Rus" peynir - 140 g;
  • yenibahar siyah - çeşitli schepotochek;
  • ilk küçük kaşığının - dereotu ve maydanoz Kurutulmuş.

et bileşenin işlenmesi

fırında patates ile tavuk soğutulmuş et ürününün en iyisini yapmaya. Bu kemikler ve cilt kurtulmuş olması gerekir, o zaman uzun ince dilimler halinde kesilmiş, iyice yıkayın. avans tuz ve biberi isteğe.

Sebze işleme

fileto için tavuk, fırınlanmış patates, daha besleyici ve lezzetli açıldığında, havuç ve soğan kafaları büyük bir sayı olarak ilave ürünler, ilave edilmesi tercih edilir. Onlar patates yumruları ile soyulmuş ve daha sonra ince dilimler ve halkalar halinde doğrayın edilmelidir. Ayrıca rendelemek için gereken peynir ince bir rende üzerinde.

oluşturan yemekler süreci

fırında patates ile tavuk pişirmek için, 5-7 santimetre kenarlı bir cam (seramik) kase kullanmak arzu edilir. Bu nedenle, cömertçe sonra hafifçe eritilmiş tereyağı (tereyağı) yağlamak ve gerekli yüzey şekli, ince dilimler halinde kesilir havuç tabakası üzerine koyun. Bundan sonra bitkisel tat tuz ve yenibahar gerektirir. Ardından, bir kapta doğranmış patates ve soğan koymak gerekir. Bu içerikler de serpin önerilmektedir İyotlu tuz ve karabiber.

Bütün sebze şeklinde cam katmanları ile kaplı zaman, alıp beyaz kanatlı olabilir. Bu bir tabaka, ve daha sonra doyma yüksek yağlı mayonez konumlandırılmalıdır. Bu çanak sonra kurutuldu dereotu ve maydanoz lezzet gereklidir.

Gıda ısıl işlem

Tavuk patates yaklaşık 50 dakika boyunca bir fırında pişmiş. Maksimum sıcaklıkta tercihen bir yemek pişirme. Bu durumda, bulaşık hafifçe çıtır hale gelir. Kabine duhovochnogo, sebze şeklini almak ve et her zaman rendelenmiş peynir kalın bir tabaka ile kaplanmış olmalıdır önce Aynı zamanda bir saat dörtte dikkati çekiyor. yemeğin yapacak bu ekleme sadece ağız sulandıran kapaklı çok zengin, ama aynı zamanda güzel.

Nasıl masaya getirmek

tavuk patates fırında zapechetsya sonra, bıçak vasıtasıyla parçaya bölünmüş ve daha sonra plakalar içinde yayılması gerekir. Böyle bir doyurucu sıcak yemek buğday ekmeği, taze otlar yanı sıra turşu ve salamura domates uygulanması tavsiye edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.