BilgisayarlarDefterler

Nasıl farklı şekillerde TV'ye bir dizüstü bilgisayardan bir görüntü aktarmak için

Bazen bir ihtiyaç olduğu olur TV'nize bağlamak laptop. Ne işe yarar? Bu ev kullanıcıları etmekle ilgilenmektedir. Onlar büyük ekran, film ve oyunlarda fotoğrafları görüntülemek için tandem TV ve dizüstü bilgisayar kullanın. daha kolay ve hızlıdır büyük ekranda gibi birçok iş için yap.

Ama herkes doğru TV'ye bir dizüstü görüntü aktarmak için nasıl bilir. bunu duymak ilk kez bir çoğunluk.

TV ve dizüstü bilgisayar arasında bağlantı kurmak için çeşitli yolları vardır. Sonraki tüm bu yöntemleri anlatacağız.

kablosuz olarak aktarın

Varsa, sadece TV ve dizüstü vardır, ancak o zaman umutsuzluk yok, doğru kablo değildir. planlarımızı gerçekleştirmek Can. Ama nasıl teller olmadan TV'nize dizüstü görüntüleri aktarmak için? Ek bir yönlendirici ve bir dizüstü bilgisayarda yüklü olmalıdır özel bir program, gerektirecektir Bunu yapmak için. Önemli! Televizyon yönlendiriciye bağlı, ama ondan önce o Wi-Fi-cihaza bağlanmak için yeteneği vardır emin olmak gerekir edilmelidir.

bağlantı kuruluyor. adım kılavuz adım

  1. yönlendiriciye TV'ye bağlayın ve aslında bağlandığından emin olun.
  2. yönlendirici ve laptop Wi-Fi üzerinden bir bağlantı kurmak için.
  3. TV ile bir bağlantı kurarak, Windows Media Center Extender benzer bir dizüstü programı çalıştırın.
  4. Drag ve Medya Merkezi'nde dosya bırakın ve TV'nizde izlemenin keyfini!

Nasıl bir dizüstü bilgisayardan bir görüntü aktarmak için bir TV Elma?

Bu durumda, TV ekranında video akışını iletecektir bir cihaz gerekir. Apple TV denir. Özel bir kablo ile ve sonra bir Wi-Fi ağına bağlanıldı. Sonra Apple TV üzerinden video ve görüntüleri izleyebilirler.

Nasıl HDMI kablosu ile TV'ye bir dizüstü bilgisayardan bir görüntü aktarmak için?

Bu tür bir veri iletim yöntemi, en yaygın olanıdır. Bu sebeple bileşik, yüksek kaliteye sahiptir. bu bir kabloda karakterize resim değil, aynı zamanda ses sadece geçirilir.

Modern dizüstü bilgisayarlar ve televizyonlar liman HDMI ile donatılmıştır. HDMI konektör üç tipi vardır:

  • A. Tip ayarlı en TV'lerde
  • Daha küçük konnektör kullanan dizüstü bilgisayarlar ve kameralar için HDMI mini- Tipi B. -
  • dijital kameralar, akıllı telefonlar ve tabletler için tasarlanmış Tip C, mikro HDMI,.

konnektörleri bu tür tüm adaptörleri sayesinde kombine edilebilir. Bazı fiş doğru uymazsa Yani değil umutsuzluk.

HDMI kabloları iki tip ne olduğunu bilmek de gereklidir:

  • Standart, çözünürlük piksel ve 74.5 MHz frekansı Video 720h1080 iletmek için.
  • Yüksek hızlı, çözünürlük 1080h2160 piksel ve frekans 340 Mhz ile görüntüler için.

Yani, bulunan gerekli kablo ve gerekli bağlantıları vardır. Nasıl HDMI üzerinden TV'ye bir dizüstü bilgisayardan bir görüntü aktarmak için? Çok basit!

iki cihazı kapatın ve onların kablo HDMI bağlayın. Sonra TV ve bir dizüstü bilgisayar ve açın. İşletim sistemi yüklü iken, Televizyon, sen yazıyı görebilirsiniz yokluğunu veya zayıf sinyal.

Uzaktan TV menüsünü açın ve HDMI cihazı seçin kullanma. Uyarı! Tam olarak doğru soketine bağlı olan bir cihaza ihtiyacınız olanı seçin! Doğru şekilde yapılırsa, televizyon çalışan bir dizüstü tablo gösterecektir.

Herşey! Şimdi büyük ekranda oyun, saat film ve fotoğrafların keyfini ve kalitesini keyfini!

TV'de görüntü görünmüyorsa, dizüstü masaüstüne sağ fare düğmesine basın. Açılır menüden "Ekran Çözünürlüğü" i seçin. Bir pencere ayarları ile görüntülenir. "Görüntü" den "Çok Monitor" seçiniz. çözünürlük otomatik olarak ayarlanacaktır, ancak beğeninize değiştirilebilir. "Birden görüntüler" in o "1 ve 2 yinelenen masaüstü" kurmak için gereklidir. Tüm bu yapılan sonra görüntü TV'de görünmelidir manipüle.

Windows 10 işletim sistemi için Ekran Kurulumu

Birçok kullanıcı uzun önceki sürümlerden önemli ölçüde farklıdır son OS, keyif aldık. Nasıl HDMI, Windows 10 ile bir televizyona bir dizüstü bilgisayardan bir görüntü aktarmak için?

Bu işletim sisteminin kullanıcıları için, bir dizüstü bilgisayar ve TV ekranının bağlantı yalnızca ayarlarında değişiklik gösterir.

Bunu yapmak için, bulmak ve bölüm "Ekran Ayarları" açın. Pop-up pencere ek parametrelerle. Burada "birden fazla ekran bağlanması" seçin. "Kaydet" i emin olun. Çözünürlük ayarı aşağıdaki paragrafta ile yapılır. Burada kendi takdirine optimum monitörü seçebilirsiniz. Daha sonra "Uygula" yı tıklayın. Ayrıca, TV ekranında "fit" görüntü, yakınlaştırabileceğiniz. Bu özellik, tüm dijital TV için mevcuttur.

TV ve diğer cihazlar arasında bağlantı kuruluyor

Yani, bir televizyona bir dizüstü görüntü aktarmak için nasıl, şimdi açıktır. Ama ne tabletler ve akıllı telefonlar kullanıcıları hakkında?

özel bir şey de vardır. TV Wi-Fi desteği veya bağlı bir Wi-Fi-yönlendirici varsa, o zaman onun arasında kablosuz bağlantı kurmak ve akıllı telefon kolaydır. Bu cihazda, karşılık gelen bağlantı elemanları üzerinden bağlı olan bir HDMI kablosu kullanılarak olabilir.

Şu anda, teknolojik ilerleme gelişmeye devam eder ve yakında tüm destek fonksiyonları ile televizyonlar olacaktır. Ve sonra bir televizyona bir dizüstü bilgisayardan bir görüntü aktarmak için nasıl soru sorun değildir. Ve herkes büyük ekrandaki görüntülerin keyfini mümkün olacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.