BilgisayarlarDefterler

Bir dizüstü "Lenovo" açmayın: Nedenler ve Çözümler

Bilgisayarlar - bu kullanıcılar için sonsuz bulmaca var. Çok zor bu olmadığını tahmin etmek ya da bu makinenin uzun süre iyi çalışır. başarısızlıkları ve arıza itibaren mükemmel değildir. Ne laptop "Lenovo" açılmıyor keşfetti eğer, yapılması gereken? bu olabilir Neden? En iyi tavsiye ve öneriler aşağıda sunulacaktır. Bütün bu çok zor değil anlamak eleme eylemi eğer. Oldukça sık, kullanıcıların hemen servis merkezlerine laptop taşırlar. Bunu yapmak, gerekli değildir. Sorun dışarıdan yardım almadan çözülebilir olması muhtemeldir. Peki seçenekler var?

pil yok

Bir dizüstü açmayın "Lenovo"? Cihaz batarya basitçe yoktur olasıdır. bir tel ağı üzerinden bunun bağlamadan cihazı kullanarak söz konusu olduğunda bu hizalama ilgilidir.

Hızlı ve kolay durumu düzeltmek için. Sadece alt kısmında, pil, dizüstü içine yerleştirin. kullanıcı özel bir niş panelini göreceksiniz. Bu laptop eksik parçası yerleştirilir. Sonra bir cihazla işlerine devam edebilir. Toplam hayır? Do cesaretini! seçenekler çoktur!

pil şarjı

Pil takılı olup olmadığını nasıl "Lenovo" dizüstü açmak için ancak cihaz hala çalışmak istemiyor? Biz hiçbir pil olduğunu dışlamak olmamalıdır. Bu durumda, ağda bunların herhangi bir ek dahil edilmeksizin bir dizüstü bilgisayar için çalışma çalışmaz.

bir makine adanmış güç kablosuna bağlamak için yeterli olacaktır ve daha sonra yuvaya yerleştirmek. Ve sonra - biraz daha bekle. dizüstü ön paneli, pil bir yükü gösterecek şekilde ışık yanmalıdır. Biraz (genellikle birkaç saat) bekleme - ve ek teller "Lenovo" ile çalışmak olmadan mümkündür. Bununla birlikte, uzun pil tekrar şarj gibi. Uygulamada görüldüğü gibi, 4 saat boyunca bir ortalama yüke sürer.

gıda

Bir sonraki nedeni ile durumun biraz benzer dizüstü pil. Dizüstü açmak reddediyor? Biz hiç güç kaynağına bağlantı yokluğunu ortadan kaldıramaz. Neden bu hizalama ayrı öğeyi tahsis edilir?

Bazı dizüstü bilgisayarlar "Lenovo" pil yerleşik donatılmıştır gerçeği. Bu alt panelin altında bulunan ve sadece böyle kaldırılamaz. Bu durumda, güç kablosunu bulup takın önerilir. Ve sonra - cihaza takmak için.

gücün yokluğunda durumda, makine açmak ve çalışacaktır. İlerleme hala var? bir dizüstü bilgisayar "Lenovo" açmayın? diğer durumlar ne olur? Nasıl onlarla ilgilenmeye?

tel

Örneğin, her şey güç kablosunu zarar olabilir. Özellikle bu durumlar eski dizüstü bilgisayarlar için geçerlidir. Cihaz güç tel sıklıkla kullanılmaktadır Veya / kenetlenmiş / dış etkilere maruz bırakılır. kullanıcıya benzer bir sorun teşhis çok problemlidir.

Benzer bir güç kablosu varsa, bir dizüstü bilgisayara bağlayın ve sonra tekrar girişimi açmak için önerilir. Aksi takdirde servis merkezi, "Lenovo" tüm bileşenleri ile birim almak daha iyidir. hızla sorunla başa çıkmak Orada yardımcı olmak.

Başka bir alternatif - Belirli modelin dizüstü güç sağlayan yeni bir tel satın. Yeni bileşen% 100 çalışacaktır. Uygun olarak, bilgisayar açar. Ya bile tel ilerleme değiştirdikten sonra yer almaz?

dizüstü konnektörleri

bir dizüstü bilgisayar "Lenovo" açmayın? Nasıl bu durumda olması? daha önce sıralanan seçenekler hariç tutulduğunda, diğer nüansları dikkat etmek gereklidir. Örneğin, cihazın fiş konektörü.

Aslında dizüstü bilgisayarlarda bazen yuva hasarlı olmasıdır. Bu neden yeni bilgisayarlarda pratikte imkansız olduğunu ve artık eski cihazlar söz konusu olduğunda bir yere sahiptir.

Doğru servis merkezi sorunu "Lenovo" yardımcı olur. Orada sadece konnektörleri işinde olmadığını anlamak için yardımcı değil, aynı zamanda onları tamir olmaz. Sadece bazı durumlarda, yeni bir dizüstü bilgisayar satın almak zorunda.

ekran kartı

Başka hangi seçenekler olabilir? Yukarıda belirtilen bütün durum - Bu çok yaygın bir olgudur. Ama çok hızlı bir kural vardır. Ne laptop "Lenovo" eğer siyah ekran sorunları? Bir bütün olarak cihaz ile neler olup bittiğini dikkat etmek önemlidir.

Örneğin, soğuk çalıştığında. Ve tamam - gürültü yüksek sesle, onun işlevleri gerçekleştirir. Aslında, laptop açık ama ekranda görüntü yok edilmektedir. Nasıl sonra olmak?

Bu ekran kartı incelenmeye değer. O arızalı olması muhtemeldir. yerine dahil PC veya dizüstü siyah ekran - oldukça yaygın bir fenomen olduğu zaman bir ekran kartı ile sorun. teoriyi test etmek için iyi Cahil kullanıcılar, servis merkezi, "Lenovo" hizmetlerini kullanmak. Kolayca laptop diğer parçalara zarar verebilir çünkü. Ekran kartı sorunu onarılması veya değiştirilmesi sonra kendini dışlamak gerekir.

rasgele erişim belleği

bir dizüstü bilgisayar "Lenovo" açmayın? Ne yapmalı? Bu durum nedeniyle çatışma ekipmanına dahil değildir. Örneğin, bir video kartı ve RAM için. Hatta "RAM" kırdı. Eski dizüstü bilgisayarlar veya bir ölçüde modifiye edilmiş olanlar için haberleri. Özellikle kullanıcı el "demir" cihaz parmaklı zaman.

Sorun bellekte ise açıldığında Kural olarak, dizüstü belirli bir sinyal verir. Bunu duymak değil imkansızdır. Her şey çözer veya bir dizüstü bilgisayar onarım (PC bir servis merkezine atıfta sonra bir çalışma gadget almak) veya yeni bir cihaz satın.

BIOS

Hangi şartlar "Lenovo" performansını etkileyebilir? Çok belirlenen problemin nedenleri. Ve onlara göründüğü kadar kolay değildir kendini tanımlar. Eğer bir dizüstü "Lenovo" çalışmak istemiyorsanız nasıl olunur? monitörü açın, ancak "demir" şeyin yolunda birlikte, güç kablosu, konnektörlerini ve pil de normaldir vermeyin. Neden sorunu ortadan kalkmaz?

Bu muhtemelen bilgisayar sistemi biriminde her şeyi söyledi. Anormal veya hasarlı BIOS genellikle kullanıcılara pek çok soruna getiriyor. Bilgisayar böyle bir durumda dahil edilemez, sadece kendiniz kapalı yeniden ve cihazın çalışması sırasında gerçekleştirilmiştir saklarlar.

ancak o zaman yeniden ve "bios" yeniden yardımcı olur. Genellikle bu sistem yöneticileri yapan, hem de servis merkezlerinin çalışanları. ortalama kullanıcı bağımsız BIOS ile iletişim kurmak için tavsiye edilmez. Beceriksizce çizilmiş yeniden yükleme dizüstü "Lenovo" yararsız bir metal yığını çevirmek mümkündür. Neyse ki, bu çok nadiren gerçekleşir.

sabit disk

Ayrıca dizüstü "Lenovo", dahil yüklenmemiş olduğunda veya tekrar olmasına rağmen sürekli çalışan, bazen olur. Sonra sabit disk performansı emin olmak istiyorum. Bu dosya eksikse veya ayarsız, şaşırtıcı bir şey dışında. Aslında, gadget çalışır, ancak hiçbir yerde işletim sistemini yükleyin.

Son derece nadir bir fenomen. İyi bir servis merkezine başvurarak teşhis. Bu durumda Dizüstü düzgün çalışması sabit disk ek gerekir. İşletim sistemini yüklemek için daha sonra cihazla orada denenir. Pekala? Sonra laptop bütünlüğü ve gelecekteki çalışmaları hakkında endişe olamaz. Hala sonuç? bir dizüstü bilgisayar "Lenovo" açmayın? Belirli durumlar hariç değil. Ne özel? Başka ne kullanıcılara dikkat etmek önerilir?

Açma-kapama

Bazen bilgisayar veya dizüstü kapatıp açık olup. Ya sürekli yeniden başlatılır. Bu gibi durumlarda korkmak için gerekli değildir. Soğutucunun çalışmalarına dikkat etmek gereklidir. İşe veya normal çalışmıyor?

dizüstü "Lenovo" (ya da herneyse) yeniden doğmuş veya kalıcı kendiliğinden kapalı başlarsa Her durumda, bu suçlama banal ısınma donanımları sonucuna varılabilir.

Çeşitli nedenlerle oluşur. Bunlardan biri - tıkanmış soğutucu. Herhangi dizüstü zaman temizlemek için zaman gereklidir. Ve soğutucu cihaz da. Aşırı ısınmayı ortadan kaldırmak için mümkün olan tüm eylemde gereklidir. Örneğin, fan temizliğinin yapılması ve hatta değiştirmek için. Ayrıca bilgisayarın pozisyonuna dikkat - bir dizüstü böylece soğutucu oksijen erişimin engellendi olmamalıdır. Bütün bu gadget performansını dönmek için yardımcı olacaktır.

ekran

Bazen sorun dizüstü ekranda bir arıza olduğunu. Teorik olarak çalışacaktır ancak burada kullanıcının gördüğü asla bir görüntü. o ekrana zarar söz konusu olduğunda, bir dizüstü bilgisayar "Lenovo" ekran yenisini ayarlamak için gereklidir. Bu yalnızca servis merkezlerinde yapılır. Ve sonra her zaman değil.

Çoğu zaman, sadece bir gösterge yetmezliği olan yeni bir dizüstü bilgisayar satın almak zorunda. "Lenovo" ya da örneğin ASUS, - Bir cihaz olduğu şirket fark etmez. tüm dizüstü bilgisayarlarda hasara neden olan asıl şey aynıdır.

Şimdi dizüstü "Lenovo" neden çalışmadığını biliyoruz. monitörde açmayın, sistem yeniden veya başka bir aygıtı yetmezliği vardır edecek - farklı durumlar olarak kabul edildi. Böyle bir senaryoda Yardım servis merkezleri her zaman gerekli değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.