ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Doğru genleşme tankı seçimi

Herhangi bir ev ısıtma sistemi soğutucu akışkanın belirli bir miktarıdır. Elbette fizik, liseden beri hepimiz ısıtma sıvılar aynı anda genişleyen, hacim artışı zaman biliyoruz. Bu ek hacim aksi takdirde sistem bir boru bomba gibi bir şey olacak, bir yere yerleştirilmelidir. Patlama riskini önlemek için, ortaya çıkan aşırı sıvı düşmek özel genleşme tankı kullanın.

Boyut uygun genleşme tankı ayrı ayrı her durumda seçilmelidir. Biri ya da başka bir sisteme soğutucu toplam miktarına bağlı olacaktır.

Modern kombilerde böyle kapasite durumda yerleşiktir. metal muhafazası altında gizlidir çünkü o hemen sahipleri fark etmedi. hacmi dengeleme tankı gibi kazanlar 12 litrelik bir ortalama ulaşır. Yapımcılar kendileri cihazda hesaplanır odası, yaklaşık boyutunu biliyorum, bu yüzden onların genleşme tankı kurdu. Bu sıvının artan hacmi için belirli bir rezerv alanı vardır. dahili ısıtma için genişleme kabının, duvara monte edilen bir büyütülmüş ya da daha fazla hacim kapasiteli modeli ile ikame edilmiş olabilir.

ne tür cihazların

1. Daha önce, en yaygın modeli genleşme tankı açık tip ısıtma sistemleri oldu. Çalışma prensibi, bir kapak ya da bir kaynaklı boru kapasiteli tavanın faaliyetinden benzerdir. fazla suyun yükseltilmiş sıcaklıklarda içinden akar ve kazan kapalı olduğu zaman, örneğin, soğutma suyu soğutma, bu sisteme geri gider. Genellikle açık havuzlarda bir taşma yerleştirilmiş - en az bir boru. aşırı soğutma ile bunun içinde (genellikle kanalizasyona) çıkarılır. sahipleri genellikle en yüksek noktada sistemin "taşma" ayarı, hatta genleşme tankı olmadan mal oldu. Sen boruların su yeterli kaynağı sağlamak için, bu durumda takip etmek gerekir. Böyle bir modelin bir dezavantajı, tankın aşınma ve hava ile temas halinde soğutucunun büyük bir buharlaşmasıdır. Tankların bu tür avantajı basit bir tasarım ve düşük maliyetli yüklemesidir.

2. Mevcut modeller kapalı favorili ile donatılmıştır. Bu tür bir genleşme tankı iki ısıtma boşluklar oluşur. Bunlardan biri soğutucunun dolaşımı için tasarlanmıştır ve ikinci hava veya nitrojen ihtiva eder. Soğutucu hacmindeki azalma veya artış gerilir Bölünmüş boşluğu özel membran. Bütün sistemde basınç hemen hemen değişmeden kalır. Böyle bir genleşme tankı bazı avantajları var - buharlaşma olmaz soğutucu, mutlaka sistemin en üstünde bir tankı koymaz. polbaka gazının tankı alır çünkü bu tasarımın dezavantajları, yüksek fiyat ve büyük miktarda vardır.

Gerekli genleşme tankının optimum miktarını hesaplamak için, soğutucu 0.08 miktarını çarpın. Böylece sistem 100 l sıvısı genleşme tankı için ısıtılması, en az 8 litre için gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.