ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Temizleme ve klimalar yakıt ikmali

Klima - çok kullanışlı bir cihaz. özellikle uzun mesafelerde araba seyahati, içinde Onun sayesinde, daha rahat ve kullanışlı hale. Ev aletleri, sıcak ve bunaltıcı günlerde konfor sağlar. Ama tıpkı diğer cihaz gibi, düzenli bakım ve onarım gerektirir. Periyodik temizleme ve klimanın yakıt ikmali. Bu hizmet uzmanı servisler sağlanmaktadır. Ama bazı bilgi ve bütün bu işlemlerin becerileri altında, hızlı kendi ellerini gerçekleştirebilir.

klimadan koku nedenleri

et temizlenmesi gereken olması, hava kanallarının karakteristik koku raporlayabilir. Bu fenomen için çeşitli nedenleri vardır. Çoğu zaman, klima bakteri ve küf buharlaştırıcı üzerinde oluşumuna bağlı kokuyor. Cihaz ısıtıcı ünitesinde bulunan buharlaştırıcı, havayı soğuduğunda, hava ile birlikte toz ve kir toplar. Aynı zamanda, hava kanallarında yoğunlaşma. hava kanalı ve yoğunlaşma ek olarak, içinde, hem de evaporatör üzerinde görüntülenir. Nemli - koku kaynağı olan çeşitli mikroorganizmalar, üremesi için mükemmel bir ortam.

Yöntemler ve temizlik için çalışmalar türleri

kremi temizleme işlemi, kimyasal veya mekanik olabilir. En basit kimyasal işlem sprey veya köpük temizlik ürünleri kullanılmasını içerir. Hep dezenfeksiyon için o sadece ilk uygun unutulmamalıdır. Tedavi kendisini sadece köpük formülasyonlarının kullanımı ile yapılmalıdır. Mekanik işleme kimyasal hazırlıklarından çalışma beklenen neticeyi vermedi durumlarda uygulanır. Mekanik yöntem çok daha karmaşıktır. Bu evaporatöre ortadan kaldırılması için. sökülüp beri Ayrıca, gerekirse ve klimayı yakıt ikmali yapılabilir.

Kimyasal işleme ve gerekli hazırlıklar

Eğer iklim sisteminde bakteri ve küf bir koloni kazanmak ve kokusunu çıkarmak hangi vasıtasıyla üreticilerin büyük bir kitle var. Çoğu zaman bu dezenfektan veya köpük belirli bir uzunlukta bir tüp ile klima temizlemek için püskürtür.
ilaçlar satın alındığında, temizlik işlemini gerçekleştirmek mümkündür. aşağıdaki gibi bakteri iklim sisteminin işlem gerçekleştirilir. Bir araba, ilk iş motoru bitki ise, klimayı dahildir ve kapasitesini tam olarak devridaim modunu başlatmak. Aerosol hava giriş borusu olan ön yolcu koltuğu, yakın ayarlayabilirsiniz. Bu ilacın atomize başlatmak için sadece kalır. Tüm pencere ve kapılar kapalı olmalıdır. Ayrıca belli bir süre beklemek gerekir. Genellikle bekleme süresi paketi üzerinde gösterdi.

Ardından klimayı kapatın ve iç veya oda iyice havalandırılmış. bir köpük halinde, kaldırma polen filtre. Arabanın bazı modellerde sadece soba üstünde. Köpük ambalaj boru aşınma kutu Sonraki. Bu evaporatör üzerinde köpük girişini engellemek amacıyla yapılır. Daha sonra, bu bileşim, kanalların tümünü doldurmaya gereklidir. Buna ek olarak, köpük drenaj delikleri ile tatbik edilebilir. Ardından, talimatında belirtilen bir süre sonra, kremi başlamış ve çeşitli modlarda yaklaşık 10 dakika sürmesine izin verilir. Bundan sonra iyice kabin veya oda havalandırın.

mekanik temizleme

Bu prosedür özel araçlar ve malzemeler gerektirecektir. Bu tür bir işlem gerçekleştirilir ve soğutucu araç klima yakıt ikmali kanama, her bir meme temizlenir ve bütün çamaşır edilir. İlk adım evaporatöre almak için panoya sökülmesi edilir. Sonraki Sistem soğutma boşaltıldı. Bazen tank klima evaporatöre almak için soba kaldırmak için gereklidir. Daha sonra, her sensör ve ısı değiştirici ile ilgili radyatöre uzanan bir boru çıkışı ayırın ve yavaşça radyatörü çıkarın. öğe kendisi iyice su ve sabunla yıkayın edilmelidir. Sonra dizildi hepsi toplamak ve kompresörde yağını değiştirmek için sadece kalır. Sen klimayı doldurulması gerekebilir.

Neden cihazı doldurmak?

Bu soru genellikle bu tekniğin cihazla aşina olmayan sıradan insanlar tarafından istenir. Ve üretici zaten üniteyi sıkışmış çünkü neden, doğru mu? Ek yakıt ikmali yeni klimalar için gerekli, ancak zamanla soğutucu bırakır değildir. sızıntısına neden hatalı montaj, çeşitli mekanik hasar boruları ya da tüpleri olabilir. Bu değil sadece doğrudur otomotiv klimalar, aynı zamanda yerli bölünmüş sistemleri için. Çoğu zaman, çünkü soğutucu aktığı titreşim önleyici elemanları ve bağlantıları, daraltabilirsiniz aşırı ısınmayı kompresör yol problemleri. Parçalar birbirlerine karşı ovmak. Çoğu zaman, onlar iyice silinir ve daha sonra özel bir gaz sadece havada kaçar.

Freon sızıntı sonuçları

soğutucu miktarı azalır veya bütünü ayrıldığında, onu artık işletim cihazında açık ve kapalı hava arasındaki farkı hissediyor. dolgu biriminin olmadan havayı soğutmak mümkün değildir. birimini yakıt ikmali sorunu çözmeye yardımcı olacaktır. Ama önce sızıntısı nedenini aramak gerekir. Bunu yapmazsanız, o zaman bir süre sonra soğutucu tekrar bırakır ve iklim sistemi çalışmamaya başlıyor.

410-m Freon ile çalışma

Freon R410A işareti iki bileşenden oluşur. Onun fiziksel özellikleri diğer soğutuculardan farklıdır. Farklar - kaynama noktası. Bu nedenle saç kremi Freon 410 yakıt ikmali kendine has özellikleri vardır. Sıvı ve gaz formunda kullanılabilir R22 bileşeni işaretleri aksine, R410, sadece sıvı halde vidalanır. Bu birine birinin bir oranda bir karışım olarak iki bileşenin oranı sağlamaktadır. Bu soğutucu daha iyi bir performansa sahip olacak nasıl. Yakıt doldurma kendi ellerinizle klimayı aşağıdaki gibidir. İlk adım servis noktası cihazı özel manifoldu bağlamaktır. Daha sonra, soğutucu tamamen devreden boşaltılan. Daha sonra devre boşaltılır ve bu halde bir süre tutulur. Bundan sonra, cihaz, ağırlıkça ile şarj edilir.

Freon-410 kullanılarak yakıt ikmali

Yakıt doldurma kremi Freon-410 önerilmez. HVAC ekipmanları üreticileri, gerekirse yeni bir sistem tekrar enjekte edilebilir sonra tamamen tüm soğutucu çukur ve tavsiye edilir. Ancak, bu konuda pek çok anlaşmazlıklar vardır. HVAC teçhizat hizmet yapan bazı şirketler yakıt ikmali sunan onarım maliyetlerini en aza indirmek için. Yüzde 20 geçmeyen sızıntı durumunda üretilir. bilmiyorum Babbitt kuralları. Ve bu döngü ve çevrede basınç tarafından belirlenir. Buradan o klima profesyonellerin bakım emanet etmek daha iyidir izler. o freon da eski Freon tam çekilmesi ile yapılabilir 410 dakika ise, araba klimayı Yakıt ikmali.

özet

Modern klima ekipmanı, bağımsız bir şekilde çalıştırılabilir. Ancak, tüm sorunların elle çözülebilir unutmayın. Örneğin, muhtemel temizlik ve uygun bir soğutucu madde ile dolu ise klimanın yakıt ikmali olan. Ama daha ciddi sorunlar gerektiği yalnızca profesyoneller yürütmek için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.