OtomobilArabalar

Nasıl ellerinizle arabada klima doldurmak için? Ne kadar sıklıkla arabada klima doldurmak? Nerede arabada klima ile doldurabilir?

Autoconditioners - Bugün sadece lüks ama kabinde olumlu mikroklima sorumlu olan aracın gerekli bir cihaz değil. değil iklim kontrollü eğer Hemen hemen tüm modern modeller, arabalarla geleneksel klima donatılmıştır. Araç sıcak ve nemli havalarda, böyle bir cihaz olmadan sürücü ve yolcuların yeterince zordur taşımak çünkü Aksi takdirde, bu sistemi daha da yükleyebilirsiniz.

Savvy araba sahibi değil sadece cihazın temizliğini nasıl gerçekleştirileceği bilmelidir değil, aynı zamanda şu şekilde kremi doldurmak arabanızda. Bunu yapmak için, o kirlenmeyi ve elektronik bileşenlerden zarar görmesini önlemek ve bağımsız olarak bu arızaları gidermek istiyorum teknikler ve yöntemler kendi sistem ve mekanizmaların temel parçalarını anlamalıdır.

Neden arabada klima ihtiyacım var

arabada sürücü ve yolcuların rahat bir devlet oluşturmak için, birçok üretici ek sistemler yükleyin. Onlar araç ve mekanizmaların ana bölümünü girin. Onlar kesinlikle klima içermelidir. araç çalışır ve yaz aylarında sıcak hava dalgası sırasında sürücünün rahat devlet sağlar klima - Bir elektronik cihaz ile temsil edilmektedir. Bu sorun yaşamadan bir aracı çalışmasını sağlar. Buna ek olarak, iklim sistemi:

 • aktif parti kokuların girmesini araç iç korur;
 • Bu araçta en uygun nem şartlarını muhafaza eder.

Ben Kendin hizmet edebilir

Böyle bir sistem ile çalışmak oldukça kolaydır. Bu amaçla, ilgili talimatlar hakkında bilgi almak için gereklidir. O arabada klima doldurmak gerekir ne sıklıkta klima, temizlik yöntemlerinin teknik parametrelerin kullanılması yanı sıra bilgi hakkında genel bilgi tanımlar. Kural olarak bu talimatlar temellerini kapsamaktadır. Ve birçok sürücülerin o zaman hizmetlerinde araç bakım maliyetlerinden tasarruf edin, çünkü ellerinle arabanızda kremi nasıl doldurulacağı endişe ediyor.

Böyle bir operasyonun inceliklerini anlamak önce, cihaz genel olarak nasıl çalıştığını anlamak için gereklidir.

Çalışma prensibi

Onların tasarım özellikleri autoconditioners göre pratik olarak geleneksel bir buzdolabından farklı değildir. boyutunda tek fark.

Ana parça ve mekanizma sistemi şunları içerir:

 • bir kompresör;
 • yoğunlaştırıcı;
 • evaporatör;
 • valf;
 • yönetimi;
 • karayolu.

Sistem soğutucu dayanmaktadır - Freon. temel çalışma prensibi freon hattı sistemi, birbirine bağlayıcı parçaların formundaki bir kapalı devre içinde hareket etmesini sağlar. Bir şekilde, yüksek basınçta, hareketli ve diğeri, - düşük altında. Bu motor ile tahrik basınç kompresörü yaratır. Bu nedenle, yüksek basınçlı hattı ile kondenser freon yönlendirilmektedir. Burada gaz yoğunlaştırılır ve sıvı hale gelir. Bu nedenle kontrol valfı (buharlaştırıcının sıvı soğutucu beslemesini ayarlayarak) aynı hat boyunca hareket etmeye devam eder. ölçüde üzerinden araç iç kısmından ısı mekanizması buharlaştırıcıya sıvı soğutucuyu geçer. buharlaştırıcıya Freon sonraki teslimat püskürtülür mekanizma ile. İşte yine bir gaz haline gelir ve ısıyı emer. Bu nedenle, kompresöre verilen soğutucu düşük basınç hattı olan ve döngü tekrarlanır.

Neden kremi doldurmak arabanızda

Aslında zamanla Freon sisteminden sızıntı olmasıdır. Ortalama, normal işlem üzerinde bu oran toplam en az 15% 'dir. Ne kadar sıklıkla arabada klima doldurmak? Her üç yılda sistemin kendi zamanında değiştirilmesini alır. boru ve bağlantı deformasyon varsa, gerektiğinde ihtiyaç arabada klima doldurun. pahalı onarımlara yol açabilir madde bozulduğu sistemin tam veya kısmi kaybı sonucunda.

İklimlendirme aygıtı doldurma ekipmanları

Sürücünün yöntem ve soğutucu sızıntısı tespit sisteminin yolları bilirler olmalıdır. Eğer iklim sisteminin yetmezliği tanısı olsaydı, zamanında ihtiyaç ve derhal cihazın eski bileşenlerinin tam veya kısmen yerini alan soğutucu miktarını karşılamak için tüm önlemleri alıyoruz.

R12 (1992) ve R134a: Daha önce, soğutucu aşağıdaki türlerde kullanılır. Düzgün uygun soğutucu numarasını seçmek için, sen kaputun altında bakmak gerekir, genellikle bu tür bilgileri orada içerebilir. işaretler yoksa, sen parçaları sistemde çözümün manuel dolum veya verileri okumalısınız.

Sürücüler nasıl doldurulacağını bilmeli elleriyle arabada klima. Bunu yapmak için, bu eylemlerin algoritma uygulanması tanımı görmek ve iş için doğru araçları seçmek için. Doldurma ihtiyacı için:

 1. Silindir veya soğutucu bir kabı.
 2. Metroloji İstasyonu.
 3. Boru hattı uçlu.
 4. Adaptör.

elleriyle klimalar

Araç sahibinin açıkça algoritma çalıştığını anlamak gerekir ve sık sık arabada klima doldurmak bilmek. Bunu yapmak için, ilgili talimatlarına dikkat edilmelidir. şöyle Yakıt doldurma geçerli:

 1. Freon ile önceden hazırlanmış bir şişe veya konteyner almak ve valf adaptörü bağlamak gereklidir.
 2. hattı ve sırayla başka boru hattına tutunur metrolojik istasyonun çıkışına, bağlanan diğer ucu bağlayın. arabada klima ile doldurabilirsiniz hangi cihaz, toplanacak kabul edilir.

dikkate alınması gereken işin nüansları

doldurma sistemi önce sıcaklık kalibrasyonu (metrolojik istasyonu) yapmak için gereklidir. Ortam sıcaklığına eşit kalibratör ayarlanmış sıcaklık. Sistem daha sonra doldurma ağzı, düşük basınç hattı, yüksek olmayan bağlanır. Birinci hat ikinci daha büyük bir çapa sahiptir. uygun nozul seçtikten sonra kapağı çıkarmak için ve bağlantı yüzeyini temizlemek için gereklidir. Daha sonra memeye bağlı kanalı doldurmak için tasarlanmıştır. Motoru çalıştırın ve 1500 rpm'de yakıt ikmali yapmak. Daha sonra, tam patlama klimayı açın. bir madde ile silindir işaretleyin ve valf adaptörü sökerek açın. Freon hareket etmeye başlayacaktır. İşte basıncını (en fazla 285 kPa) izlemek için gereklidir. Soğutma maddesi soğuk hava kanalı alınmasından beslenir. 8 derece sıcaklıkta azalma bekleyin ve ancak o zaman arz durdurma gereklidir. kurutucu filtre üzerinde kabarcıklar hiçbir konuşma olacak yapılan işin doğruluğu üzerinde. Bu özel bir görüntüleme pencereden görülebilir.

soğutucu sızıntı ve onların çözümleri Kimlik

Araç sahibi değil sadece arabada klima doldurmak için nereye değil, aynı zamanda belirlemek ve cihaza kendiniz zararın ortadan kaldırılması için nasıl bilmeli. Profesyonel mekaniği için bakma. Sonuçta, durumlar farklıdır ve arabada klima ile doldurabilirsiniz servis merkezi, uzakta olabilir. Zamanında onarım sistemi kesinti önlemeye yardımcı olacaktır. Zamanla soğutucu sızıntısı teşhis etmek:

 1. Sen satın alıp havada bir mekanizma-ulavitel Freon kullanmalıdır.
 2. Zaman klima dolum soğutucu ultraviyole boya ekleyin.

arabada klima doldurmak önce, klima ve ısıtma radyatörleri boşluğunu temizlemek için gereklidir. Bu özel köpük kullanılmasını gerektirir ve vakum sistemi sistemi havayı çıkartır. Soğutucu akışkan yağ ile şarj bütün ana aygıt ve mekanizmaların yağlamak için de gereklidir. kompresördeki yağ ayrı doldurulur.

Düzgün klima sistemi kullanmak için, araba sahibi, temel parçaları ve çalışma prensibi anlamak soğutucu sızıntıları tespit etmek ve bunu ortadan kaldırmak için uygun yolları seçmek için öğrenmek gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.