FormasyonOrtaöğretim ve okullar

İnsani makalesi: "İnsanlığın" konulu kompozisyon ve yazdıklarının özelliklerini

teması "İnsanlık" üzerine bir deneme - bir deneme yazarı maalesef bugün modern toplumda alakalı olduğu çok önemli bir sorunu açığa çıkarmalıdır hangi. Belki bu nedenle, konu okul çalışmalarında pek yaygındır. Ama aslında bu doğrudur. İnsanlar daha belirli sonuçlar gelmek ve kendi düşünce ve görüşlerini ifade düşünüyorum. Eh, böyle çalışmaları ve nereden başlayacağınızı devam etmek en iyi nasıl üzerinde durmak gereklidir.

giriş

teması "İnsanlık" üzerine bir deneme bir başlangıcı olması gerekiyor. Bu, ilke olarak, her metin her denemesinde bulunur ve. Ancak bu durumda özel olmak zorunda. Ve terimiyle başlayabilirsiniz. Yaklaşık olarak aşağıdaki gibidir: "insanlık nedir? Birçok kişi sık sık kelime kullanmak, ancak nadiren bu anlamdaki düşünüyorum. Ve ne daha da acınası, çok az insan o insancıl. Yani insandır. insan hayatı bu kendilerini, duygularını ve duyguları vermek istemiyorsa boş ve anlamsız çünkü Aslında, bu kavram, çok derin bir anlam taşır. Sadece başkalarının iyiliği için bir şeyler yapmak çok önemlidir ve gayri ticari. Birisi duyguları, hisleri saygı gösteriliyor, çünkü kalbinin iyilik yardımcı iyi işler yapıyor ve kendimizi daha iyi hale gelir. Burada insanlık ve insanlık var. " Bu giriş - iyi bir başlangıç. Şimdi tartışılacak anlamak için okuyucu verir, ama aynı zamanda terimin özünü açıklıyor, daha ziyade yolu yazar tarafından anlaşılır sadece.

ana

Bu sonraki şey teması "İnsanlık" konulu bir deneme olarak bu iş hakkında konuşmak olmasıdır. Aslında, ana kısmını ne olacağını belirterek delege Yazara kendini var etmeye karar verir. tema farklı, geniş olduğunu ve farklı şekillerde gelişebilir. Bazı hayvanların insanca muamele hakkında yazmak - evsiz hayvanlar aynı varlıklar olduklarını, bizim gibi, onlar da kalanı için bir yerde olması gerekir ve bunun dikkat etmek önemlidir. Diğerleri - milliyetçilik ve ırkçılık, hepimiz insanız ve sadece renkli birbirinden farklıdır, ama aksi hepsi aynı haklara sahiptir. Genel olarak, bu işin özü "insanlık" teması üzerine bir deneme genişletmek istediğiniz herhangi bir şey olabilir. Yazar o önemsiyor yazdığı önemli şey. Daha sonra "İnsanlık" konulu kompozisyon-argüman ve ilginç okumak birinin düşünmeye yapacaktır.

biçembilimde

Bu tür Kompozisyon uygun dilde yazılmalıdır. Yazar, durumda tüm bu metin propagandası şaplak olmamalı sadece eğer o ama onun iddiaların gerçeği kanıtlamak hangi argümanlar, gerçekleri, örnekler, kullanmak önemlidir. Bu önemli bir durumdur. Yazar açıklamada kendisi anlaşılan metni okuduktan sonra ve aslında okuyucu doğrudur çalışmalarını anlatan böylece yazmalısınız! bir şeyin bir kişi ikna etmek için, deneyim ve belirli bir stili gerekir. zamanı gelince bu çalışma. Ama bir yöntem tam olarak çalışır. Ve bunlar sadece gerçekler değildir. Bunlar zarar parlak, canlı örneklerle desteklenen sözler vardır.

yapı

Çoğu zaman, bu tür bir deneme sınavında istedi. Nasıl "insanlık" konulu sınav kompozisyon yazabilirim? EGE - bunun zor bir sınav olduğunu ve öğrencilerin düzgün hazırlanmak için deneyin. Şüphesiz kompozisyon farklı olsun? Aslında hayır. Sadece "İnsanlık" konulu biraz farklı yapılandırılmış kompozisyon gerekir. DPA - Çok ciddi muayene, ana parça ve sonuca giriş yeterli olmayacak şekilde yerleştirin. Eh, eğer öyleyse, içerik ne olması gerektiğini, her şey daha sonra ikinci bir yönü anlamak için gereklidir, açıktır.

giriş, içerik ve sonuç - Her deneme üç bölümden oluşur. Ama bu en temel olduğunu. Bir muayenenin bir parçası veya test olarak yazılır "İnsanlık", konulu Kompozisyon-argüman bir kitabede tema ve görünüm olarak henüz bulunmuyor. İlk Yani, ilk şeyler. Epigraph - Bir tırnak veya diyerek ana metni okumak için okuyucu hazırlar eserlerin tema üzerine aldı. Konu - açıkça yazar özel olarak tartışacağız o zaman diyecekler kılan giriş, iki veya üç cümle (başka milliyet, yoksa başka bir şey vatandaşlara, hayvanların insanca muamele - belirtmek için gereklidir). Ve görünümü - bu onun pozisyonuna atıfta yazarın kişisel görüşleri, Hapishanedekihayatla cümle bir çift var. Prensip, en önemli şey karmaşık bir şey olarak - tek içine tüm örgü, mantıksal olarak okumak için ilginç olacağı metni inşa etti.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.