ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Ayarlanabilir anahtarı: evde 125 yıl

Evin herhangi sahibi onu aniden "zahlyupal burun" mikser "kaprisli" su borusu veya herhangi somun ev rahat bir atmosfere nifak getiren arıza, baş yardımcı olmak için gerekli ve ilgili araç kümesi vardır. Bu set, her zaman Ayarlanabilir bir anahtar içerir. Kompakt, kullanımı kolay ve kolay - - Bu araçtır aracı değiştirmeye gerek kalmadan, her büyüklükteki tamamen somunu sıkın sağlar. yaşamın bu aşamada, şekil, malzeme ve kinematik özelliklerinde birbirlerinden farklı, bu cihaz pek çok çeşidi vardır.

Ayarlanabilir anahtarı uzun bir geçmişi vardır - bu yüz yirmi beş yıl oluşur. Garip, insan eli gelebilir sanki bu aracın yaratılması için prototip, oldu. Evet, vücudun bu kısmı böyle silahların ilk 1888 yılında yaratılması için itici güç oldu olduğunu. hareketli, sıhhi tesisat Kendinden sıkıştırma, ayarlanabilir ingiliz anahtarları - Ve zaten o zaman, onun bir prototipte, diğer bütün anahtarları yapıldı.

. Bu araç fikri Yu P. Yuhanssonu ile geldi - İsviçre kökenli. Bir kişinin herhangi bir boyutta bir nesne almak isteyen, ancak bir el kullanıyor olması dayanarak, size her ölçekteki fındık için uygun olacaktır bir araç gibi oluşturabilir ileri sürülmektedir. Bu fikir sayesinde ve denilen bir çatal anahtar vardı "demir eli."

değişiklik ve iyileştirmeler bir sürü geçirmiş olması, bu alet evinde gibi vazgeçilmez kalan ve tüm ustaların son derece saygı kullanarak günümüze kadar yaşadı.

Bu cihaz, genellikle, iki çeşit yapılır , karbon çeliği: çelik , örneğin (krom, titanyum, silisyum, nikel, vs. ilavesi ile), krom, manganez, vanadyum, ve katkı olarak, herhangi bir katkı maddesi ihtiva etmektedir.

"Demir el", kimyasal bileşimi, aynı zamanda bir yöntem işleyerek sadece farklıdır: bu mekanik ya da termal olabilir.

krom, oksit ya da fosfor: korozyondan anahtarı korumak amacıyla, özel trenleri ile kaplıdır. Modern araçlar önceki muadillerine göre daha rahattır düzenleme ve varyantların bir sürü var.

Nedeniyle kauçuk kaplamalar ve plastik uçlar için, hatta sıfırın sıcaklıklarda kullanılabilir. Ancak, en dayanıklı hala geleneksel metal anahtarları.

Ayarlanabilir anahtarı , bir I-şekilli bir kesite, bir sonsuz mekanizması ve süngerler sahip olan bir sap üç bölümden oluşmaktadır. Sabit çene neredeyse tüm araçların siz "boğaz" istenen değere ayarlamak için izin veren bir çizgidir. Sap uzunluğu anahtarını "alabilmesi için" iş için, bir somun maksimum büyüklüğüne bağlıdır akılda tutulmalıdır.

aletin ana kural depolama kirden arındırmak için. Kullanım bakım, dayanıklılık, çok yönlülük ve kolaylığı Bu basitlik evin ustası olduğunu iddia eden, bu cihaz sıhhi tesisat, mekanik ve sıradan insanları bir dostuydu olun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.