Gıda ve içecekAna yemek

Nasıl bir Trabzon hurması yenir? Nasıl seçim ve bir Trabzon hurması yenir? Ben emzirme ile Persimmons miyim?

Trabzon hurması uzun egzotik meyveler olmaktan çıkmıştır. Her şeyi yiyebilirsiniz - onun piyasa fiyatlarının oldukça uygun. Ama şimdi tüketiciler iki kampa meyve lezzet konusunda ayrılır. "Tanrıların Gıda!" - Bazı söylüyorlar. "Diş batan" - diğerleri söylüyorlar. Doğru, hiç şüphesiz, ilk. Trabzon hurması o şekerler ve vitaminler ve mineraller açısından zengindir, çok lezzetli. olgun meyve seçmek için nasıl bilmiyorum olanların batan bir dişler. Biz Trabzon hurması yemek nasıl bakmak Bu yazıda, en onun faydalı özellikleri, kontrendikasyonlar, kalori bahsedelim. tat olarak hayal kırıklığına edilecek ve ne yapacağını, bu yüzden hızla olgulaşmamış şekilde biz, nasıl meyve almaya göstereceğiz. Bir hurma çocuklar ve hangi yaşta çocuğunu vermek olabilir olup olmadığının sorulması üzerine dokunun. Ve son olarak, bu meyve ile harika yemekler için birkaç tarifi ver.

Geçmiş eğilim

Trabzon hurması Latince sınıflandırması olarak Yunancadan çevirir Diospyros, denir "tanrıların gıdası." Çin - abanoz bitki ailesinin Vatan. Nedeniyle hurma termofilik, Güneydoğu Asya'nın tropikal ülkelerde yayılmış ve Japonya'ya nüfuz etmiştir gerçeğine. vermek Ağaçlar büyük meyve, düşük, çalılar gibi, yaprak döken. Trabzon hurması uzun ömürlü atfedilebilir. Kırılgan görünümlü ağaçlar 500 yıl kadar canlı. Meyve nedeniyle de benzerlik bir tarih erik denir (cm. fotoğrafınızın altındaki). yenmeyen bulundu Avrupalılar arasında başlangıçta popüler değil Persimmon. Çinli meyve ilk don sonra yenmelidir söylendi Ancak, onlar hakkında fikir değiştirdi. Hurma Avrupa subtropikal ülkelerde yanı sıra Kırım ve Kafkas Karadeniz kıyısında büyümeye başladı.

sıralar

Favori meyve Avrupalılar yoğun seçildi başladı. Şimdi yaklaşık beş yüz vardır Trabzon hurması çeşitleri. Bizim yerel Kafkas, Japon ve ithal çikolata en sık. Her türün kendine özgü bir tadı ve amacı vardır. Örneğin, Hachiya Persimmon şeftali gibi hafif uzunlamasına meyve vermektedir. Onlar perespeyut zaman Onlar sadece yenebilir. Daha da iyisi, çeşitli yemekler pişirmek korur,: Trabzon hurması gelen reçeller, kekler, soslar, salatalar. çeşitleri Giro (aka Fuyü) meyveleri sert domates benzer. Oranının düşük olması nedeniyle tanen yapısına tür hurmalar cilde doğrudan yenebilir. Mükemmel meyve salata bir madde olarak uygundur. Kafkas Trabzon hurması - küçük, son derece büzücü, hatta acı. Sharon - parlak cilde sahip büyük, koyu turuncu meyve ile çeşitli. Onlar iyi olan nemli emer. Korolok - Trabzon hurması çikolata rengi. O çok tatlı, ama uzun süre saklanamaz.

beslenme özellikleri

Çok tesadüfen, bu meyve Kasım ayında olgunlaşır ve kış boyunca satılan söyledi. meyve Değerli bir kısmı bize vitamini açlık soğuk sezonu aşmak için yardımcı olur. antioksidanlar açısından zengin ve türünün birini canlandıran Parlak turuncu Trabzon hurması. Nedeniyle pektin varlığından iştahı artırır ve sindirim sorunları için yararlıdır. Birçok kişi meyve tatlılık tarafından yanıltılmış edilmektedir. "Trabzon hurması kaç kalori?" - bunlar sanırım. Bu aslında bir meyve diyeti. hamuru Yüz gram sadece elli üç kalori içerir. Ama meyve mükemmel açlığı tatmin. Antibakteriyel ve sıkılaştırıcı hurma antik dönemde biliniyordu. Aynı zamanda, genellikle doğumdan sonra kadınlarda meydana anemi, önemli olan yüksek demir içeriği vardır. hurma üç ya da dört ay kadar bebeği emzirme rağmen kabızlığa neden olabilir, çünkü meyvelerin tüketimi için arzu edilmez ve annesi ve kırıntıları, hala tamamen beslenme yoluyla dışlanamaz.

vitaminler

Zaten Trabzon hurması kaç kalori anladım. Ne vitamin ne olacak? Değerli rutin bir çok meyve, böylece raşitizm ile hurma ver. Ayrıca, bu vitamini kan damarlarını güçlendirir. askorbik asit Trabzon hurması içeriğine göre narenciye ile rekabet eder. Bu meyvenin sık tüketimi bulaşıcı hastalıklara karşı bir bağışıklık bariyer oluşturur. Hurma hipertansif düşünülmelidir kan basıncını normalleştirmek. Doktorlar varis hastalığı ve diş etlerinde kanama muzdarip insanlara meyve yemek reçete. böbrek hastalıklarında değerli hurma kullanım -, tuz görüntüleyen bir diüretik olduğu, ve magnezyum taşı oluşma riskini azaltır, bunun içinde ihtiva edilen. A vitamini görme katkıda bulunur. hurma hamuru ve tiroid hastalığı tedavi iyot, sahiptir. Ayrıca, bu meyve kardiyovasküler sistem üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir.

Halk hekimliğinde Trabzon hurması

insanlık betakaroten keşfetti önce bile, hurma soğuk algınlığı ve solunum sistemini tedavisinde kullanılır. Meyve suyu sıkılmış ve biraz ısıtıldı ve daha sonra içti. Bu basit teknik bronşit ve zatürre kurtulmak için yardımcı olur. büyük kanser önleme aracı akciğerlere - Ancak şimdi, bilim adamları meyve olduğunu keşfettiler. olası kontrendikasyonlar - Eğer büyük miktarlarda persimmons yemek Ama hepsinden önce bir doktor danışmalısınız. meyveler var ve yara iyileştirici etkisi. Çin tıbbında, hurma hamuru yara sürecini hızlandırmak için yanık uygulanır. Meyve kozmetoloji kullanılır. Eğer yağlı, akne eğilimli cilde sahipseniz, yumurta sarısı ile olgunlaşmış meyve hamuru karıştırın. Bu maske gözenekleri daraltır ve cilde parlak bir görünüm dönün. Ve sadece hurma eti mucizevi kaldırıyor pyurirovannaya. Bu cilt tazeliği ve tonları bu geri yükler.

Kontrendikasyonlar

Hemen hemen her gıda ürünü vücuda hem fayda ve zararlarının taşır. Trabzon hurması durumunda artıları çok daha az minuses, ama onlar hala orada. Kontrendikasyonlar onların sağlığına zarar vermemek için bilmek gerekir. Örneğin, diyabet içinde hurmalar masanızda istenmeyen bir üründür. Bu kış meyveler, fruktoz ek olarak, geleneksel bir sukroz vardır. Trabzon hurması hamuru kolay hastanın pankreas için çok iyi değil, sindirmek. Bu nedenle, obezite ve bu meyveyi kötüye kullanmayın. Kanamayı durdurucu hurma ishal yardımıyla tedavi, ancak meyve kabızlık kötüleştirebilir izin. postoperatif dönemde insanlar da Trabzon hurması terk etmelidir. Nedeniyle barsak tıkanmasına yol açabilir oluşan meyve Bezoarlar kullanımı için. Ama bu meyve kötü olduğu anlamına gelmez. Diyabette Persimmons tehlikelidir, ancak hastalık sert (tip 1) gerçekleştirirse. Eğer insüline bağımlı değilseniz, günde bir meyve kendinizi tedavi edebilirsiniz. o alerji olduğundan Ama kim Trabzon hurması, kontrendikedir. onun özelliklerine göre, narenciye yakındır. Eğer bir döküntü, kaşıntı ve sulanma varsa, bu meyveyi yemeye dur.

Çocukların trabzon hurması mümkün mü?

Bu meyvenin birçok yararlı özellikleri rağmen bebeklere verilmemelidir. yasağı nedeni tanen vardır. elde Bu tanenler tat karakteristik viskoziteye Persimmon. mide sıvısı ile temas üzerine yürümeye başlayan tanen bir yumru giren tüm yemek yapar yapışkan bir karışım oluşturmak. Çok ciddi sonuçları doludur. Tanenler da tam tıkanıklık kadar, bağırsak hareketliliği bebeği değiştirebilir. Bir Trabzon hurması neden olabilir alerji tehlikeleri hakkında unutmayın. Hangi yaşta bir çocuğun bu meyve verebilir? yılından itibaren çok dikkatli. tanenler çoğunluğu cilt yakınındadır olarak, meyve temizlemek için emin olun. dikkatle bebek vücudun reaksiyonunu izlerken, bir karanfil ile başlayın. Eğer herhangi bir alerjik reaksiyon veya sandalyeyi değiştirirseniz, Trabzon hurması vererek durdurmak. Bu meyve On yaşından itibaren çocuklar için korkmadan tüketilebilir.

Trabzon hurması emzirme

Aynı nedenlerden dolayı emzirme döneminde meyve kullanımında dikkatli olmalıdır. Ama sorusu Trabzon hurması yararları ve zararları emziren kadınlar için bu kadar basit değildir. Sonuçta, avantajları risklerden çok daha büyüktür. raşitizm mükemmel bir önleme - C vitamini bağışıklık sistemini, rutin destekler. Magnezyum ve potasyum mide büyük etkisi pektin, kan damarlarını güçlendirir ve demir anemisi kaçmak için genç annelere yardımcı olur. Bir emzirme kadının bir Trabzon hurması yeme, bir meyve içerdiği kalsiyum bir parçası kemiklerini takviye, çocuğa yararlı olur. meyve sıkılaştırıcı özelliklere nötralize etmek için, bir sır vardır. Nasıl bir Trabzon hurması yenir? dondurucuda meyve koyun ve sonra yukarı mikrodalga fırında ısıtın. Doğru, bir kaşık olacak bu meyve yemek. Ama acı ve tanen viskozite nötralize edilecektir.

Hamilelik sırasında Trabzon hurması

hamile annenin diyet meyve olmadan olamaz. Doktorlar, hamile bir kadının ikamet bölgede yetişen olanlar kullanmayı öneriyoruz. Ama elma ve armut hızla sıkıcı hale gelir ve egzotik bir şey istiyorum. Bu soruyu gündeme getiriyor: "Hamile ya da olmasın bir hurma Can?" Bu durumda, cevap kategoriktir: Mümkün ama hatta gerekli değildir sadece! Tabii ki, örneğin hiçbir kontrendikasyonlar, yoksa tip 1 diyabet ve alerji. Mümkünse Doktorlar günde iki ya da üç meyve kullanmak, tavsiye ederiz. Trabzon hurması hamile bir kadının vücudunda kalsiyum eksikliği telafi ve embriyo güçlü bir iskelet oluşturur. Vitamin PP donuk ve kırılgan saçlar sorununu ortadan kaldıracaktır. Karoten vizyonu desteklemek ve cilde parlak bir görünüm vermek. Bağışıklık sistemini güçlendirir, çünkü C vitamini hamilelik sırasında çok önemlidir. Nikotinik asit mikro sirkülasyonu artırır ve plasental yetmezlik önler. kan damarlarını güçlendirir ve ödem ortadan kaldırır potasyumun hamile ve için ikmali, hurma yiyebilirsiniz. Eh, magnezyum hamile annenin iyi bir ruh sorumludur.

Nasıl seçim ve bir Trabzon hurması yemek

meyve için, aşağıda fotoğrafın konum olarak sadece çok tatlı gerek yeme, yaşam için bulandı neden olmadı. Hurma tercihen kahverengi ezik, parlak deri olabilir. Meyve çok sert ise, oda sıcaklığında olgunlaşmaya koydu. Bu süreci hızlandırmak için nasıl halk yöntemlerinin çok sayıda bulunmaktadır. Örneğin, kırmızı bir tatlı elma ile tek bir pakette olgunlaşmamış persimmons koydu. acı tadı yok çeşidi vardır. Yani, çok lezzetli Korolok. Kırım sakinleri uzun henüz olgunluğa erişmemiş bir Trabzon hurması, yemek nasıl tanıyoruz. Onlar dondurucuya koydu. Bu sezon (Kasım-Aralık), aynı zamanda başka bir zamanda sadece lezzetli meyve bayram için harika bir yoldur. çözülme trabzon hurması Ancak, zaten şeklini kaybetmiştir. Sadece bir kaşık yardımı ile olabilir böyle bir meyve vardır.

pişirme Trabzon hurması

Bu meyvenin tadı ve özellikleri incir ile karşılaştırılabilir. Trabzon hurması servis tabaklar çok çeşitlidir: o pudingler ve reçeller ve salata. Bu arada, bazı insanlar meyve zasushivat ve ardından çay ile yemek. Çok lezzetli pyurirovannaya olgunlaşmış hurma hamuru. o un, süzme peynir, biraz şeker eklemeyi deneyin ve lezzetli cheesecakes pişir. En kolay yolu pişirme persimmons kullanmak - meyve salataları çeşitli ekleyin. küçük parçalar halinde meyve kesip parmesan ile karıştırın deneyin. marul yapraklarını ekleyin ve kızarmış ezilmiş badem üstünde serpin. Eğer portakal suyu, bal ve krem peynir ile pyurirovannuyu hurma hamuru karıştırırsanız, baharatlı bir sos olsun. Ama meyve işleme yöntemi kendi büzme gösterildiği gibi, pişirmek için tavsiye edilmez.

tatlılar

Japon hurma sake hazırlanan ve Akdeniz ülkelerinde olduğu - elma şarabı. ondan da dondurma için şurubu olun. Trabzon hurması ile nepecheny kek - en parfe hazırlamak edelim. akçaağaç şurubu bir çorba kaşığı bioyoghurt iki poşet (3% yağ) karıştırın. tatlılar için şeffaf kase sonra, Trabzon hurması Dört dilim, mandalina dört dilim ve doğranmış fındık (ceviz veya fıstık), bir kaşık hafif ekşi süt ürünü yatıyordu. Tabakalar tekrarlanmalıdır. kek üzerine rendelenmiş çikolata ile serpin önerilir.

fırında pişirme

Trabzon hurması, uyum ve olgunlaşmamış meyve ile kek hazırlamak için. tereyağı, şeker, un ve biraz su yapılmış kurabiye hamuru yoğurun. o yarım saat buzdolabında dinlenirken iken, doldurma hazırlamak. şeker üç yemek kaşığı iki yumurta çırpın. süzme peynir dört gram, ekşi krema iki çorba kaşığı ve biraz un ekleyin. Pürüzsüz kadar mikser ile çalışmaya devam edin. Kalıp flanş içine hamur koyun. "Sepet" Yarım doldurma doldurun. dilimlenmiş persimmons Top. Kalan doldurma dökün ve 200 derecelik elli dakika Önceden ısıtılmış fırında pişirme gönderin. Afiyet olsun!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.